Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Türk Sinemasında Yan Rollerde Seyrettiğimiz Oyuncuların O Zamanlardan Bugüne Değişen Halleri

534PAYLAŞIM

Türk Sineması sevenler toplansın! Bu sefer başrol oyuncularından değil, daha çok yan rollerde seyrettiğimiz oyuncuların değişiminden bahsedeceğiz. Bazıları oldukça şaşırtıcı.

1. Oktay (Eriş Akman)

Aile Şerefi filminde bizden bol bol küfür yiyen Oktay karakterini Eriş Akman canlandırmıştı. Eriş Bey şu an halihazırda yapımcı, yönetmen olarak yoluna devam ediyor.

2. Tuncay (Necati Aslan)

Neşeli Günler'in minik yavrusu Tuncay'ı unutmak neredeyse imkansız. Tuncay'ı canlandıran Necati Aslan hala sektörde yönetmen, yapımcı ve müzisyen olarak yer alıyor.

3. Bıyıklı Edebiyat Öğretmeni (Avni Yalçın)

Hababam'ın bıyıklarını çekip kopartmaya çalıştığı yakışıklı öğretmeni Avni Yalçın, şu an dizi ve sinema yapımlarında oyunculuk yapıyor.

4. Güllüşah'ın annesi (Celile Toyon)

İbo ile Güllüşah filmini hatırladıysanız, Güllüşah'ın elit ailesini de hatırlamışsınız demektir. Celile Toyon orada anne rolünü canlandırmıştı. Onu en son Vatanım Sensin dizisinde Hasibe Ana olarak görmüştük.

5. Küçük Enişte (Tuncay Gürel)

Tosun Paşa'nın Küçük Eniştesi Tuncay Gürel'i maalesef 2014 yılında kaybettik. Kendisi aramızdan ayrılana kadar dizi ve oyunlarda görev almış bir oyuncuydu.

6. Bekir (Şemsi İnkaya)

Öncelikle elbette Şemsi İnkaya'nın canlandırdığı birçok karakter var ama biz Gırgıriye'deki Bekir ile analım istedik. Şemsi İnkaya'yı ara ara ekranlarda görebildiğimiz için çok şanslıyız.

7. Çalışkan Ahmet (Ahmet Sezerel)

Hababam Sınıfı'na ağzının payını veren Çalışkan Ahmet'i oyuncu Ahmet Sezerel canlandırmıştı. Ahmet Bey şu an sanat evi ve restoran işletmeciliği yapıyor.

8. Kahraman (Kahraman Kıral)

Canım Kardeşim filminde hepimizi hüngür hüngür ağlatan bu çocuk, şimdi Fatih Kıral mobilyalarının başındaki isim.

9. Galatalı (Ali Taygun)

Ali Taygun, bu ülkenin gelmiş geçmiş en başarılı oyuncularından biriydi. 2009 yılında vefat edene kadar da yönetmen, akademisyen ve oyuncu olarak görev yaptı.

10. İbraam (Hüsnü Yıldız)

Kapıcılar Kralı Seyit'in deyişiyle "İbraam", aslında filmin çekildiği apartmanın görevlisinin oğlu. Gerçek adı Hüsnü Yıldız olan oyuncu, şu an şarkıcılık yapıyor.

11. Şişko Nuri (Sıtkı Sezgin)

Sıtkı Sezgin Samsun'u Atakum ilçesinde bulunan Büyükşehir Belediyesi Huzurevi'ndeyken 18 Ağustos 2018'te 69 yaşında hayatını kaybetti.

12. Seferoğlu Suphi (Cevdet Arıkan)

Seferoğulları'nın yakışıklısı, şu an Mersin'de mütevazi bir hayat sürdürüyor.

13. Cemşit (Ahmet Mekin)

Selvi Boylum Al Yazmalım'ın Cemşit'i Ahmet Mekin şu an 88 yaşında. Yılın bir kısmını Antalya'da, bir kısmını da Erdek'te geçiren oyuncu gençlik yıllarında nasıl da yakışıklıymış!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kendineassassin

#4 7. Koğuştaki Mucize'de görmediniz mi kendisini?? Bu arada Ahmet Mekin'in gençliğini al, koy güncel bir Hollywood filmine; hiç sırıtmaz.. (:

despresso

Ulan gariban yine gariban be :( Garibanların yüzü çok nadir gülüyor farkında mısınız? Misal Kahraman Kıral zaten mobilyacının oğluymuş ve büyüyünce film çekmeye ihtiyaç bile duymamış. Kapıcının oğlunu oynayan da gariban bi şarkıcı. Ulan hayat senin bu garibanlara çok borcun var haberin olsun!

erci-e

#18 adam gençken bildiğin hollywood jöleri gibi bir tipi varmış. Eğer los angelesta doğsaymış, bence bir Clark Gable ya da James Dean olurmuş çok rahat!

miralayra

james dean i de andırıyo sanki

kelebek_

Ahmet Mekin için söylemek istediklerimi herkes söylemiş zaten

deen-tharkuho

Ahmet Mekin'in siyah beyaz resmi eski Hollywood aktörlerini andırıyor.

Görüş Bildir