Tüm Mürettebatı Yüzlerinde Dehşet Dolu İfadelerle Ölü Bulunan Gemi SS Ourang Medan'ın Gizemi

11PAYLAŞIM

Denizde yaşanmış en esrarengiz olaylardan biri SS Ourang Medan gemisi olayıdır. Gemiden gelen SOS çağrısı üzerine olay yerine yetişen ekipler, yüzlerinde korku ifadesi ile donup kalmış cansız bedenlerle karşılaştılar. 

Peki bu SOS sinyali, gemi tam olarak neredeyken gelmişti? Tam olarak Malezya Hava Yollarının MH370 uçağının kaybolduğu noktadan, Malakka Boğazından...

Kaynak: https://www.mirror.co.uk/news/world-news...

SS Ourang Medan'ın tüm mürettebatı ve kaptanı, yüzlerindeki korkudan şok olmuş ifadeler ile ölü bulundular. Cesetler geminin her yerine dağılmıştı!

Gemi personelinin hiçbirinde ölüme sebep olabilecek herhangi bir yaralanma bulgusu ile karşılaşılmadı. İşte bu yüzden de deniz tarihinin en gizemli olaylarından biri olmaya devam ediyor.

Soruşturma ve olay yeri inceleme tamamlanamadan gemi alev aldı ve ardında hiçbir iz bırakmadan suyun derinliklerine gömüldü.

CIA'in sır gibi gizlediği SOS çağrısında ise şöyle cümleler duyuluyordu;

"Tüm memurlar, kaptan dahil ölmüş. Köşkte ve güvertede yatıyorlar... Muhtemelen tüm mürettebat ölmüş..."

Ölü bulunan mürettebatın yüzlerindeki korku açıkça ortadaydı. Sanki hepsi bir yere bakmış ve şoka girerek hayatlarını kaybetmişlerdi.

CIA başkanı Allen Dulles'ın asistanı C.H Marck Jr'ın 1959'da yazdığı rapora göre, mors kodlu SOS çağrısı bilinmeyen bir alıcıya yapılmıştı;

"Mesajın devamında anlaşılmayan noktalar ve çizgiler vardı. Sonrasında ise oldukça açıkça okunabilen bir mesaj, 'Ölüyorum'."

Yardım çağrısını duyan ilk gemi, yakınlarda seyreden Silver Star oldu. Acil durum ekipleri gemiyi mesajın geldiği koordinattan 50 mil uzakta buldu.

Kurtarma ekipleri olay yerinde tüyler ürpertici bir manzara ile karşılaştı.

İşte o CIA raporundan bazı önemli detaylar.

"Gemide canlı hiçbir şey kalmamıştı."

"Kaptan, köşkünde cansız yatıyordu. Diğer memurların cansız bedenleri, dümen kumanda odasında, harita odasında ve subay yemek odasında bulundu."

"Görevine son ana kadar sadık kalan telsizci, telsiz odasında koltuğunda yığılmış halde bulundu. Eli hala düğmenin üzerindeydi."

"Mürettebatın ölü bedenleri heryere saçılmıştı, odalar, koridorlar, güverteler."

"Tüm o ölü yüzlerde kaskatı kesilmiş bir korku ifadesi vardı."

"Korkuyla donmuş yüzlerde ağızlar açıktı ve gözleri hareketsiz kalmıştı."

"Geminin, küçük teriyer cinsi köpeği de dişleri acı içinde sıkılmış halde ölü bulundu."

Gemi soruşturma için kıyıya çekilecekti fakat tam o anda dumanlar gelmeye başladı ve alevler yükseldi.

Öte yandan sahil güvenlik, diğer güvenlik güçleri ve CIA raporları arasındaki tutartsızlıklar da durumu daha da zorlaştırmıştı. Sahil güvenlik geminin battığını, olaydan 6 yıl sonra, 1954'te rapor etti. 

Gemi Lloyds Nakliyat Gemileri listesinde yer almıyordu. Silver Star gemisinin SOS mesajını alıp yardıma gitmesi konusunda hiçbir şey rapora eklenmedi.

CIA tüm bu gizli dökümanları ancak 2013 yılında halka açık hale getirdi. Ortada açıklanamayan bir doğaüstü olay mı vardı yoksa başka bir suistimal mi söz konusuydu?

SS Ourang Medan birçok bilim insanına göre o bölgede yaşanan gizemli olayların sır kapısını aralayabilir.

Bazı kaynaklara göre gemide bulunan ölümcül bir gaz bu olaylara sebep olmuş olsa da, olay hala gizemini koruyor.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
furkan-gorecek

Bana baya hoş geldi abi ya düşünsene olay yaşandıktan sonra gemiye giriyorsun geziyorsun falan. Olay bayağı ilginç ve ilgi çekici araştırmak isterdim.......

pembe_pati

Benim eniştem de gemide çalışırken bi ışık topu yaklaşmış gemiye ve geminin motorları durmuş bi anda. Sessizce ve korkuyla beklemişler sonra gemi çalışmış devam etmişler. Arkadaki italyan gemisi de aynı yerde durmuş onlar fişek fln atmışlar ışık topuna doğru sonra çığlıklar fln gelmiş gemiden.

atestengomlek

kullandığınız görsele bak! george lucas (star wars yaratıcısı) karbonitte dondurulma şakasını görsel olarak almak nedir arkadaş. bu olayla ne alakası var. merak edenler buyursun

Görüş Bildir