Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Uzaya ve Evrene Dair Bilgi Seviyene Göre Ufkunun Genişliğini Ölçüyoruz

-

Astronomiye ilgi duyar mısın?

Uzayla ilgili konular heyecanını artırır mı? 

Haydi teste...

1. Başlayalım! Evrenin yüzde kaçı atomlardan oluşur?

2. Peki evren kaç yaşındadır?

3. Evrenin başlangıcından, şu an içinde bulunduğumuz ana kadar geçen süreci 1 yıla ölçeklersek, insanoğlu hangi zaman diliminde sahnededir?

4. Bize (Samanyolu) en yakın galaksi hangisidir?

5. Güneşimiz ne tür bir yıldızdır?

6. Voyager I, 1978 yılında uzaya fırlatıldı. Şu an nerede?

7. Şu ana kadar keşfedilmiş, evrendeki en büyük hacme sahip yıldız hangisidir?

8. Pulsar nedir?

9. Son olarak, Güneş ışınlarının dünyaya ulaşması ne kadar sürer?

Bilgin kozmosun sınırlarını aşıyor!

Böylesine zorlu bir testte bile doğru cevapları vermeyi başardığına göre, bu alandaki bilgi seviyen de sürekli genişleyen evren teorisine benzer nitelikte! Sen gündelik hayatın sorunlarıyla boğuşurken birden koca koca yıldızları düşünmeye dalıp her şeyin ne kadar önemsiz olduğunu düşünenlerdensin. 

Sonuçta evrende bir toz tanesi bile değiliz, bütün bu kavga niye?

Sendeki bu merak dünyayı değiştirir!

Sen dünyayla yetinmeyip uzayın karanlığında kendini arayanlardansın. Araştırmak, öğrenmek, bildiklerinle yetinmemek senin için bir karakter meselesi haline gelmiş. Ne kadar çok merak edersen o kadar sorgulayacaksın ve hakikate yaklaşacaksın. Zihninin derinlerine evreni taşımız ve bu evreni, kendi gerçekliğin haline getirmişsin adeta! Aynen devam!

Sen Git Demet Akalın dinle!

Dünya koca bir kazan, biz de içinde dönüp duran taneleriz diyorsun ve "Uzayın zırt dediği yerde olan biteni ne yapayım?" diyerek haklı tepkini ortaya koyuyorsun. Ayakların yere bassın, vicdanın rahat olsun gerisi önemli değil. En büyük yıldızı bilmesen de olur!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
zeynep-kiran

Bilgin kozmosun sınırlarını aşıyor! hepsini bildiiim 😁😁😁😁✔

arda-berk-korkmaz

hepsini bilerek yanlış yaptım ve bana "bilgin kozmosun sınırlarını aşıyor" çıktı

zerencicekdagli

Bilgin kozmosun sınırlarını aşıyor! Böylesine zorlu bir testte bile doğru cevapları vermeyi başardığına göre, bu alandaki bilgi seviyen de sürekli genişleyen evren teorisine benzer nitelikte! Sen gündelik hayatın sorunlarıyla boğuşurken birden koca koca yıldızları düşünmeye dalıp her şeyin ne kadar önemsiz olduğunu düşünenlerdensin. Sonuçta evrende bir toz tanesi bile değiliz, bütün bu kavga niye?

mert-ertan

Böylesine zorlu bir testte bile doğru cevapları vermeyi başardığına göre, bu alandaki bilgi seviyen de sürekli genişleyen evren teorisine benzer nitelikte! Sen gündelik hayatın sorunlarıyla boğuşurken birden koca koca yıldızları düşünmeye dalıp her şeyin ne kadar önemsiz olduğunu düşünenlerdensin. Sonuçta evrende bir toz tanesi bile değiliz, bütün bu kavga niye?

linda-samuel

Bilgin kozmosun sınırlarını aşıyor

Görüş Bildir