Türk Eğitim-Sen: '150 Bin Öğretmen Açığı Var'

 > 
0PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 20 bin öğretmen ataması yapılacağını duyururken, Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, bu sayının çok yetersiz olduğunu ve en az 150 bin öğretmene ihtiyaç olduğunu açıkladı.

Bugün Ankara Valiliği Eğitim Tesisleri Toplu Açılış Töreni'nde yaptığı konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, önümüzdeki aylarda 20 bin öğretmen ataması yapılacağını açıkladı.

Erdoğan: '20 Bin Öğretmenimizin Daha Atamasını Yapacağız' - onedio.com
Erdoğan: '20 Bin Öğretmenimizin Daha Atamasını Yapacağız' - onedio.com

20 bin öğretmen atamasıyla ilgili görüşü sorulan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, şunları kaydetti:

Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’ın bugün açıkladığı öğretmen atama sayısına dair karar revize edilmeli, ilave öğretmen kadrosu mutlaka tahsis edilmelidir. Salgın sürecinin eğitime yaptığı tahribatın giderilmesi için tedbirler hızlıca alınmalıdır. İlk adım da öğretmen açığını gidermektir.

Geride bıraktığımız yılda 81 ilde 80.583 ücretli öğretmen çalıştırıldı. Öte yandan Valiliklerin resmî beyanlarına göre ülkemizde 150 bin öğretmen açığı var.

"Eğitimde tasarruf olmaz"

Hal böyleyken, 2021’de 20 bin atama yapılması bu sene emekli olanların boşluğunu ancak karşılayacaktır.

Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’ın bugün açıkladığı öğretmen atama sayısına dair karar revize edilmeli, ilave öğretmen kadrosu mutlaka tahsis edilmelidir.

Her zaman diyoruz, eğitimde tasarruf olmaz. Eğitimde gideremediğimiz her eksikliğin, gelecek yıllara uzanan olumsuz yansımaları olacaktır.”

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir