Yaşadığımız Hayatın Hiç de Adil Olmadığının Tek Karede İspatı

1.6bPAYLAŞIM

Bu fotoğraf Batman'da çekildi.

Suriyeli çocuklar televizyon izliyor... Her birinizin her gün gördüğü o teknolojik kutu, onlar için nasıl da değerli! 

Belki de oradan buradan buldukları bir kilimin üzerinde oturuyorlar. Ayakkabılarını çıkarmışlar otururken. Çünkü bize böyle öğretildi. Onlara nasıl öğretildiyse... 

Gülmek, eğlenmek, oyun oynamak en doğal hakları değil mi? Çocuk onlar adı üstünde. Kalplerine ulaşmak çok kolayken, bu vicdansızlık niye, gerçekten merak ediyoruz.

Bu fotoğrafı sosyal medyada gören birçok kişi harekete geçti. Televizyon izledikleri yer belli, ancak gerçek adreslerine ulaşılmaya çalışılıyor şu anda. Hemen hemen her gün oraya gidip televizyon izliyorlarmış çünkü, belki bugün ulaşılacak o çocuklara.

Sonra?

İyi birer gelecekleriniz olsun çocuklar! Koskoca dünyayı küçücük kalpleriniz yensin!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
seviname

olumsuz yorum yapanları da anlıyorum ama bir düşünün bunlar daha çocuk, hayalleri var umutları var kalpleri daha kirlenmemiş.Düşünün bizim ülkemizde bir darbe girişimi oldu neler yaşadık bu çocukların ülkesinde senelerdir savaş var. anneleri babaları suçlayabiliriz ama çocukların seçim hakkı yook. ne yapabilirler aileleri ile gelmekten başka. Gözlerinizi kör vicdanlarınızı sağır etmeyin insanız başımıza herşey gelebilir diye bir kabullenin önce

dreamscomealive

Ya yeter gerçekten yeter bu Suriye döllerinin olmayan beynine sıçayım diyorum artık madem fakirsin, madem çocuk bakacak imkanın yok, madem evine bir televizyon alamayacak kadar fakir bir pisliksin DOĞURMA O ZAMAN! ÇOCUK YAPMA O ZAMAN HAY BEYNİNİ SİKTİĞİM!

hakan-kaya17

bende aynı fikirdeyim madem bakamıcaksın cocukda yapma ama şu var. o fotodakiler cocuk onların suçu yok

isyankar-koyun

Ya ben sanırım bu çocuklara bakınca bir öfke hissediyorum. Ama başkasına değil, çocuklara karşı bir öfke. Yavru kediye bile merhamet duyan ben bu çocuklara bakınca hiç acıma duymadım. Ben böyle değildim lan.

isyankar-koyun

Ana babaları bu kadar düşünmüyor bu çocukları. Yapacak bir şey yok. Eğer yeterince güçlülerse tutunacaklar ve daha iyi bir hayatları olacak ileride. Değillerse de böyle devam edecek, fakir ve sefil bir halde. Ama yapılacak bir şey yok gerçekten. Üzülmeyi bırakın artık. Ruhsuzlaşın.

ali-altay61

bu koca dünyada şuncacık yüreklere yer açamadıysak onun yerine cak cak cak konuşuyorsak zamanı geldi batsın bitsin yıkılsın lan bu dünya

Görüş Bildir