Görüş Bildir

Türk Lirası'ndaki Değer Kaybı Sürüyor: Dolar 7,09 Seviyesini Gördü

Anasayfa > Gündem

Türk Lirası'nın ABD Doları karşısındaki değer kaybı sürüyor. Sabah saatlerine 7,02'ye kadar çekildikten sonra yukarı yönlü hareketlenen dolar/TL kuru MB'nin swap kararı sonrasında 7,0989'a kadar tırmandı.

Dün 7,05'in üzerini gören dolar/TL kuru bu sabahki işlemlerde 7,02'ye kadar geriledikten sonra yeniden yükselişe geçti. Merkez Bankası'nın swap limitlerini yeniden yüzde 40'a çıkarması sonrasın hızlanan yükselişle birlikte dolar/TL kuru, gün ortasında 7,0965'e kadar çıktı. Euro/TL ise 7,67 seviyelerinden el değiştiriyor. 

Kur, 13 Ağustos 2018'de 7,24 ile rekor kırmıştı.

Borsa İstanbul artıda açıldı, eksiye döndü.

Borsa İstanbul artıda açıldı, eksiye döndü.

Dünya gazetesinin haberine göre, küresel piyasalarda yaşanan artılara rağmen Borsa İstanbul BİST 100 Endeksi, alıcılı başladığı günde yönünü eksiye çevirdi.  

Borsa İstanbul, dünya borsalarındaki pozitif seyre eşlik ederek güne yüzde 0,8 artıda 99 bin 634 puandan başlamıştı. Sonraki saatlerde gelen satışlar endeksi eksiye taşıdı. BİST 100 Endeksi, saat 12:45 itibarıyla yüzde 0,54 ekside 98 bin 320 puan düzeyindeydi.

Gözler, Hazine ihalelerinde...

Gözler, Hazine ihalelerinde...

Hazine tarafından bugün 2 yıl vadeli, sabit kuponlu, 6 ayda bir kupon ödemeli devlet tahvilinin ilk ihracı ve 5 yıl vadeli, TÜFE'ye endeksli 6 ayda bir kupon ödemeli devlet tahvili yeniden ihraç gerçekleştirilecek.

Hazine ve Maliye Bakanlığı dün gerçekleştirdiği tahvil ihalesinde 8 milyar 834 milyon lira borçlanmaya gitmişti.

Normalleşme adımları petrol fiyatlarını yükseltiyor

Normalleşme adımları petrol fiyatlarını yükseltiyor

Avrupa ve Asya'da giderek daha fazla sayıda ülkenin ekonomilerini yeniden açmak için adım atmalarının talep görünümünde yarattığı iyileşme ve OPEC+ üretim kısıntısı anlaşmasının yürürlüğe girmesi uluslararası piyasalarda petrol fiyatlarını yükseltiyor. Dün 20 doların üzerine tırmanan ABD ham petrolü bu sabah saatlerinde 22 dolara yaklaşmış durumda. 30 dolar yolculuğunu sürdüren brent petrolün varili ise 28 doların üzerinde işlem görüyor. 

Spot altının ons fiyatı ise 1700 dolar civarındaki yatay hareket ediyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
44
25
13
12
11
6
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Muhammed Gungor

1 doları 7,2 lira yaptık ehonomi çok eyi gıshanıyorlar yeğnim eski türkiyede kuyruk vardı

Emre Öztürk

biri de çıkmış twitter'da gorona yüzünden böyle diyor :D tamam etkisi varda. lan korona çıkmadan önce zaten5,90 6,30 arasında gidip geliyordu ve yükselişe ba... Devamını Gör

doc.dr.sinansagiroglu

Ulan bıktım. Ülkede iyi olan herşey hükümet sayesinde, kötü ne varsa hükümet gram sorumlu değil. Hala altta 'kimin tarafındasınız kıştırtıcı haberler yapmayı... Devamını Gör