Görüş Bildir
Haberler
Türk Filmleri Bulgaristan'dan Ödülle Döndü

Türk Filmleri Bulgaristan'dan Ödülle Döndü

Batuhan
21.03.2016 - 11:03

Bulgaristan'da bu yıl 20'ncisi düzenlenen Sofia Film Fest 2016 festivalinde Türk filmleri 'Rauf', 'Bulantı' ve 'Abluka' ödüle layık görüldü.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Başkent Sofya Belediyesinin himayesinde bu yıl 20'ncisi düzenlenen Sofia Film Fest 2016 festivalinde, Soner Caner ve Barış Kaya'nın yönetmenliğini yaptığı 'Rauf', Uluslararası Sinema Yazarları Örgütü FIPERSCI ödülünü, Zeki Demirkubuz'un 'Bulantı' filmi Domain Boyard Holdingi'nin ödülünü, Emin Alper'in yönettiği 'Abluka' ise En İyi Balkan Filmi ödülüne layık görüldü.

Festivalin Yöneticisi Stefan Kitanov, Sofya Halk Kültür Sarayı'nda (NDK) düzenlenen törende yaptığı konuşmada, festivale katılan 4 Türk filminin üçünün ödülle ayrılmasının 'mutluluk verici' olduğunu söyledi.

Festivalin uluslararası film programında yer alan 'Rauf', Uluslararası Sinema Yazarları Örgütü FIPERSCI'nin ödülünü aldı.

Balkan Filmleri kategorisinde Domain Boyard Holdingi'nin ödülü, yönetmen Zeki Demirkubuz'un 'Bulantı' filmine gitti.

Türkiye, Fransa ve Katar ortak yapımı, yönetmen Emin Alper'in 'Abluka' filmi de En İyi Balkan Filmi ödülüne layık görüldü.

Bu yıl 58 ülkeden 210 filmin gösterildiği Sofia Film Fest'in programında Türkiye-Almanya ortak yapımı 'Hasret' filmi de yer aldı.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
8
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın