Görüş Bildir

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in İlk Tweet’i Rekor Fiyata Satıldı: Alıcı Türk Çıktı

Haberler
> Twitter CEO’su Jack Dorsey’in İlk Tweet’i Rekor Fiyata Satıldı: Alıcı Türk Çıktı

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in ilk tweet’i açık artırmada 2,5 milyon dolara satıldı. Alıcının Malezya’da yaşayan Türk asıllı Cryptoland’in ve Bridge Oracle’ın CEO’su Sina Estavi olduğu ortaya çıktı. Tweet, bugüne kadar satılan en pahalı tweet olarak tarihe geçti.

İnternet dünyası haftasonu bir tarihi olaya daha tanıklık etti. Tamamen dijital bir ‘varlık’, yine tamamen dijital bir para birimiyle açık artırmaya açıldı. Bu varlık, Twitter CEO’su Jack Dorsey’in 2006 yılında kendi platformunda paylaştığı ilk tweet’iydi. Tweet satışa çıkar çıkmaz yüz binlerce dolarlık tekliflerle karşılaştı.

Webtekno’da yer alan bilgilere göre Değiştirilemez Token (NFT) haline getirilen tweet, Valuables BY Cent üzerinde satışa çıktığı gün satıldı. Açık artırma sürecinde en yüksek teklif verenler arasında bir savaş görülürken tweet’e gelen son teklif 2,5 milyon dolar oldu. Adı ilk etapta açıklanmayan alıcı, Jack Dorsey’in tweet’ini satın alan kişi de belli oldu.

Tweet’i satın alan Türk çıktı

Tweet’i satın alan Türk çıktı

Jack Dorsey’in 15 yıl önce paylaştığı o tweet, kripto para alım ve satım platformu Cryptoland’in ve Malezya merkezli Bridge Oracle’ın CEO’su Sina Estavi tarafından 2,5 milyon dolar karşılığında satın alındı. Tweet’i satın alan kişinin belli olmasıyla birlikte ilginç bir gerçek de ortaya çıktı.

Twitter’da açık artırma sırasında kendi teklifini duyuran Sina Estavi, haliyle profiline yüzlerce ziyaret aldı. Profilini ziyaret eden kullanıcıların gözüne takılan bir şeyse kendisinin paylaştığı Türkçe tweet’ler oldu. Bir Twitter kullanıcısının bu durumu “Baba sen Türkçe’yi nasıl söktün?” sorusuyla ortaya koyması, Estavi tarafından yanıtsız kalmadı.

Bugüne kadar satılan en pahalı Tweet

Bugüne kadar satılan en pahalı Tweet

Sina Estavi, soruyu soran Twitter kullanıcısına “Aslen Türk’üm.” yanıtını verdi. Sina Estavi, yaptığı satın alımla birlikte tweet’in meta verilerini ve dijital imzalı bir sertifikasını elde edecek. Tweet, bugüne kadar satılan en pahalı tweet olarak tarihe geçti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
15
10
4
2
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
jamiryuu

Arkadaşlar ben yanlış mı okudum ya adam twite 2,5 milyon mu vermiş.. Ya evde zeytin yok zeytinnnn merhaba kızlar bu arada.

voyvals men

Teknoloji çağının getirdiği duygusuz aptallıklardan sadece biri. Akıl cağı falan değil yani şuan yaşadığımız yüzyıl bence insanlık tarihinin en insanlıktan,... Devamını Gör

Adam

Dijitalleşme iyice aptallığı getiriyor