Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ürkeceksiniz: Dehşetli Hayatları Filmlere Konu Olan 16 Psikopat Katil

-

Vahşice işlenen bir cinayete dair bir haber okuduğumuzda ya da izlediğimizde büyük çoğunluğumuz bu olayın dehşetini yaşar ve kurban için üzülürüz. Caniler ise bu duygudan yoksundur ve kimi zaman aklımıza dahi gelmeyecek ürkütücülükte cinayetler işlerler. 

İşte bu içeriğimizde, işledikleri cinayetler ve hayatları 17 filme konu olan 16 katili derledik.

Kaynak: https://www.wittyfeed.com/story/13047/16...

1. Gary Ridgway / Green River Killer (2005)

Gary Ridgway 80'li ve 90'lı yıllarda, Kaliforniya'da pek çok fahişeyi ve evden kaçan kadını öldürdü. Kendi itirafına göre, 71 kişiyi öldürmüş olsa da, gerçek rakamın çok daha fazla olabileceğine dair şüpheler var. Onun işlediği vahşi suçlar adı geçen filme esin kaynağı oldu.

IMDb

2. Carl Panzram / Killer: A Journal of Murder (1995), The Spirit of Hatred and Vengeance (2011)

Carl Panzram kesin olarak 22 kişiyi öldürdü. Daha fazla cinayet işlemiş olabileceğine dair şüpheler de var. 

Ayrıca anormal kabul edilen bir cinsel yaşantısı vardı: 1000'den fazla erkekle birlikte olmasının yanı sıra içinde timsahların dahi bulunduğu hayvanlarla cinsel ilişki kurmuştu. 

Onun hayatından esinlenen iki film çekildi. 

IMDb

IMDb

3. David Berkowitz / Summer of Sam (1999)

Bir katil görüntüsü yüzüne çok gitmese de, 1976-1977 yıllarında rastgele ateş açarak kadınları ve çiftleri öldürdü. 

Kendisi bunu yapma gerekçesi olarak ise ev sahibinin köpeğinden aldığı satanist mesajları göstermiştir. 

IMDb

4. Ivan Milat / Wolf Creek (Kurt Kapanı) (2005)

Avustralya'da gerçek anlamda terör estiren Ivan Milat, birçok cinayet ve yaralamadan sorumlu. Yakalandıktan sonra polis merkezine götürülürken de fotoğrafta gördüğünüz gibi gülüyordu.  Ivan'ın hayatı "Kurt Kapanı" isimli filme ilham oldu... 

IMDb

5. Manu Sharma / No One Killed Jessica (2011)

Eski bir Hint bakanın oğlu olan Manu Sharma,  Jessica Lal isimli modeli, sırf kendisine içki servisi yapmayı reddettiği için başından vurarak öldürdü.

Bu olaya dayanan "No One Killed Jessica" isimli film Jessica için verilen adalet mücadelesi hakkındadır.

IMDb

6. Gertrude Baniszewski /Girl Next Door

16 yaşında bir genç kız olan Sylvia Marie Likens, Gertrude Baniszewski isimli komşusu tarafından kaçırıldı. Bu canavar kadın yakalanana kadar talihsiz kıza işkence etti; onu dövdü ve en nihayetinde de öldürdü.   

Bu korkunç olaya dayanarak, Girl Next Door filmi çekildi. 

IMDb

7. Richard Kuklinski / The Iceman (2012)

Richard Kuklinski çifte bir hayat yaşıyordu: Bir hayatında iyi bir aile babasıyken, diğer hayatında mafya için bir kiralık katil olarak çalışıyordu. Ailesinin ise bu işi yaptığına dair en ufak bir bilgisi yoktu...

Kuklinski'nin hayatından esinlenen birçok filme imza atıldı ancak "The Iceman" tamamen onun biyografisine dayanılarak çekildi.  

IMDb

8. Karındeşen Jack / From Hell (Cehennemden Gelen) (2001)

1880 yılında Londra sokaklarında fahişeleri öldüren Karındeşen Jack dehşet salmıştı. Onun hikâyesine dayanan filmde Johnny Depp de oyuncular arasında yer almıştı.  

IMDb

9. Ed Gein / The Texas Chainsaw Massacre (Teksas Katliamı) (2003)

Ed Gein bilinen seri katiller içinde en cani, en psikopat olanlardan şüphesiz. Kurbanlarının deri ve uzuvlarından kendine maske kemer, kolye vb. eşyalar yapan Ed Gein'in hayat öyküsünden birçoğumuzun izlediği "Teksas Katliamı" isimli film çekildi. 

IMDb

10. Albert DeSalvo / The Boston Strangler (Boston Canavarı) (1968)

1962'den 1964'e kadar, 13 kadını öldüren Albert DeSalvo hakkında 1968 yılında bir film çekildi. Aynı yıl kendisi de hapishanede bıçaklanarak öldürüldü.

IMDb

11. Aileen Wuornos / Monster (Cani) (2003)

Bir fahişe olarak çalışırken tecavüz girişimine maruz kalan ve tecavüzcüsü dahil 1989-90 yılları arasında Florida'da yedi kişiyi öldüren Aileen Wuornos'un hikâyesi Oscar ödüllü film "Cani"ye ilham kaynağı oldu. 

Filmin baş rolünde ise Charlize Theron yer almıştı. 

IMDb

12. Henry Lee Lucas / Henry: Portrait of a Serial Killer (1986)

Henry Lee Lucas, 1960-70 yılları arasında 11 kişiyi öldürmekten suçlu bulundu ve ölüme mahkum edildi. Ancak kendi iddiasına göre bu süreçte yüzlerce kişiyi öldürmüştü. 

Hayatı ise "Henry: Bir Seri Katilin Portresi" isimli filme konu oldu. 

IMDb

13. Dennis Rader / B.T.K. (2008)

Dennis Rader 1974-91 yılları arasında Sedgwick County'de 10 kişinin ölümüne sebep oldu. B.T.K katili (Bind, Torture, Kill- Bağla, İşkence Et, Öldür) olarak bilinen Rader'nin tutuklanmasının ardından ise hayatı filme aktarıldı.   

IMDb

14. Charles Manson / The Manson Family (1997)

Özellikle zengin ailelerden insanları öldürmek ile ünlenen Charles Manson oluşturduğu grubuyla beraber birçok suç işledi. 

2003 yılında gösterime giren "Manson Family" isimli film Manson'ın ve çetesinin öyküsüne dayanmakta. 

IMDb

15. Charles Starkweather / Natural Born Killers (1994)

Amerikalı bir genç olan Charles Starkweather kız arkadaşı Caril Ann Fugate ile birlikte 11 kişiyi öldürdü. Bu olaylar silsilesi "Katil Doğanlar" filmi için ilham kaynağı oldu. Charles ise elektrikli sandalyede idam edildi...

IMDb

16. The Zodiac Killer / Zodiac

Zodyak Katili,  70'lerin sonunda San Francisco'da birçok insanı öldürdü. O polislere çeşitli kodlar ve mesajlar aracılığıyla ipuçları verse de yakalanamadı. Bu gizemli seri katilin kim olduğu hâlâ bilinmiyor. Hikâyesi ise "Zodiac" ismiyle beyaz perdeye aktarıldı.

IMDb

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
moon-of-the-september-night

Take me to church!

balthazar

15 numaradaki katilleri anlatan asıl film Badlands. Adamın James Dean'e benzetilmesi falan da konu edilmişti. Ayrıca Katil Doğanlar filminde adam idam edilmemişti. Bandlands filminde adam idam edildi ve kız başkasıyla evlendi.

maskeliduygular

Şu seri katiller saçma sapan insanlar yerine bu dünyada yaşamayı hak etmeyen insanları öldürseler harika olmaz mıydı? Katil değil, süper kahraman falan olurlardı benim gözümde. –,–

queen255

#2 Hadi gay mısın nesin anladık ta Tımsahla cinsel ilişki kurmak ne ak

tsukiyashima

tiplerinde nur yok.

animegirls333

11. deki kadın haklı bence.

Görüş Bildir