Vahşette Yeni Bir Boyut: Otobüs Muavini 4 Yaşındaki Kız Çocuğuna Tecavüz Etti...

21bPAYLAŞIM

Şiddet, taciz ve tecavüz haberlerini yazdıkça, paylaştıkça, sesimizi çıkarıp tepkimizi gösterdikçe toplumun farkındalığının artacağını ve bu tarz vakaların azalacağını umuyoruz. Lakin her seferinde vahşetin, iğrençliğin, zulmün eşiği öylesine düşüyor ki, söyleyecek kelime bulamıyoruz.

Yine bir tecavüz haberi... Bu sefer kurban 4 yaşında bir kız çocuğu.

25 Temmuz 2016 günü Adana'da bir fabrikanın güvenlik görevlisi, fabrikanın bahçe duvarının arkasından gelen bazı şüpheli sesler duydu.

Sesin geldiği tarafa seslenip düdüğünü öttürdüğünde ise gürültüyü yapan kişi ya da kişilerin kaçtığını fark etti. Bunun üzerine gündüz vardiyasında çalışan güvenlik ekibine bir not bırakarak, gece şüpheli sesler duyduğunu ve güvenlik kameralarının kontrol edilmesi gerektiğini söyledi.

Güvenlik kameraları kontrol edildiğinde ise vahşet ortaya çıktı. Görüntülerde 25-30 yaşlarında bir erkek, 3-4 yaşlarında bir kız çocuğuna tecavüz ediyordu.

Fabrika duvarının yanında, yolda ve kaldırımda küçük çocuğa tecavüz eden erkeğin yakalanması için derhal polise haber verildi.

Polis öncelikle derhal küçük kızın izini sürdü. Küçük çocuğu bir köşede ağlarken bulan taksici, onu evine bırakmıştı.

Aileye ulaşan polis olayın iç yüzünü öğrenmek için aile üyelerini sorguladı. Aile, kapı kilidi dahi olmayan bir gecekonduda yaşayan, yoksul bir aileydi.

Bu arada küçük kızın sürekli ağlamasından dolayı annesi onu hastaneye götürmüştü. Lakin çocuğu muayene eden doktor, ilaç verip anne ve kızını eve gönderdi.

"Kızım sabaha karşı beni uyandırdı 'anne acıyor' dedi. Ben de baktım her yeri kan." açıklamasında bulunan anne, kızına ne olduğunu sorduğunda çocuğun cevabı "bilmiyorum" oldu.

Doktor "sert bir yere mi çarptı?" diye sorduktan sonra "ufak bir çatlak var başka da bir şeyi yok" diyerek herhangi bir adli rapor tutmadı.

Eğer güvenlik görevlisi sesleri duyup diğer arkadaşlarına kameraların kontrol edilmesi için talimat vermese, muhtemelen bu olay ortaya çıkmayacaktı.

Özellikle sağlık sektörü çalışanlarının bu konularda daha titiz davranmaları gerekiyor.

Çocuğun annesi o sabah boğaz yanmasıyla, zor bir şekilde uyandığını; evlerine hırsız girdiğini ve "uyutucu sprey" ile ev halkını bayıltarak kızlarını kaçırdığını söyledi.

"Çocuğumu nasıl kaçırdıklarını bilmiyorum. Diğer çocuğum sabahları kalkar süt ister ama ilk defa kalkmadı. Ben de kalktığımda boğazım acıyordu gözlerimde pusluydu yani kendime gelemedim."

Polisin araştırmasıyla tecavüzcü yakalandı: Tecavüzcü, daha önce de taciz vakasıyla gündeme gelen bir otobüs firmasında çalışan bir Mahmut Ş. isimli bir muavindi.

Sabah 5 civarında eve giren tecavüzcü, anneyi ve babayı sprey ile uyuttuktan sonra 4 yaşındaki kızı alıp kaçmıştı.

Polis tecavüzcünün evine baskın yaptı ve tecavüzcüyü yatağının altında saklanırken yakaladı.

Tecavüzcü muavin, mahkemeye çıkarıldığı gibi tutuklandı.

"Uyuşturucu hap almıştım, gece ne oldu hatırlamıyorum" dedi.

Kız çocuğu polis tarafından teslim alınarak psikologa götürüldü ve koruma altına alındı.

Aile içi istismardan da şüphelenen polis, 26 yaşındaki babayı da sorguya aldı. Anne, çocuğunu geri istiyor fakat çocuk bir süre devlet denetimi altında kalacak.

Anne ise mahalleye yeni taşındıklarını, maddi durumlarının ancak bu tarz güvenliksiz bir eve yetebildiğini ve taşındıkları gibi başlarına böyle bir olay geldiğini söyledi.

24 yaşındaki anne kızını koruyamadığı için büyük üzüntü duyuyor ve kızının kendisine geri verilmesini istiyor. Fakat şimdilik devlet çocuğu korumak adına tüm önlemleri almak ve tüm ihtimalleri göz önünde bulundurmak zorunda.

Daha önce de çocuk cezaevlerinden ve çeşitli kurumlardan çocuk tecavüzü haberleri gelmiş fakat üstü kapatılmıştı. Bu olay ise kanıtlarıyla beraber toplum olarak eşiğimizin ne kadar düştüğünü gösterdi.

"Rızası vardı."

"Tahrik edici bir şekilde giyinmişti."

"Alkollüydü, flört ediyordu."

"Kızlarına sahip çıksalarmış."

Bu tarz insanlık ayıbı bahanelerin hafifletici unsur olarak bu davada kullanılmayacağı bu sefer bariz. Aynı zamanda da tecavüzün, tamamen tecavüzcüden kaynaklı olduğunu gösteriyor. Bu sefer adaletin yerini bulacağına inancımız tam.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
samet-taksim

İdam gelmezse bu köpekler durmayacak...

berk-can-kara

Deneylerde kobay fareleri, maymunları kullanmak yerine bu yavşak şerefsizleri kullanabilirsiniz işte.

kedilerseniyer

Bu iğrenç olayı okurken gözlerimin önüne istemeden 5 yaşındaki kardeşim geldi. Empati kurdum. Bu tecavüzcünün idam edilmesi gerek. Hapse falan atmakla olmuyor. Öldüreceksin. Dünya'nın oksijenini israf etmesinler bari.

deniz-rusen

deli gibi yorum yazıp sayıp seövmek istiyorum ama kelimeler yetmiyor!

izmirli-italyan

bu sefer adalet mi çalışmış ne?

Görüş Bildir