Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Venezuela'da Kamu Çalışanlarına Mesai İki Güne İndi, Sebep: 'Şiddetli Kuraklık'

 > 
27PAYLAŞIM

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, şiddetli kuraklık nedeniyle barajlardaki su seviyesinin tarihi düşük seviyelere indiği ve elektrik krizinin baş gösterdiği ülkede devlet memurlarının en az 2 hafta süreyle sadece pazartesi ve salı günleri işe gideceğini duyurdu. 

Devlet Başkanı Nicolas Maduro, şiddetli kuraklık nedeniyle ülkenin en büyük barajındaki su seviyesinin, hidroelektrik çalıştırma seviyesinin alt limitine yaklaştığını açıkladı.

'Devamlılığı şart olan görevler dışında kalan kamu çalışanları Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri çalışmayacak'

Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun yardımcısı Aristobulo Isturiz yaptığı açıklamada "Devamlılığı şart olan görevler dışında kalan kamu çalışanları Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri çalışmayacak" dedi.

Venezeula'da 3 milyon kamu çalışanı işe gitmedikleri günlerin maaşını da alacak

Ülkede ay başından bu yana günleri tatil ilan edilen memurlara ilkokul öğretmenlerinin de katılacağı, ancak devlet hastaneleri ve marketlerinde çalışanların normal mesailerine devam edeceği belirtildi.

Ülkede her hane günde 4 saat elektrik kesintisi yaşıyor

Hükümet, ülkede yaşanan enerji krizinin, El Nino hava olaylarının yol açtığı kuraklıktan ve muhalifler tarafından düzenlenen sabotaj eylemlerinden kaynaklandığını savunuyor.

Venezuela'da hafta sonu tatili üç güne çıkmıştı

Venezuela'da Elektrik Krizi Nedeniyle Hafta Sonu Tatili 3 Gün - onedio.com
Venezuela'da Elektrik Krizi Nedeniyle Hafta Sonu Tatili 3 Gün - onedio.com

Venezuela Elektrik Bakanı Luis Motta, ülkenin en büyük barajı olan Guri Barajı'nda suyun neredeyse tamamen tükendiğini söylüyor

Enerji Bakanı Luis Motta, cuma günü, bu haftadan itibaren ülkede 40 gün süresince günde 4 saatlik elektrik kesintisine gidileceğini açıklamıştı. Madura, nisan ayı başında, enerji tasarrufu amacıyla kamu çalışanlarına iki ay boyunca cuma günlerini tatil ilan etmiş, kadınlara saçlarını makineyle kurutmamaları, halka kıyafetlerini ütülemeyi bırakmaları çağrısında bulunmuştu.

AA ve BBC Türkçe

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir