Görüş Bildir
Haberler
Ulaştırma Bakanı: 'Geçiş Ücretlerine Yapılan Zam Değil Güncelleme'

Ulaştırma Bakanı: 'Geçiş Ücretlerine Yapılan Zam Değil Güncelleme'

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, geçiş ücretlerine yapılan fiyat artışının 'zam değil güncelleme' olduğunu ifade etti.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre,Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, köprü ve otoyol geçiş ücretlerinin hangi kriterlere göre hesaplanıp zam yapıldığını soran CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'a ilginç bir cevap verdi. Bakan, “Geçiş ücretleri döviz kuru üzerinden yapılan hesaplamalar ile Türk Lirası olarak uygulanmaktadır. Bu durum, geçiş ücretlerine uygulanan bir zam olmayıp sözleşmenin gereği olarak yapılan güncellemelerdir” dedi.

"Vatandaşlara müşteri gözüyle bakıyor"

"Vatandaşlara müşteri gözüyle bakıyor"

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu

CHP'li Başarır ise, Bakan'ın vermiş olduğu yanıta ilişkin yaptığı açıklamada “Bakan vatandaşlara müşteri gözüyle bakıyor. 7 soruluk önergemize vermiş olduğu iki satırlık yanıtta, köprü ve otoyol araç geçiş ücretlerinde bir zam yapılmadığını, döviz kuru üzerinden hesaplanıp, Türk Lirası olarak uygulandığını belirtmiş” dedi.

"Katar'a gelince indirim var"

"Katar'a gelince indirim var"
İçeriğin Devamı Aşağıda

Milletvekili Ali Mahir Başarır, “Katarlıların sahibi olduğu BEIN Sports'a dolar kurunu sabitlediler. Konu kendi vatandaşlarına gelince, araç geçiş ücretlerinde firmalardan hiçbir indirim talep etmeyip, sokağa çıkma yasaklarında dahi araç geçiş garantisi kapsamında parayı işletmeci firmalara ödüyorlar” dedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
38
22
6
2
2
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
jamiryuu

Biz bu ülkenin vatandaşıyız di mi arkadaşlar bi yanlışlık falan yok

Pasif Kullanıcı

2023 te hükumet “güncelleme”’si var bilgileri olsun.