Görüş Bildir
Haberler
İki Ülkeye Vizesiz Seyahat

İki Ülkeye Vizesiz Seyahat

adem kara
02.06.2014 - 11:35 Son Güncelleme: 02.06.2014 - 13:34

Dışişleri Bakanlığı, Belarus ve Moldova ile karşılıklı vize muafiyeti anlaşmalarının 1 Haziran’dan itibaren yürürlüğe girdiğini duyurdu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, 29 Mart 2013 tarihinde Minsk'te imzalanan anlaşmayla Belarus ve Türkiye vatandaşlarının, pasaport türüne bakılmaksızın, 30 günlük vizesiz seyahat hakkına sahip olacağı açıklandı.

Dışişleri’nin bir diğer duyurusunda da, 1 Kasım 2012'de Ankara'da imzalanan anlaşmayla Moldova ile Türkiye arasında 90 günlük vizesiz seyahat imkanı sağlandığı açıklandı.

Anlaşmaların Türkiye ile iki ülke arasındaki ticari, insani ve kültürel ilişkilerin gelişmesine katkıda bulunması umuluyor.

Belarus’la yapılan vize muafiyeti anlaşmasıyla ilgili, Dışişleri Bakanlığı’ndan şu açıklama yayınlandı:

'Son yıllarda karşılıklı üst düzey ziyaretlerle ivme kazanan siyasi ilişkilerimizin somut bir yansıması olan karşılıklı vize muafiyetinin, Belarus ile ilişkilerimizin ticari, beşeri ve kültürel boyutlarının gelişmesine de katkıda bulunacağına inanıyoruz.'

Moldova’yla vize muafiyeti anlaşmasına ilişkin duyuruda da şu açıklama yer aldı:

'Komşumuz olarak gördüğümüz, tarihten gelen güçlü bağlara sahip olduğumuz Moldova ile ilişkilerimizin siyasi, ekonomik, beşeri ve kültürel boyutlarına da katkıda bulunacağına inanıyoruz.'

Kaynak: AA

Kaynak: http://www.aljazeera.com.tr/haber/iki...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın