Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Türk Dizi Tarihine Damga Vurmuş Unutulmaz 21 Anne Karakteri

 > -

Türk dizilerindeki geçmişten bugüne kadar anne rolleri üzerine yapışmış, hayatımızda her fırsatta kendisine yer bulmuş unutulmaz anneleri hatırlamaya ne dersiniz?

1. Çocuklar Duymasın - Pınar Altuğ

Ben bilirim halleri ve evin merkezinde her şeyi kontrol altında tutan biri. Eminim bir çoğumuzun annesi böyle. Sürekli çocuklarının eğitimleri ve en önemlisi en küçük durumda bile psikolojik destek alınmasının önemini öğreten hatta çocukların yanında bir çok şeyin sadece mutfakta konuşulmasına dikkat çeken anne.

2. Aliye - Sanem Çelik

Her annenin içinde var olan bir karakteri ekrana yansıtan Aliye ile çocukları için yaşayan bir kadının hikayesini izledik. Sanem Çelik zor şartlarda çocuklarına olan bağlılığını bir annenin çocukları için neler yapabileceğini anlattığı rolü ile en iyi anneler arasında gösterildi.

3. Kırgın Çiçekler - Derya Artemel

Mesude son dönemin en çok konuşulan anne karakterinden birisi. Çocuklarına mesafeli eşine ise ölesiye güvenen, yok böyle bir kadın dedirten, her türlü kötülüğü yapmasına rağmen kocasına 'Kemal'im yapmaz' diyen bir anne unutulmazlarımız arasına çoktan girdi bile.

4. Kuzey Güney - Semra Dinçer

Yayınlandığı dönem en çok tartışılan isimlerden birisiydi Handan Tekinoğlu. İki çocuğu arasında daima ayrım yapan sürekli iki kardeşi birbiri ile kıyaslayan anne rolünde Semra Dinçer unutulmaz anne karakterleri arasında.

5. Yaprak Dökümü - Güven Hokna

Ailesinin dağılmaması için elinden gelen çabayı sarf eden bir anneyi izledik. Haftalarca her defasında 'ağzımızın tadı bozulmasın' sözleri ile akıllarımızda yer eden Hayriye Hanım unutulmaz anne rolleri arasında.

6. Ruhsar - Göksel Kortay

Bir annenin oğlunu evlendirmesi için neler yapabileceğini ve evlenmenin bir anne için ne anlama geldiğini gösteren Mazhar'ın annesi Menkıbe Hanım unutulmaz anneler arasında hala popülerliğini koruyor.

7. Güneş'in Kızları - Evrim Alasya

Güneş rolündeki Evrim Alasya dizide 3 kızı için hayatı boyunca ayakta durmuş olan bir anneyi canlandırıyor. Dizideki rolünü o kadar iyi oynayan Alasya'nın gerçek hayatta çocuğu dahi yok.

8. O Hayat Benim - Yeşim Ceren Bozoğlu

Evlatlık aldığı çocukla kendi kızını yer değiştiren, Nuran rolünde izleyici karşısına çıkan usta oyuncu rolünü hakkını verenlerden birisi oldu.

9. Cennet Mahallesi - Melek Baykal

Belki de Melek Baykal'ın zirveye çıktığı rollerinden birisiydi Pembe karakteri. Kızının zengin birisi ile evlenmesi için sevdiğinden ayırmak için her yolu denediği rolle oda anne rolleri arasındaki yerini aldı

10. Sıdıka - Füsun Demirel

Dizide aile baskısı ile okula gönderilmemiş tek bağlantısı pencereden dışarıyı seyretmek olan bir kızın annesini canlandıran Füsun Demirel, anne karakterini izleyiciye çok iyi yansıttı. Oğlu ve eşi arasındaki ilişkinin sonunu mutlaka kızını evlendirme ile bağdaştıran anne.

11. Ulan İstanbul - Zeynep Kankonde

Dizide Ceyhun'un annesi rolünde izlediğimiz Zeynep Kankonde oğlunun evlenmesini isteyen deli dolu bir anneye hayat verdi. Oğlunun evlendiğini görmek isteyen annenin ısrarı o kadar fazlaydı ki oğlunu canından bezdiren bir anne olarak oda unutulmazlar arasına girdi.

12. Annem - Vahide Perçin

Hamile olduğunu eşine söylemeden aldatıldığını öğrenen, çocuğunu boşandıktan sonra doğuran ve kızı için her şeyi yapmayı göze alan bir annenin hikayesinin anlatıldığı dizide Vahide Perçin akıllardan silinmeyecek anne rolü ile hala unutulmazlar arasında.

13. Kuzey Güney - Zerrin Tekindor

Kendisinin yaşayamadığı şöhreti ve hayatı, kızının elde etmesi ve zengin birisi ile evlenmesi için her türlü yolu deneyen bir anne rolünde izlediğimiz Zerrin Tekindor'un oyunculuk performansı hala gönüllerimizde.

14. Sihirli Annem - İnci Türkay

Betüş rolüyle herkesin kalbinde yer edinen İnci Türkay peri olmasına rağmen bir çok şeyi sihirle değil normal yollardan çocuklarına ve ailesine anlatmasıyla gönüllerdeki yerini aldı.

15. Öyle Bir Geçer Zamanki - Ayça Bingöl

Kocası tarafından aldatılan, çocuklarıyla yaşam mücadelesi veren anne rolünde izlediğimiz Ayça Bingöl izleyenleri adete o dönem mest etti.

16. En Son Babalar Duyar - Ayşegül Atik

Her evde mutlaka annenin bir şeyleri saklamasını öğreten Şükran anne oldu.

17. Kadın İsterse - Hülya Avşar

Eşinin çirkin olduğu için boşanmasını ve sonrasında gelişen olayları konu alan dizide Hülya Avşar çocukları ve evliliği kurtarmak için annenin neler yapabileceğini gösterdiği rolle uzun süre dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

18. Ferhunde Hanımlar - Beyhan Saran

Türk Televizyon tarihinin en uzun soluklu günlük dizilerinden olan Ferhunde Hanımların annesi Beyhan Saran, kızlarının evlilik ve aile bağlarını anlatan dizide sürekli kızlarının sorunlarını yönetmeye çalışan bir anne rolünde izledik. Her gün ekrana kilitleyen sahneleri ile anne rolünün en iyi örneklerinde biri oldu.

19. Ayrılsak da Beraberiz - Tulu Çizgen

Kızının istemediği biriyle evlenmesinden sonra, onunla boşanmasını isteyen ve boşandığı eşiyle görüşmesini istemeyen bir anneyi canlandırdı Tulu Çizgen.

20. İkinci Bahar - Türkan Şoray

Yayınlandığı dönemin en özel yapımlarından olan dizide Türkan Şoray, Hanım rolünde dul bir anneyi canlandırdı. Bin bir zorlukla çocuklarına bakmak için çalışan bir anneye hayat veren Hanım hala hafızalardaki yerini koruyor.

21. Benim Annem Bir Melek - Oya Başar

Oğulları ve gelinleri arasında sürekli iş çeviren anne rolünde karşımıza çıkan Oya Başar oyunculuğu ile akıllarda kalan isimler arasında.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hestia

İki günlük dizileri efsane diye sunmuşsunuz önümüze (not:hepsi değil) (dipnot:üstüme gelmeyin çabuk ağlarım)

bangtan-girl

kemalim yapmz öyle şey tmm mı.ss

Gizli Kullanıcı

hahahah :))))))

bangtan-girl

sknkcxçsdj

Gizli Kullanıcı

:)))

h.

Firdevs Yöreoğlu'nun olmaması hayal kırıklığı.

thekkl

HATIRLADIKLARIM: #1 HALUK MUTFAK! #2 ÇOCUKLARIM OLMADAN ASLA! #3 KEMALİM YAPMAZ #5 AMAN ALİ RIZA BEY AĞZIMIZIN TADI KAÇMASIN #6 BAK RUŞEN AMCANIN KIZI SEDA' YA. #9 BİİN PİMBE! #10 CANINA KIY DA BABAN GEBERTSİN SENİ! #16 AH, MEHMET, SEN BİZİ NE ZAMAN YALAN SÖYLERKEN GÖRDÜN? #19 OH MON DİEU #21 BENİM ADIM BOSTANCI' LI NERİMAN! SAYGILAR

Gizli Kullanıcı

3 çok güldüm ya ''KEMALİM YAPMAZ '' :)))))))))

Görüş Bildir