Türk Yapımı Multiplayer Oyun: Awaken The Clones

Gamer
19PAYLAŞIM

Tamamen yerli yapım olan yeni multiplayer oyun AwakenTheClones Play
Store’da yerini aldı, hemen indir, bu heyecana sen de katıl!

Multiplayer olan AtC; teke tek savaş heyecanını telefonunuzda
yaşayabileceğiniz orijinal bir rekabet ortamı sunuyor ve ücret karşılığında
avantaj sağlayabilecek mikro satış ürünleri içermiyor.

Temrin Savaşları

Hikaye “Temrin Savaşları” adı altında, evrendeki sınırları birbirine yaklaşan türlerin savaşını konu alıyor. Savaşta ilerleyebilmek için türler kendi tarihlerindeki en önemli komutanlarını ve savaşçılarını, savaşın bulunduğu gezegende klonlayarak savaşın seyrini kendilerine çevirmeye çalışıyor.

Oynanış mantığı genel olarak “Taş, Kağıt, Makas” türüne benzerlik gösteriyor. Oyun alanı; yerden alıp kullanabileceğiniz 11 adet eşya (zırh, silah, sağlık v.b.) ve üzerine basmamanız gereken 1 adet tuzak barındırıyor. Karakterinizin özelliklerini bunlara göre şekillendirerek dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılarla karşılaşabiliyor, galip geldikçe global sıralamada üst basamaklara hızlıca tırmanabiliyorsunuz.

Öğrenmesi çok kolay, fakat ustalaşması hayli zor olan oyundaki strateji derinliği de oldukça fazla. Sayısız kombinasyonlarla kendinize en uygun karakteri yaratabilir, stratejinizi oyun tarzınıza göre şekillendirebilirsiniz.

Play Store’da ücretsiz olarak yer alıyor.

Hemen indirip dünyaya meydan okumak isterseniz bu maceraya şuradan katılabilirsiniz: 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wiggle.atc

Ayrıca şunu da belirtelim ki detay seven kullanıcılar için oyunun boyutu 10 MB ve sadece internet bağlantısı için izin talep ediyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
--heisenberg--

Oyunun Türk yapımı olmasını takdir ediyorum. Gerçekten helal olsun. Lakin, oyunun adı neden Türkçe değil? Nedir bu İngilizce sevdası arkadaş? Dünyanın en eski, en köklü ve en zengin dili olan Türkçemiz varken, neden oyun ismini İngilizce koyuyorsunuz? Hep biz Türkler mi yabancıların oyunlarda kullandığı dili Türkçe'ye çevireceğiz? Birazda onlar Türk yapımı oyunumuzun dilini kendi dillerine çevirsinler.

aksel-birinci

ya arkadaş sıfırdan yapılmış bir yerli yazılım durumu yok. Girin dışarıda 5.000 $ kadar bu tarz hazır oyun tabanları satın alabiliyorsunuz. Bizimkilerin yaptıkları görsel alt yapısını değiştirmek yani biraz daha Türk işi bir kimlik kazandırmak. Gerisi tıraş zaten. Sıfırdan yazın abicim sıfırdan. hazır yazılım almadan yapın da taktir edelim. Bir ümit giriyorsunuz ondan sonra cort.

jack-ripperr

Kardeşim anca Türkiyeyi küçümsersiniz.Yabancılar sanki farklı bir şey yapıyor.Bak bakıyım kaç clash of clans çakması var ya da gta çakması var.Amk onları da türkler yapıyor değil mi.Bilip bilmeden gelmeyin kardeşim.

onder-akcicek

Aksel merhaba, Öncelikle yorumun için teşekkürler. Fakat oyunumuz tamamen sıfırdan yazıldı, hazır grafik motoru var gibi görünüyorsa mutlu oluruz:) Oynanış olarak da orijinal bir mekanik yarattığımızı düşünüyoruz. Oyuncular olarak önceliğimiz oyun mekaniği, başka hiçbir şey değil. Bu gözle değerlendirebilirsen hem insanların bizim hakkımızda yanlış fikirlere kapılmasının önüne geçeriz hem de hep beraber daha güzel bir oyun çıkartabiliriz. Son olarak Play Store'a da yazdığımız gibi, oyunumuzu feedback'lere göre şekillendirmek istiyoruz, bu yönden de yorumlarını bekleriz:) Tekrardan teşekkürler.

aksel-birinci

Jack. Türkiye'nin yazılım konusunda ileri noktalara geldiğini senden çok daha iyi biliyor ve bunun bizzat alıcı olarak deneyimliyorum. Türkiye'yi bu konuda bırak küçük görmeyi tam tersi bu uğurda olabildiğince saldırgan davranması gerektiğine inanıyorum. Benım burada belirtmek istediğim arada derede türeyen, hazır oyun tabanlarını alıp piyasaya süren ve buradan destekli bir şekilde piyasada yazılım şirketiyiz diyerek dolanıp iş toplayanların olduğunu belirtmekti. Bu arada özür de büyük bir erdemdir. Önder kardeşim özür dilerim. Oyunu indirdim benzer bir alt yapıya sahip olduğunu düşündüm ve böyle yazdım. tabi öncelikli hedef doğrultusunda işin ana detayına bir yorum yapmam size haksızlık gibi oldu kusuruma bakma. Düşüncelerimi bir ara ayrıca paylaşacağım. Yolunuz açık olsun.

burak-olut

App Store a gelecek mi ?

Görüş Bildir