Görüş Bildir
Haberler
Türkiye'nin Salıverdiği IŞİD Militanından Merkel’e Tehdit: İntikam Alacağız

Türkiye'nin Salıverdiği IŞİD Militanından Merkel’e Tehdit: İntikam Alacağız

Onedio Medya
06.08.2015 - 12:40 Son Güncelleme: 06.08.2015 - 12:41

Terör örgütü IŞİD, halifeliğini ilan edildiği tarihten beri ilk kez sadece Almanca olan, yaklaşık altı dakikalık bir propaganda ve tehdit videosu yayınladı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Diken'den Elmas Topçu'nun haberine göre videonun ilk bölümünde, Almanca IŞİD propagandası ve katılım çağrısı yapılırken, ‘hilafet devletinin güzelliğinden ve doğasının eşsizliğinden‘ bahsediliyor.

İkinci yarısında ise 2014 yılında Türkiye tarafından serbest bırakılan, Avusturya doğumlu Mısır kökenli IŞİD militanı Muhammed Mahmud, Müslümanları IŞİD’e katılmaya, katılamasalar da Almanya ve Avusturya’da, ‘kafirleri‘ kendi ülkesinde öldürmeleri çağrısında bulunuyor.

Ebu Usame el Garip kod adlı Mahmud, “Bunun için çok şeye ihtiyacınız yok. Al eline bıçağı, önüne gelen kafiri doğra. Onlar zaten it gibidir” diye konuşuyor.

‘Sen, köpek Merkel!’

Videoda Almanya Başbakanı Angela Merkel’e de seslenen Mahmud, “Sen, köpek Merkel! Peygamberimize hakaretin intikamını senden alacağız. Afganistan’da akıttığın Müslüman kanının hesabını senden soracağız. İslam Devleti topraklarındaki Allahsızlara (Kürtler) verdiğin silah yardımının intikamını senden alacağız. Hem de bunu sizin topraklarınızda yapacağız” diyor.

Almanca olan bu tehdit videosunda, Ebu Ömer el Almani kod adlı ikinci bir terörist de konuşuyor ve o da yine Almanya ve Avusturya’yı tehdit edip, bu ülkelerdeki mücahitlere, ‘kafirleri kendi memleketlerinde, evlerinde öldürün‘ çağrısı yapıyor.

Antik kent Palmira’da çekilen videonun sonunda, elleri bağlı, yerde diz çökmüş iki kişinin de ağır silahlarla taradığı ve feci şekilde katledildiği görülüyor.

Türkiye, Muhammed Mahmud’u serbest bırakmıştı

Türkiye, Muhammed Mahmud’u serbest bırakmıştı
İçeriğin Devamı Aşağıda

2012 yılında radikal İslamcı faaliyetlerinden ötürü Almanya’yı terk etmek zorunda kalan Mahmud, Mısır ve Libya’da bulunduktan sonra 2013 yılı Mart ayında sahte pasaportla Hatay’da yakalanmıştı. Bir yıldan fazla sınırdışı edilmek üzere Konya’da tutulan Mahmud, Avusturya makamlarının iade başvurusu yapmasına rağmen iade edilmemişti.

Alman Spiegel dergisi, Türk makamlarının Mahmud’u 19 Ağustos 2014’te serbest bıraktığını yazmış, bunun üzerine yapılan başvuru üzerine Türk makamları da bu bilgiyi doğrulamıştı. Mahmud’un, IŞİD tarafından rehin alınan ve 20 Eylül 2014’te serbest bırakılan 49 Türkiyeli rehineye karşılık, önceden serbest bırakıldığı ileri sürülmüştü. Mahmud’un, Türkiye’de haftada bir kez polise gitmesi gerekirken gitmemesi üzerine de Alman ve Avusturya basını, Suriye’ye giderek IŞİD’e katıldığını ileri sürmüştü.

Mahmud’un Suriye’ye geçtiği ve geçen ekim ayında da Rakka’da ‘IŞİD’in şairi’ olarak bilinen Ahlam el Nasır’la hayatını birleştirdiği duyurulmuştu. Bu bilgi, merkezi ABD’de bulunan, radikal İslamcı grupları izleme kurumu SITE tarafından da doğrulanmıştı.

Tanınmış IŞİD militanı Ebu Muhammed el Zerkavi de Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, kod adıyla andığı Mahmud’un Türk rehinelere karşılık takas edildiğini yazmıştı. Zerkavi’ye göre Türkiye rehinelere karşılık Mahmud’la birlikte Avrupa’dan giden yaklaşık 200 IŞİD militanını da serbest bırakmıştı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0