Görüş Bildir
Haberler
Vakalar Artmaya Devam Ediyor! Karadeniz İçin Pandemi OHAL'i Önerisi

Vakalar Artmaya Devam Ediyor! Karadeniz İçin Pandemi OHAL'i Önerisi

Batuhan
25.02.2021 - 08:48

Sağlık Bakanlığı verilerine göre nüfusa oranla en fazla koronavirüs vakasının görüldüğü Karadeniz'de gidişat hiç de iyi değil. Hal böyle iken vakaların her gecen gün arttığı bölge için dikkat çeken bir öneri geldi: Pandemi OHAL'i.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın paylaştığı nüfusa oranla vaka sayısı haritasına göre 15-21 Şubat tarihleri arasında oransal olarak en çok vakanın görüldüğü ilk 5 il yine Karadeniz Bölgesi’ydi. Bu hafta Ordu, Giresun, Samsun, Trabzon ve Rize nüfuslarına oranla en çok koronavirüs görülen iller oldu. Bir önceki hafta da listenin başını Karadeniz Bölgesi'indeki iller çekerken, gidişatın iyi olmaması, normalleşme adımlarının atılmaya başlanacağı şu günlerde vatandaşı da tedirgin etmeye başladı.

Mutasyon virüsü etkili

Mutasyon virüsü etkili

Uzmanlar, bölgedeki vaka artışının nedenleri arasında mutasyon virüsü gösteriyor. Türkiye'de var olan bir mutant virüsün Karadeniz'deki illerde olmamasının imkansız olduğunu belirten uzmanlar, bu doğrultuda hastalığın da ağır geçeceğini aktardı. Öte yandan bir diğer neden ise aile etkisi. Cenazeler, aile içi ziyaretler ve çay sohbetleri de vaka artışının en büyük etkileri arasında.

Yeni öneri geldi

Yeni öneri geldi

Karadeniz'de vaka artışı endişe verici şekilde devam ederken, CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu'ndan dikkat çeken bir öneri geldi. 

Hürriyet'te yer alan habere göre 'Pandemi OHAL'i ilan edilmesi gerektiğini belirten Hancıoğlu, bu bölgedeki illerde, salgının başlarındaki gibi tedbirler alınması gerektiğini belirtti.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
21
8
5
2
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Yetemely 1

Daha çok Miting yapın, daha fazla kongre toplantısı yapın. Gençlerin, çocukların, insanların paralarından çaldınız, zamanlarından çaldınız, hayallerini de ... Devamını Gör

Resho

O mitinglere gidip virüsü kapıp çevresindekilere bulaştıranlar varsa Allah tez zamanda cezasını versin. Taksirli suç işlemekten başka bir şey değil bu çünkü.

Pasif Kullanıcı

Durmak yok yola devam