Görüş Bildir

Vatan Partisi'nde Taciz İddiası: 'Üzerini Kapatmaya Çalıştılar'

Haberler
> Vatan Partisi'nde Taciz İddiası: 'Üzerini Kapatmaya Çalıştılar'

Vatan Partisi Ankara İl Başkanı A.D.'nin, parti üyesi G.P'yi bir yıl boyunca taciz ettiği, G.P'nin bu durumu parti yönetimine bildirmesine karşılık disiplin soruşturması açılmadığı ve üzerinin kapatılmaya çalışıldığı iddia edildi. Vatan Partisi'nden yapılan açıklamada bu tür iddiaların derhal soruşturulduğu belirtilerek 'Ancak özel hayatla ilgili konularda kim olursa olsun insanları kamuoyu önünde sergilemeye yönelik eylemlerden dikkatle kaçınıyoruz' denildi. 

Vatan Partisi Ankara İl Başkanı A. D.'nin, 2018-2019 yılları arasında parti üyesi olan G.P’yi bir yıl boyunca taciz ettiği, G.P'nin bu durumu parti teşkilatına bildirmesine rağmen herhangi bir soruşturma açılmadığı ve üzerinin örtbas edilmeye çalışıldığı iddia edildi.

Tacize uğradığını belirten genç kadın sosyal medya hesabından şunları kaydetti 👇

Tacize uğradığını belirten genç kadın sosyal medya hesabından şunları kaydetti 👇

Vatan Partisi: "Bu tür iddiaları derhal soruşturuyoruz"

Vatan Partisi: "Bu tür iddiaları derhal soruşturuyoruz"

Vatan Partisi'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi:

'Vatan Partisi kendi üyeleriyle ilgili bu tür iddiaları geciktirmeden, zamanında soruşturur ve partimizin tüzüğüne, milletimizin ahlak anlayışına uygun olan kararları verir. Ancak özel hayatla ilgili konularda kim olursa olsun insanları kamuoyu önünde sergilemeye yönelik eylemlerden dikkatle kaçınır. Bu tutum bizim 50 yıllık tecrübelerimizle kazandığımız bir duyarlılıktır. Bu tutumumuzla aynı zamanda toplumumuza ve insanlığa insanı koruyan bir duyarlılığı da sunmuş oluyoruz. Önemli olan belli ahlaki değerlerin korunmasıdır yoksa insanların ilkçağ kafasıyla cadı kazanlarına atılarak yok edilmesi değildir. Vatan Partisi, toplumu dönüştüren ve insanları toplumun değerlerine kazanan partidir.

Vatan Partisi, yalnız kendi parti üyelerimiz konusunda değil başka vatandaşlarımız ya da yabancı devletlerin vatandaşları hatta düşmanlarımız hakkında dahi hiçbir zaman özel hayatla ilgili sergileme ve suçlamalara girmez. Ancak yaşatmakla sorumlu olduğumuz ahlak ve namus ölçülerini özenle korur. Bu tür “skandal” başlıklı haberler yayınlamanın kasetler yayarak siyasi partilere nizam verme uygulamalarından hiçbir farkı yoktur.

Vatan Partisi, kasetlerle veya insan haysiyetini hedef alan birtakım kampanyalarla yön verilebilecek bir parti değildir. O nedenle bu tür siyasi ahlak dışı tertip ve uygulamaların herhangi bir amaca ulaşması mümkün değildir. Vatan Partisi, Türkiye siyasetine kaset türünden tertiplerle yön verilmesi çabalarına itibar etmemiştir.

Vatan Partisi kadına her türlü baskının ve şiddetin bütün temelleriyle ortadan kaldırılması amacını güttüğü için İstanbul Sözleşmesi’ne karşıdır. İstanbul Sözleşmesi’nden Türkiye’nin çıkmasını savunmaktadır. Çünkü İstanbul Sözleşmesi kadına şiddeti önlemeye yönelik bir uluslararası antlaşma olmayıp kadını kafese atan ve aşağılayan bir toplum modelini insanlığa dayatmaktadır. Bu konudaki açıklamamızı partimizin Başkanlık Kurulu üyesi ve Öncü Kadın Genel Başkanı Sayın Meltem Ayvalı kamuoyuna sunmuştur.'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
104
24
10
6
3
2
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Tıntın

Akp'ye yönelen ya huyundan ya suyundan

Tıntın

Eski vatan partisini özlüyorum yahu ideoloji ve icraatler açısından en iyi sol parti olabilirdi, 15 temmuz'dan sonra sıvadı gitti.

HDP'deki tacizi neden paylaşmıyorsunuz?

HDP'nin taciz vs gibi konulara en sert tepkiyi vermesi ve hatta konuyu direkt HDP'li kadınlara devredip konunun senin gibi durumdan istifade etmeye çalışanla... Devamını Gör

Ali Can Elagöz

Vatan partisi Kaset siyasetine itibar etmemiştir demişler açıklamada da , FETÖcüler, ses kayıtları için ilk Adynılık gazetesine gittiler, aydınlık da interne... Devamını Gör