Yarattığı Muhteşem Manga Karakterleriyle Görenleri Hayran Bırakan Türk Sanatçı: Oli Fux

-

Bir çoğumuzun çocukluğu anime izlemekle geçti. Yalnızca izlemekle kalmadık, bu animelerin oyunları ve oyuncakları bir çoğumuz için tutku haline geldi. Bazıları bu tutkuyu bir kaç adım daha öteye taşımış :)

Kaynak: http://instagram.com/olifuxart

Sanatçının bu tutkusu, aslında 90'lar döneminde televizyondaki çizgi filmlere ve resimli kitaplara olan düşkünlüğüyle başlamış.

Scooby-Doo, Şirinler, Pokemon, Digimon, Tsubasa, Dragon Ball, Sailor Moon gibi serileri ve dönemin kanalı Fox Kids'teki tüm yapımları sıkı bir şekilde takip edermiş.

Haliyle bu fanatikliği onun ileride ne yapmak istediği konusunda karar vermesine büyük katkı sağlamış.

Hayal dünyası ve gerçek dünya arasında sıkışıp kalmış halde olduğu, yaşamaktan gerçekten yıldığı bir günde, bu sevdiği şeyleri kendisinin neden üretemeyeceğini sorgulamış ve profesyonel olarak çizim yapmaya karar vermiş.

Bu konuda kendini geliştirmeye, teknik konuları irdelemeye başlamış. Kendi çapında, sevdiği şeyleri yapmayı ve çizmeyi seven çizer şu an illüstrasyon sanatçılığı ve çizgi roman çizerliği yaparak hayatını sürdürüyor.

Sanatçı hala öğrenecek pek çok şeyin olduğunu ve öğrenme konusunda çok sabırsız olduğunu düşünüyor.

"Hayatımdaki olumsuzluklardan sıkıldığım noktalarda kaleme sarılıyorum."

Sanatçı yaptığı işi bir çeşit meditasyon olarak tanımlıyor.

Şu sıralar DC Comics ile belli bir kaç konuda iletişime geçmiş durumda.

İlerisi için en büyük hayali ise yazıp çizdiği bir serinin dünyaca okunur ve takip edilir olabilmesi. Hatta beyaz perdeye aktarılması :)

Kendisi Amerikan (comic) ve Japon (manga) çizgi romanlarını takip ediyor. Türkiye'de büyüyen yerli sanatçı, Türkiye'nin konum ve kültür açısından çok değerli olduğunu ve doğu-batı sentezinin ülkemizde pek çok örneği olduğunu söylüyor.

Dolayısıyla kendi hedefi Türkiye'ye özgü, sentez bir tarz oluşturmak ve bunun için sürekli çalışıyor. Bunun bir süreç olduğunu ve zaman gerektirdiğini ifade ediyor. Bu konuda da elinden geleni yapmaya hazır ve kararlı.

İnternette herkesin erişebileceği 3 bölümlük, 'Invisible' adında bir manga denemesi bulunuyor.

Bunun haricinde özel projeler için de Amerikan tarzında çalışmaları var. 'Blade' serisinin özel bir yapımı için de çalışmış.

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

...Walla daha buna gelene kadar ülke de daha mantıklı ve sağlam yetenekler var. -ki.. Bir numarası da yok yani. Tarzı Deviantart'da bir çok sayfada benzer şeyler bulabilmek mümkün... Muhtemelen ya eleman kendi içeriğini kendisi yapmış- ya da bir arkadaşı Sayesinde bu içerik oluşturulmuş.. Düşünmedim.. Bastım eksiyi. :-D

renee-szymanski

Sangwoo'yu gördüm geldim,arkadaş yaoi okuyormuş ya la

okita

kendi mi tarzi... ilya kushinova nin tarzi olmasin? ayni gozler ayni surat :/

sakuragi-hanamichi

Yarattığı karakterler demişsiniz ancak zaten var olan karakterlere kendi yorumunu getirmiş adam. Yanlış başlık.

Gizli Kullanıcı

ruhtan yoksun

Başlıklar

Japonyapokemon
Görüş Bildir