Yarım Asırlık Bir Aşk! İstediği Hayata Kavuşabilmek İçin Annesiyle Evlenen Kadının Bi’ Garip Hikayesi

531PAYLAŞIM

Birbirlerine kavuşabilmek için aldıkları kararları okurken gözlerim doldu. 🥺

Kaynak: https://m.en24.news/b/2020/02/why-i-marr...

Lillian Faderman ve Phyllis Irwin yaklaşık yarım asır önce birbirlerine aşık olmuş iki kadın...

1971 yılında, California Eyalet Üniversitesi profesörü Lillian Faderman, akademi yöneticilerinden Phyllis Irwin ile öğrencilere program hazırlamak için ilk defa bir araya geldi.

Birbirlerini ilk gördükleri an, bu aşkın başladığı andı. Fakat o yıllarda, ABD'nin neredeyse tüm eyaletlerinde eşcinsel bireylere karşı ayrımcı yasalar vardı.

1974 yılında çocuk yapma kararı alıyorlar fakat o dönem suni döllenme çok da yaygın olmadığı için önce zorlanıyorlar.

Daha sonra doktoru ikna ederek, 1975 yıllında Lillian, çiftin tek çocuğu olan Avrom'u doğurdu. Oğulları doğduktan sonra yasal olarak birçok problemle karşılaşıyorlar çünkü iki bekar kadının çocukları olabilmesi gibi bir ihtimalleri yokmuş.

Lillian ve Phyllis bütün engellere rağmen bir aile kurmak istiyorlardı. O yıllarda 40'lı yaşların sonlarında olan Phyllis çareyi, 30'lu yaşlardaki aşkı Lillian'ı evlat edinmekte buldu.

Böylece, Phyllis yasal olarak Avrom'un anneannesi olabilirdi. Oğullarıyla aralarında yasal bir bağ olabilmesi için hiç tereddüt etmeden karar verdiler.

Avrom doğduğu dönemde iki annesi olan çok çocuk olmadığı için, Phyllis'i anneannesi olarak tanıtmışlar herkese.

Avrom, Phyllis'e her zaman "Anne Phyllis" olarak seslendi. Bugün 45 yaşında ve ona hala bu şekilde sesleniyor.

Sonunda 2008 yılına geldikleri zaman eşcinsel evliliğin serbest olması ile birlikte evlenme karar aldılar.

Böylece tarihte evlenen ilk 'anne-kız' oldular.

Evlendikten sonra da başka sorunlarla karşılaştılar. Evlatlık anlaşmasını bozmadıkları için evlilikleri hükümsüz sayıldı.

2015 yılında, ikinci kere evlendiler. Bu kadar yıl süren, yasak ve karmaşık bir hayata rağmen bugün istedikleri her şeye sahipler.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mertii

homofobik biri olarak cok umrumda olmadi sahsen :) benden uzak olsunlar da ne yaparlarsa yapsinlar. 2 yildir escinseller yüzünden ne partilere ne de club´a gitmiyorum. Lan madem escinselsiniz heterolardan uzak durun amk. Biktirdiniz lan biktirdiniz. "ayooll ne yakisiklisin, beni becersene" Sonra escinsel haklari nerde dersiniz. Lan kizin tekiyle dans ediyorum anla iste heteroyum Türkiyede Almanyada gece nerde bir yere ciksam hep denk geldim amk gina geldi lan sizden.Götünü siktirmek isteyen gayler, kiz arkadasima yapisan lezolar biktik lan. Artik Almanyada escinselleri cok rahat gecirmiyorlar gece klüplerine ama yine de igrendim gidemiyorum. Kiz erkek farketmiyor homolar herkesi ayartma derdinde. Yüzlerce kez sahit oldum...

beyzaledger

Bunca yıl birbirlerine olan sevgileri hiç bitmemiş ne kadar güzel

temour_ozer

Birde yazmayı unuttum eşcinsellerden korkacağınıza kediye köpeğe tecavüz edenlerden korkun ve yargılayın. Kanunen hiç bir cezası yok bilin sapkınlık ne boyutta.

melis.kilic

Saygı duyuyorum.. ama yine de Allah akıl fikir versin :D

temour_ozer

Doğrusuda bu değil mi ? biz onlara onlar bize saygı duyacak :)

melis.kilic

Haklısın vallahi de yorumlarında sonuna kadar haklısın. Ama dediğim gibi benim ilgim dışı bu tarz yaşantılar yine de saygı duyarım.

temour_ozer

Bir çoğumuzun yaşantısı onlarınkiyle alakasız. Benim demek istediğim insanlar eşcinsel diye kafalarını yaşla mı ezelim ? Hangi çağda yaşıyoruz ? Herkes senin benim gibi saygı duyup kişilerin özgür iradelerine müdahale etmese daha barışcıl yaşayabiliriz. Temelde anlatmak istediğim ve üzüldüğüm nokta ülkemizde bir insan karşık görüşteyse düşman adledilir. Nitekim bunu siyasetle de örneklendirebiliriz. Kısaacsı SAYGI kavramını yitirmiş bir milletiz hemde her alanda.

melis.kilic

hani derler ya gereksiz eleştiri gizli hayranlıktır diye. emin ol o nefret kusanların ve saldıranların geneli eleştirdikleri şeyin başında yer alıyor. en adi insan onlar. tamam sevmeyebilirsin nefret de edebilirsin ama saldırmanın kime ne faydası var ki.. hemde kendilerine bakmadan. ama boş ver yorma hiç çünkü bu böyle gelmiş böyle gider. bazılarını eğitemezsin. ben mesela güler geçerim ne bileyim takılı kalacağım daha büyük sorunlar var bu ülke de benim.

temour_ozer

Şimdi buraya eş cinsellik ile ilgili bir çok insan öfke kusacak yorumlara. Apaçık ben buyum biz buyuz bilin diyen eş cinsellerden korkmayın. Vallahi korkmayın. Korkmanız gereken pedofili ( çocuk tacizcileri ) yada size normal gözüküp cinsel tercihleri farklı olan insanlar. Mini etek giyiyor deyip otobüste kadınları tekmeleyip her önüne geleni taciz eden tutarsız varlıklar. Yada normal sandığınız ama cami tuvaletinde yiyişen dedeler. Cinsel tercihlerini açık açık belli eden insanlardan korkup yargılamayın. Beğenmiyorsanız uzak durun yeterli. İnsanlara göstermediğiniz saygıyı onlardan bekleyemezsiniz.

Görüş Bildir