Ultra Yakışıklı Olmanıza Gerek Yok! Bir Erkeğin Çekiciliğini Anında Arttıracak 7 Etkili Öneri

55PAYLAŞIM

Vücut diliniz, karşınızdakini giydiğiniz kıyafet veya yaptığınız bir espriden çok daha fazla etkiler.

Kaynak: https://psiloveyou.xyz/7-ways-a-man-can-...

1. Duruşunuza dikkat edin.

Anneniz, öğretmenleriniz küçükken sizi mutlaka ‘’dik dur’’ diye uyarmıştır. Dik durmak veya ayakta durmak akciğer kapasitenizi artırır ve beyninize daha fazla oksijen gitmesini sağlar. Doğru duruş aslında daha iyi düşünmenize ve çok daha sakin olup mantıklı düşünmenizi sağlar. Ayrıca, dik ve kendine
güvenen bir duruşunuz varsa emin olun daha çekici görünürsünüz. Yapılan bir araştırmada, bir grup erkekten uzun süre dik durmalarından sonra kan alındı. Testosteronda% 20 artış ve strese katkıda bulunan hormon olan kortizolde %25
azalma görüldü.

2. Omuzlarınızı aşağı ve geriye alın.

Omuzlarınız başlangıçta öne doğru eğildiğinde, sanki vücudunuzu cenin pozisyonuna getirmeye çalışıyormuşsunuz gibi yani kendinizi koruyormuşsunuz gibi görünür. Ayrıca omuzlarınızın kulaklarınıza yakın olması da iyi bir görüntü değildir. Omuzlarınızın yüksek olması sizi stresli ve rahatsız gösterir. Soğuk sakin görünümünüzü korumak için omuzlarınızın nerede olduğuna dikkat edin ve kasıtlı olarak aşağıda ve geride kaldıklarından emin olun.

3. Vücudunuzun ön kısmını kamufle etmeyin.

Sırtınızı düzelttiğinizde, omuzlarınızı aşağıda ve geride tuttuğunuzda doğal olarak gövdenizi de kamufle etmediğinizden emin olun. Kollarınızı göğsünüzün önünde bağlamayın veya içeceğinizi, telefonunuzu göğsünüzün önünde tutmayın. Bu sizin içe kapanık görünmenize neden olur.

4. Ellerinizin göründüğünden emin olun.

Yapılan araştırmalara göre, insanların ellerini göremediğimizde onlara güvenmekte sorun yaşadığımızı ortaya çıkıyor. Bundan kaçınmak için, biriyle ilk
karşılaştığınızda ellerinizi cebinize sokmaktan, masanın altına bırakmaktan ya da herhangi bir şekilde ellerinizi saklamaktan kaçının.

5. Arkanıza yaslanın.

Öğretmenlerinizi düşünün. Sınıfta gürültü olduğunda dikkatleri kendilerine çekmek için seslerini yükseltmek yerine, fısıldadıklarına şahit olmuşsunuzdur. Böyle durumlarda dikkat edin, öğretmenin bağırmak yerine fısıldadığını gören öğrencilerin bu daha çok dikkatini çeker. Aynı durum insanların arkalarına yaslanmasıyla de benzer bir durumdur aslında. Karşı taraf sizi çekici bulursa veya söyleyeceklerinizle ilgileniyorsa, size doğru eğilir veya size yaklaşır. Size bir kontrol pozisyonu verir. Arkanıza yaslanmanız ayrıca vücudunuzun ön kısmını kamufle etmenizi önler ve sakin görünmenizi sağlar.

6. Mutlaka el sıkışın.

Gerçek bir güven ölçütü, kontrolünüzü karşı tarafa nasıl gösterdiğinizle bağlantılıdır. El sıkışma da bunun bir göstergesidir aslında. El sıkışırken tabii ki de karşınızdaki insanın parmaklarına kadar dokunun demiyoruz. Ya da canını yakana kadar sıkı sıkı elini sıkın da demiyoruz. Karşınızdakinin gözlerine bakın, elini sıkıca tutun (ama çok sıkmayın) ve sonra bırakmasına izin verin.

7. Yürüyüşünüze dikkat edin.

Yürüyüşünüz çok ama çok önemli. Yürürken kısa kısa adımlarla yürümeyin. Bir amaçla yürüyormuşsunuz gibi davranın, sürekli bir yere yetişiyormuş gibi her yere koşmayın. Unutmayın, güven, kısıtlama ile ilgilidir. Olabildiğince sakin ve telaşsız görünün. Vücut diliniz her şeyi anlatır emin olun!

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kendineassassin

İçeriğe bâri yakışıklı olmayan erkek görselleri koysaydın da inanabilseydik.. :D

criglernajjar

Paran varsa istediğin kadını satın alırsın. Tip, espri beceri vs. bunlar boş işler. Bakınız, Ali Ağaoğlu'nun, Acun'un 18'lik çıtır sevgilileri var. Neden? Çünkü para, para, para...

eexorciist

söyleyecek sözün yoksa yakışıklılık hiç önemli değil....

brazian

Söyleyecek sözün yalansa... cebinde paran yoksa... iş bitirici değilsen... 25 yaşından sonra şansınız çok az.

eexorciist

kasıntı tiplerden değilsen demek istedim ben

Görüş Bildir