Görüş Bildir
Haberler
Ünlü İsimler de Aralarındaydı: Seks Tarikatı Nxivm'im Kurucusunun Cezası Belli Oldu

Ünlü İsimler de Aralarındaydı: Seks Tarikatı Nxivm'im Kurucusunun Cezası Belli Oldu

Ünlü isimlerinde aralarında yer aldığı 'seks tarikatı' Nxivm'in kurucusu ve eski başkanı Nancy Salzman'ın cezası belli oldu.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

New York'ta kadınların zorla alıkonulduğu ve şantajla cinsel ilişkiye zorlandığı 'seks tarikatı' Nxivm'in kurucusu ve eski başkanı Nancy Salzman, New York federal mahkemesi tarafından 42 ay hapis cezasına çarptırıldı. Hapis cezasına ek olarak haraç kesme suçlamalarından 67 yaşındaki Salzman'a 150 bin dolar para cezası verildi. Salzman ayrıca 500 bin dolar nakit varlığını, bir evi ve bir Steinway grand pianoyu iade edecek.

'Nxivm suç örgütünün kalbinde bulunan isimlerden'

'Nxivm suç örgütünün kalbinde bulunan isimlerden'

New York'taki İç Güvenlik Soruşturmaları'nın başındaki özel ajan Peter C. Fitzhugh, 2019'da kendisine yöneltilen suçlamaları kabul eden Salzman'ın 'Nxivm suç örgütünün kalbinde bulunan isimlerden' olduğunu söylemişti.

New York eyaletindeki Albany şehrinde 1998'de kurulan ve tarikata giren kadınlara yönelik şantaj ve tecavüzler sebebiyle hakkında dava açılan Nxivm'in internet sitesinde, tarikatın kuruluş amacı 'insanları güçlendirmek için insani ilkelerin rehberliğinde çalışan bir topluluk' olarak açıklanıyor; 'daha iyi bir dünya inşa etmek için ABD, Meksika, Kanada ve Orta Amerika'da 16 binden fazla insanla çalıştıkları' yazıyordu.

Efendi-köle sistemine bağlı olan ve bir "kişisel gelişim grubu" olduğu iddia edilerek yürütülen seks tarikatı Nxivm 20 yıl boyunca varlığını sürdürmüştü.

Efendi-köle sistemine bağlı olan ve bir "kişisel gelişim grubu" olduğu iddia edilerek yürütülen seks tarikatı Nxivm 20 yıl boyunca varlığını sürdürmüştü.

Forbes dergisine göre yetkililer, Nxivm'in faaliyetlerinden 2003 yılında kaygılanmaya başlamıştı. Ancak New York Times gazetesi, şikayetlerin araştırılması girişimlerinin, kadınların rıza gösterdiğini ya da hukuki boşlukların harekete geçmeyi önlediğini söyleyen yetkililer tarafından engellendiğini yazmıştı.

Raniere, 20 yıl boyunca, bir 'kişisel gelişim grubu' olduğunu iddia eden ve binlerce takipçisi bulunan Nxivm'in liderliğini yürüttü.

Ranier'in kadınların pelvis bölgesi yakınlarına gizli bir ritüel sırasında isimlerinin baş harflerini kazıyarak imzaladığı, kadınların ise 'Usta lütfen bana imza at, bu bir onurdur' dediği biliniyor. 

Raniere'in 1998 yılında Nxivm'i kurduğundan beri, yaklaşık 18 bin kişi, her biri binlerce dolara mal olan kurslarını aldı.

'Ona hala inanıyorum'

'Ona hala inanıyorum'

Ünlü bir milyarderin kızı Clare Bronfman ise 2003 yılında Nxivm'i keşfetti. Kadınları cinsel köleliğe zorladığı suçlamalarıyla karşı karşıya kalan Bronfman, tarikatı eleştirenlere karşı bir avukat ordusu tuttu. Tarikattaki rolünden ötürü 6 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. 

Nxivm'in dokuz kurbanı, hayatlarının Bronfman tarafından nasıl mahvolduğunu, evliliklerinin, kariyerlerinin ve itibarlarının nasıl zarar gördüğünü duygulanarak anlatsa da, Bronfman, geçen ay yargıca, tarikat lideri Ranier'e hala inandığını söyledi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
19
10
7
4
3
3
1
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
hamsi-bogart

DÜNYADAKİ BÜTÜN TARİKATLAR SEKS VE PARA DÖNGÜSÜNDE HAREKET EDER, SADECE BU TARİKATA SEKS TARİKATI DİYEREK TÜRKİYEDEKİ TARİKATLARA AYIP EDİLMİŞTİR.

Mert altınok

Hasssssktrrr

Requiem Aeternam

Ceza alan kadının gerçekten mal varlığı bu kadarcık mı? :)