Görüş Bildir
Haberler
Türkiye'nin En Büyük Oyun Festivali İzmir'de Olacak!

Türkiye'nin En Büyük Oyun Festivali İzmir'de Olacak!

İzmir, Avrupa ve Orta Doğu'nun en büyük oyun festivallerinden biri olan “İzmir Oyun Festivali”ne ev sahipliği yapacak. 24-25-26 Eylül tarihleri aralığında gerçekleştirilecek etkinlik, geleneksel oyunlardan espora kadar oyun tutkunlarını bir araya getirmeyi amaçlıyor. That’s The Way Yeni Nesil Gençlik Ajansı tarafından düzenlenen festivale, 30 binin üzerinde oyun severin katılması bekleniyor.

İzmir Oyun Festivali, Avrupa ve Orta Doğu'da bir ilk olacak. İzmir Yeni Fuar'da gerçekleştirilecek etkinlik kapsamında hem Z kuşağının ilgisini çekecek hem de X ve Y kuşaklarının alışık oldukları geleneksel oyunlar yer alacak.

İçeriğin Devamı Aşağıda

7'den 70'e herkese uygun etkinlikler olacak.

7'den 70'e herkese uygun etkinlikler olacak.

Bu yıl ilk kez düzenlenecek İzmir Oyun Festivali'nde geleneksel sokak oyunları olan körebe, misket ve seksek gibi oyunların yanı sıra, günümüz teknolojilerinin sunduğu imkanlar sayesinde geliştirilen VR oyunlar yer alacak. Çeşitli espor turnuvalarının da düzenleneceği etkinlik kapsamında cosplay yarışmaları gibi eğlenceli aktiviteler de gerçekleştirilecek.

Gençlerin yoğun ilgisi var!

Gençlerin yoğun ilgisi var!

Festivalle ilgili konuşan Thats The Way şirketinin kurucu ortağı Çağrı Işıklıoğlu “Gençliğin en önemli iletişim mecrası espor ve oyun. Biz de bu kapsamda ilk olan bir festivale imza atıyoruz. İzmir gençlerin şehri ve bu kapsamda daha şimdiden festivale olan ilgi bizi çok mutlu ediyor. Katılımcıların gün boyu oyun oynayıp keyifli zaman geçirecekleri bir festival olacak. Gençlerin takip ettiği ünlü içerik üreticiler, espor takımları ve oyun firmaları ödülleri ile dopdolu bir içeriğimiz ve programımız mevcut. Pandemi ve sosyal mesafe kurallarının tamamına dikkat edilecek olup uzun zamandır eksik kalan etkinlik ve festival özlemimizi de gidermiş olacağız” dedi.

30 Bin kişiden fazla katılım bekleniyor.

30 Bin kişiden fazla katılım bekleniyor.

İzmir Yeni Fuar Alanı'nda gerçekleştirilecek etkinliğe en az 30 bin kişinin katılması bekleniyor. 24-25-26 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek festival ile katılımcılara da çok sayıda sürpriz hediyeler dağıtılacak. Böylelikle Türkiye'nin dört bir yanından gelen vatandaşlar, gündemden uzaklaşma ve eğlenme imkanı yakalayacakları birkaç gün geçirme imkanına sahip olacaklar.

Festivale katılacak olanlar; Pubg, Valorant, League of Legends, CS: GO, Brawl Stars gibi oyunlarla hem eğlenecek hem de turnuvalar sonunda ödüller kazanabilecek.

İlginizi Çekebilir

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın