Görüş Bildir
Haberler
Türk Tiyatrosu'nun Acı Kaybı: Erol Keskin Hayatını Kaybetti! Erol Keskin Kimdir?

Türk Tiyatrosu'nun Acı Kaybı: Erol Keskin Hayatını Kaybetti! Erol Keskin Kimdir?

Sunay Korkmaz
18.05.2021 - 21:49

Ünlü tiyatro ve sinema oyuncusu Erol Keskin, bugün hayatını kaybetti. Erol Keskin kimdir? İşte Erol Keskin'in hayatına dair bilinmesi gerekenler...

İçeriğin Devamı Aşağıda

Oyuncu, rejisör ve akademisyen Erol Keskin yaşamını yitirdi. Sanatçının kaybını, oyuncu Işıl Yücesoy sosyal medyadan 'Bir devre imza atmış, alabilmek isteyene öğretiler bırakmış sevgili Erol Kesin... Yüreğimi acıttı veda edişin... Sevgili Suna başın sağ olsun. Ülke öyle değerlerini kaybediyor ki başımız sağ olsun..' ifadeleriyle duyurdu. Sanatçı Müjdat Gezen ise Erol Keskin'in ardından; “Erol Keskin Türk Tiyatrosu’nun çok değerli bir aktörü ve yönetmeniydi. MSM’nin çok kıymetli hocalarındandı. Tai Chi Chuan tekniğini okul derslerine koyan ilk hocadır” dedi.

Eşi Suna Keskin Erol Keskin'i Şu Sözlerle Anlatmıştı:

Eşi Suna Keskin Erol Keskin'i Şu Sözlerle Anlatmıştı:

1.5 yıl önce Hülya Koçyiğit'in 'Film gibi Hayatlar' programına konuk olan Suna Keskin, eşi Erol Keskin'i böyle anlatmıştı: “Benim konservatuvarım Erol Keskin’dir. Ondan çok şey öğrendim. Tiyatroya ve hayata dair. Gerçekten ‘keşke’ diyorum. Bütün anlattıklarını, alsaymışım teybe ya da banta. Maalesef koşturmaktan ve çalışmaktan yapamadım”

Erol Keskin Kimdir?

Erol Keskin Kimdir?

1931 yılında İstanbul’da doğan Erol Keskin, çok sayıda tiyatro oyunu ve sinema filminde oyuncu, rejisör, senarist olarak görev almıştır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarında genel sanat yönetmenliği de yapmış olan Erol Keskin, 1966 ve 1967 yıllarında Antalya Altın Portakal Film Festivali en iyi senaryo ödüllerinin; 2001’de 20. İstanbul Film Festivali, 12. Orhan Arıburnu Ödülleri ve 23. Siyad Türk Sineması Ödüllerinde en iyi erkek oyuncu ödüllerinin sahibidir. Bunların yanında 2004 yılında 8. Afife Tiyatro Ödüllerinde yılın en başarılı erkek oyuncusu seçilmiştir. 2013’te ise 17. Afife Tiyatro Ödülleri kapsamında Muhsin Ertuğrul Özel Ödülüne layık görülmüştür.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın