Türk Televizyonunun Sonu mu Geliyor? Ocak Ayında Televizyonun En Çok İzlenen 20 Dizisi

5PAYLAŞIM

Maalesef birkaç aydır televizyon dizilerinin reyting ortalamaları geçmiş senelere kıyasla giderek düşüyor. Haber programları, gündüz kuşağı yayınları birçok diziden çok izleniyor. Reklam anlaşmaları da ilk kez üç hafta gibi uzun bir zaman sürdü ve 3 hafta Türk izleyicisi dizilerden uzak kaldı. Haftanın bazı günlerinde adeta dizi koymayıp film yayınlasalarmış keşke dedirtecek reytingler var. Masraflar artmış kriz gelmişken belki de 2019'da dizi sayılarında ciddi düşüş yaşarız kim bilir...

NOT: TOTAL grubu reyting ortalamaları baz alınarak hesaplanmıştır.

Kaynak: https://onedio.com/haber/carpisma-sonund...

20. Kardeş Çocukları - 5.03 reyting ortalaması

Kardeş Çocukları yeni başlayan, iç deşen dertlerden dertlere sürükleyen dizilerden biri. Pazar günleri yayınlanıyor. Bir sonraki ay birkaç sıra üstte olması muhtemel.

19. Kızım - 5.06 reyting ortalaması

d19502wuiaq9sa.cloudfront.net

Dizi 3 bölüm aşağı indi, bir tık da reyting kaybetti.

18. Vuslat - 5.18 reyting ortalaması

TRT çok mantıklı bir hamle yaparak kanalların 3 haftalık dizi tatiline katılmadı ve çok daha kısa bir ara verdi. Bu sırada da Halka ve Vuslat dizileri bomboş televizyon ekranına çıkardı. Bu sayede pazartesi gibi zor bir günde hemen kendine yer bulabildi Vuslat.

17. İstanbullu Gelin - 5.46 reyting ortalaması

cdn1.ntv.com.tr

Oh beee sonunda 20. sıradan üç sıra öne geldi, cuma gününün kalitede bir incisi, birincisi. Senelerdir AB'de ne kadar başarılı olsa da TOTAL'de yüzü gülmüyordu, sonunda bir başlangıç oldu.

16. Gülperi - 5.47 reyting ortalaması

www.extra-3sk.com

Yeniden hortlayan eski koca pek işe yaramamış gibi. Reytingler hala gayet iyi olmasına rağmen eskiye göre epey düştü, aylık listede 12. sıradan 16'ya düştü. Bir an önce makası kapatacak bir heyecan pompası gerek.

15. Avlu - 5.53 reyting ortalaması

m.media-amazon.com

Bir önceki listede iki sıra geriye düşmüştü, şimdi tekrar 2 sıra düştü. Bu listeden çıkacağını sanmıyoruz, perşembenin en iyi ikinci veya üçüncü dizisi olarak kalmaya devam edecek gibi.

14. Bizim Hikaye - 5.69 reyting ortalaması

1001dizi.net

Avlu'nun reytingi biraz Bizim Hikaye'ye kaydı. Bir sıra yukarı çıkmasına rağmen biraz reyting kaybı var. Babaanne karakterini canlandıran ve geçtiğimiz günlerde vefat eden Ayşen Gruda'ya tekrar rahmet diliyoruz...

13. Elimi Bırakma - 5.85 reyting ortalaması

Her ay söylüyoruz ve söylemekten de bıkmayacağız, "Yahu bu diziyi kim izliyor?". Diriliş'ten sonraki en yüksek reytingli TRT dizisi diyorduk ama bu ay yerini bir başka diziye kaptırdı. Geçen aya göre 4 sıra yukarıya çıkarak kanalı daha da mutlu etmeye devam ediyor.

12. Arka Sokaklar - 6.06 reyting ortalaması

www.erlerfilm.com

Geçen ay 6. sırada olan Arka Sokaklar, Ocak ayında tek bir bölüm yayınlanmasının talihsizliğini yaşıyor. Yoksa merak etmeyin, bir yere gittiği yok. Hemen bir sonraki hafta 10 reytingi zorlayarak, bir sonraki ay Çukur'a bile çektireceğe benziyor. Helal olsun ne diyelim...

11. Payitaht Abdülhamid - 6.09 reyting ortalaması

www.politikyol.com

Gerçek bir sinsilik örneği... :) Normalde ilk 20'ye ancak giren ve geçen ay da 18. olan bir dizi. Ama dizilerin reklam anlaşmalarını yenilediği 3 hafta zarfında devamlı boş ekranda atını yürüttü. Böylece çok reyting almış gibi oldu. :) Ama yine de daha öncelere göre daha güzel reytingler aldığını söyleyelim.

10. İkizler Memo - Can - 6.13 reyting ortalaması

www.gaste24.com

Geçen aya göre genel bir reyting düşüşü var dizilerin genelinde. Bu dizi de aynı sıralamada olsa da reyting kaybedenlerden. Ama yine de cumartesinin lideri olmaya devam ediyor.

9. Yasak Elma - 6.4 reyting ortalaması

www.fox.com.tr

Pazartesi günü Çukur insana saç baş yoldurtan saçmalıklarla seyirciyi kaçırıyor. Kaçan seyirci de aksiyon arıyorsa Vuslat'a, entrika arıyorsa Yasak Elma'ya gidiyor. Aslanlar gibi iki sırasını tırmandı, ilk 10 içindeki yerini aldı.

8. Savaşçı - 7.19 reyting ortalaması

filmimuzikleri.com

Pazar gününün değişmez lideriydi ama Kardeş Çocukları canına okuyacakmış gibi geliyor. Çok stabil bir dizi olduğu için böyle tehlikelerde yara alması normal, hemen yeni bir heyecan yaratması gerek.

7. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz - 8.68 reyting ortalaması

pbs.twimg.com

Geçen aya göre 1 sıra yukarı zıpladı ama Arka Sokaklar yarın öbür gün geri döner. :) Salı gününün hiç değişmeyen ikincisi, yıllar geçse de harika reytingler süpürmeye devam ediyor.

6. Söz - 9.54 reyting ortalaması

imgrosetta.mynet.com.tr

Bekleyin, bir sonraki ay Çukur'u da geçmiş olacak. Her bölüm daha da coşarak gelmeye devam ediyor.

5. Çukur - 10.51 reyting ortalaması

img.puhutv.com

Bir sonraki ay Çukur'u birkaç sıra geriye düşmüş olarak göreceksiniz, demişti dersiniz. Her bölüm bir şeyler olacakmış gibi gösterip, hiçbir şey olmadan bölümü tamamlıyorlar. Mantık hataları, anlamsız gizemler de cabası. Seyircinin en sevdiği dizilerden, hatta editörün en sevdiği dizi olarak, çok üzücü de olsa yavaş yavaş bir çöküş yaşayacak gibi.

4. Sen Anlat Karadeniz - 11.05 reyting ortalaması

televizyongazetesi.com

Henüz söylemek için çok erken, hala muhteşem reyting alıyor ama eski havası yok. Belki devamlı Tahir öldü mü ölmedi mi diye artık kimsenin inanmadığı bir gerilim yaşatmaktansa yeni gündemler yaratabilirler.

3. Kadın - 12.95 reyting ortalaması

i2.haber7.net

Yeliz'in ölümü bağrımızı deldi, dram yine tavana zıpladı, Sarp iki kadınla birden mücadele ediyor, her şey birbirine girdi... İlk üçü asla ama asla terk etmeyeceği çok belli. Saygıyla izliyoruz.

2. Bir Zamanlar Çukurova - 13.2 reyting ortalaması

Yine harika iş çıkarmaya ve yerini korumaya devam ediyor. Bir ara Diriliş'e rakip olabilir mi diye düşündük ama zor galiba. Harikalar yaratsa da son zamanlarda minik minik reyting kaptırmaya başladı.

1. Diriliş Ertuğrul - 15.80 reyting ortalaması

img.puhutv.com

Listenin birincisi hiç heyecan vermiyor. Hatta bu liste için "İlk üç belli, dördüncü kim?" bile denebilir. Yıllardır değişmiyor, kendisini kısa aralıklarla geçenleri de sonra alaşağı ediyor. 70 sezon çekip Osmanlı'nın çöküşüne kadar gelse yine izlenir herhalde.

Çok uzun süre bu listede yerini alan ve cumartesi birincisi olan Erkenci Kuş'u ilk kez bu ay listede göremedik. Ciddi anlamda düşüşe geçti. Çarpışma da tek bir sefer listeye girebildi, yine uçtu gitti. Bir türlü yapımcıların, kanalın beklediği reytingi alamadı. Yüksek kaşeli kalabalık kadrosu sebebiyle reytingleri kanala yetersiz gelebilir. Bir an önce yeni gizemler yaratmak yerine bazı şeylere açıklık getirmeliler.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sila-guzel2

Dizilerin başlangıcı güzel fakat son yok.. Bir plan yok.. Bir şey tutunca uzadıkça uzuyor.. ya bitirin işte.. cılkını çıkarmayın.. Ayrıca hepsi aynı konu.. entrika ya da salak kız zengin oğlan klişesi.. Azıcık yaratıcı olun..

cent

Hiç birini izlemiyorum ) ) )

wednesday-addams

bir 90'lı yılların dizilerine bak bir de şimdikilere... o yıllar "genç yetenek" diye izlediğimiz çoğu oyuncu tiyatro kökenli ve gerçekten yetenekliyken şimdi belki de insanlar sırf yakışıklı/güzel diye zorla sektöre ittirilmeye, oyuncu yapılmaya çalışılan yetenek fukaralarını izlemek istemiyordur. ha, senaryoların sığlığına falan girmedim yani...

cent

Yetenekli olsalar senaryoyu bile çekip götürürler ama o da yok.

r2d2

Tek izlediğim yerli dizi "çarpışma" Onda da oyunculuk kalitesi cidden muazzam.. Reytinglerde tutar mı tutmaz mı bilmiyorum ama tutmazsa da tutmaz izlemem etmem.. Zaten reytinge katkı sağlayacak şekilde izlemiyorum. Reklamsız korsan izliyorum aq. Kıfayet modasına gelince. Ya sen Varoşların gülü yapmışsın merali, Kadın para için aşkından vazgeçmiş, para için Sansar yakupla birlikte olmuş, Sevdiği insana oyun oynamış para kazanmak için elinden geleni ardına koymamış bir kadın bu Meral. Buna rağmen sorarım Böyle fakir, lüks meraklısı ve ağzı kokan bir karakter -ki dizide henüz ele geçirdikleri bir para yok, mücevherleri de Kadir adalıya kaptırdılar- nasıl olurda ortalama bir memur ailesinin kızının bile giyemeyeceği marka model kıyafetlerle varoşlarda gezer. amk bu kadar sırıtır ya.

monser

insanlar dizi beyinli olmuş zaten uyutulmuş resmen.ülke batıyormuş ,hortumlanıyormuş batıyormuş umurlarında değil..hayal aleminde yaşıyorlar resmen

Görüş Bildir