Uzun Kuyruklar Oluştu: 11 Karede YSK Önündeki İtirazlar

 > 
355PAYLAŞIM

YSK'nın mühürsüz oy pusulası ve zarfların geçerli sayılacağı yönündeki kararına yönelik tepkiler sürüyor. Dün Ankara'da Yüksek Seçim Kurulu önünde bir araya gelen vatandaşlar referandumun iptal edilmesine yönelik itiraz dilekçelerini sundu. Yaşanan kalabalık nedeniyle uzun kuyruklar oluştu. 

Bireysel itiraz dilekçesinde bulunan Şengül Aydın isimli vatandaş, "Hayır çıktığı halde 'Evet'e çevirdiler. Türkiye'de demokrasiyi, Cumhuriyeti yok edecekler. 80 milyonun kahrını bir kişi çekemez. Çocuklarımızın geleceği için biz 'Hayır' demeye devam edeceğiz. Asla vazgeçmeyeceğiz" dedi. 

58 yaşındaki Abdullah Karaman ise, "Bir çok seçime katıldım. Şimdiye kadar böyle şaibeli bir seçim görmedim. Benim katıldığım yerde değil ama bir çok yerde video izledim, özellikle Yüksek Seçim Kurulu'nun başkanının açıklamaları beni hiç tatmin etmedi. O yüzden yeniden araştırılması için dilekçe verdim. YSK Başkanının yaptığı tam bir itiraftı" diye konuştu. 

Öte yandan çok sayıda vatandaşın YSK önüne gelmesi üzerine çevik kuvvet bina çevresinde yoğun güvenlik önlemi aldı. Vatandaşlar ile polis arasında zaman zaman gergin anlar da yaşandı.

YSK önündeki itiraz kuyruğundan objektiflere yansıyan bazı kareler...

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir