Görüş Bildir
Haberler
Twitter Reklamverenler İçin Yeni Araçlarını Tanıttı

Twitter Reklamverenler İçin Yeni Araçlarını Tanıttı

Onedio Medya
21.08.2015 - 15:29

Popüler mikroblog servisi Twitter, reklamverenlerin analiz yapmalarını kolaylaştıracak iki yeni aracı yayına aldığını duyurdu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Twitter, geçtiğimiz ay başında istifa eden CEO’su ile yoğun olarak gündeme gelmişti. İstifa eden CEO, Twitter’ın ürün ve hizmet çeşitliliğine odaklanarak daha fazla kullanıcı çekmesi gerektiğini düşünürken, şirketin hissedarları Twitter’ı daha hızlı para kazanan bir makineye dönüştürmesi gerektiğini dile getirerek CEO’ya baskı yapıyorlardı.

Şimdi, aynı zamanda Twitter’ın kurucusu olan yeni CEO ile Twitter, reklamverenleri daha mutlu etmek ve dolayısyla Twitter’a daha fazla para yatırmalarını sağlamak için yeni bir adım attı. Şirket, reklamverenlerin kullanıcıları ve izlenme faaliyetlerini analiz etmesini kolaylaştıracak yeni araçlar yayınladı.

Twitter’ın konu ile ilgili basına yaptığı açıklama, tam olarak şöyle:

İlk olarak mobil uygulamaların ötesine geçerek genişliyoruz. Bunun için reklam verenlere Twitter İzleyici Platformu sayesinde kullanabilecekleri iki ilave uygulama sunuyoruz: Tweet görünürlüğü ve video izlenme sayıları. İkisi de şu an ilk defa dünya çapında bütün müşterilerimiz için erişilebilir durumda. İkinci olarak, reklam verenlerin uygulama içi kitlelerine daha iyi bağlanabilmeleri için yeni yaratıcı formatlar sunuyoruz.

Video izlenme sayılarını görün ve Tweet’lerle görünürlük sağlayın

Artık sadece tek bir tık ile Tweet’le görünürlük kampanyalarınızı ve promoted videolarınızı Twitter İzleyici Platformu’na kolayca taşıyabilirsiniz. Twitter üzerinde kullanılan kullanıcı adı ve anahtar kelimeler gibi hedefleme işaretleri mobil uygulamalar yoluyla kampanyalarınıza eklenebilir. Twitter’da olduğu gibi Twitter İzleyici Platformu’ndaki videolarda herhangi bir cihazda otomatik olarak oynatılır ve rahatlıkla izlenebilir.

Yeni kreatif özellikler

Twitter İzleyici Platformu’nda, promoted edilmiş tweetinizi video, yerli reklamlar, interstisyel ve bannerların da dahil olduğu sarmal reklam biçimimize dönüştürüyoruz. Örneğin,

• Twitter’da Tweet görünürlük kampanyaları interstisyel özellikli yerli reklamlara dönüşüyor

• Tanıtılan Video kampanyaları in-app video reklamlara dönüşüyor

• Uygulama yükleme veya yeniden görünürlük kampanyaları interstisyel veya banner reklamlarına dönüşüyor

Ayrıca interstisyellere kreatif özellikler ekleyerek size en iyi içeriğinizi Twitter’ın da iletmenize yardımcı olduk. Birincisi, Twitter kullanıcıları artık Twitter İzleyici Platformu reklamlarında doğrudan sizi Retweet edebilir ve favoriye ekleyebilir. Biz ayrıca aksiyon düğmelerine istediğinizi daha verimli bir şekilde sağlamanız için kişiselleştirilebilir arama da ekledik.

Marka Başarısı

Geçtiğimiz birkaç ay süresince Twitter İzleyici Platformu’nun reklamverenlerimize mobil uygulama indirme ve tekrar görünürlük kazanma, daha yüksek görünülürlük oranları ve inanılmaz erişim sağlama konusunda çok memnun edici yardımlarda bulunduğu geribildirimini aldık. Özellikle gördük ki, hem Twitter hem de Twitter İzleyici Platformu’nda reklam kampanyaları yürüten marka reklamverenlerimiz erişimlerini ikiye katlıyor ve CPE’lerini %30 oranında indirmeyi başarıyor. Ek olarak, MediaScience’tan edindiğimiz Haziran 2015 tarihli bir çalışma da tüketicilerin geleneksel mobil interstisyel reklamlarla kıyaslandığında aktif veya inaktif Twitter kullanıcılarının Twitter İzleyici Platformu’nu %123 oranında daha fazla kullandığını gösterdi. Araştırma aynı zamanda Twitter kullanıcısı olmayan ama bir Twitter İzleyici Platformu reklamı görmüş insanların reklam veren markaya karşı %11 oranında daha pozitif yaklaştığını ortaya koydu.

Beta partnerlerimizden birkaç örnek:

Temmuz’da, Macy’s (@Macys) marka farkındalığını arttırmak adına Twitter İzleyici Platformu’nda bir kampanya yürüttü ve muhteşem sonuçlarla karşılaştı:

“Reklam kampanyamızı Twitter’dan mobil uygulamalara gidecek şekilde genişlettiğimizde, kademe kademe artan bir erişim, güçlü performans ve gelişen verimlilik sonuçları aldık. %7.85 oranında görünülürlük kazandık, bu da bizim mobil görünümlü kampanyalarımızın endüstri değerlendirmelerini geçmemizi sağladı. Twitter İzleyici Platformu gün boyunca kitlemizle kolaylıkla iletişime geçmemizi sağladı. Promoted Tweet’lerimizin erişimini mobil uygulamalara da kaydırmak, markamızı daha fazla görünür kılan eşsiz bir reklam ünitesi kazanmamıza olanak verdi.”

JBL (@JBLaudio) fazla sayıdaki müşterileri arasında marka bilinirliği oluşturmak amacıyla Twitter İzleyici Platformu’nu kullanıyor

Twitter İzleyici Platformu’nun kavramı oldukça basit: Tweet atmayı sürdürmek. Şimdi de elimizde görünürlüğümüzü müşterilerimizin değerli bir kısmı ve potansiyel müşterilerimiz nezdinde arttırabilmemize olanak sağlayan, yepyeni bir platform mevcut. Twitter İzleyici Platformu’nu yürüten kampanyalar sektör normallerinin 15 katı oranında görünürlük sağlamanın yanı sıra % 70’lere ulaşan bir erişim artışına sahip. Böyle bir görünürlülük üzerine böyle bir artış bizim için oldukça şaşırtıcıydı. Harika bir ürünümüz ve çok kuvvetli bir markamız var. Ayrıca böyle bir platform doğru yerde doğru kişilerle doğru bağlantıları kurmamıza vesile oldu.

@SamsungMobileUK’a İngiltere’nin Promoted video’dan Twitter İzleyici Platformu’na ilk geçiş yapan reklamvereni olmasına ve gün boyu hedef kitlelerine ulaşabilmelerine yardımcı olmak bizi çok heyecanlandırdı.

“Video, Twitter İzleyici Platformu’nda ilk kez yayınlandığında, özelliklerinden faydalanan ilk İngiliz reklamvereni olmak için can atıyorduk. Twitter İzleyici Platformu2ndaki video izlenme oranlarında %365 düzeyinde bir artış gördük. CPV’ler de %84 oranında azaldı.”

Kullanılabilirlik

Twitter İzleyici Platformu, artık dünya çapındaki bütün müşterilerimiz için Tweet’lerle katılım ve video izlenme sayılarını görebilme özellikleri kullanılabilir durumda. Aynı zamanda mobil uygulama yüklemeleri ve yeniden görünürlük kazanma amacı güden seçilmiş müşteriler tarafından da test ediliyor. Gelecek birkaç ayda programı daha çok geliştirmeyi planlıyoruz. Şimdiki planlarımız arasında web site tıklama sayıları ve dönüşümler yer alıyor.

Şimdi Kullanmaya Başlayın

Twitter İzleyici Platformu’nu kullanmaya başlamak için Twitter müşteri ekibine ulaşın. Twitter Reklamlar hesabı oluşturmak için ads.twitter.com/getstarted adresini ziyaret edin. Bunun yayımcılar için ne ifade ettiğini öğrenmek içinse lütfen MoPub blog adresini ziyaret edin.

TechInside

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0