Tüket-İtaat Et-Öl! Modern Toplumun Bağımlılıklarını Konu Alan Sanatçıdan Sıra Dışı 20 Gif

 > -

Sırp sanatçı Milos Rajkovic aka Sholim, aşırı tüketim, sosyal adaletsizlikler ve beğeni çılgınlığı hakkında gifler hazırlamakta. Hazırlamış olduğu bu giflerde; tüketim kirliliği, teknoloji bağımlılığı, artıklar üzerinde büyüyen fast food zincirleri, savaş gibi unsurları yorumlamış.

Bunlar güzelmiş, daha çok çalışmasını göreyim derseniz eğer; sanatçının kişisel sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

1. Alışveriş Çılgınlığı

2. Sosyal Medya Bağımlılığı

3. Selfie Çılgınlığı

4. Beslenme İhtiyacından Daha Fazla Canlıyı Öldürmek

5. Ruhu Koklamak

6. Kutunun Üstündeki Korkuluk: Fast Food

7. Beğeni Bekleyen Evsiz Bir Adam

8. Her Şey Bedava Tüketim İçin!

9. Televizyona Tapıyoruz!

10. Tükettikleri Altına Gömülen Bir Kadın.

11. Yaşadığımız Yeri Ne Kadar Kirlettiğimizin Farkında Olmadan Yaşamak

12. Selfie

13. Selfie 2

14. Kendisi için çalışabilecek bir beyin arayan patron.

15. Kariyer

16. Bir Amerikan Askerinin Kafasının İçi

17. Özel günler, bayramlar kapitalizmi daha da güçlendirmek içindir. Mutlu Noeller!

18. Bir Erkeğin Kafasının İçi

19. Barış İçin Öldür! - Amerikan Subayı

20. Yalnızlık

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
feanorism

Amına koyum hepiniz koyunsunuz gerizekalılar 3 gün önce özgürlük için eyleme katıldım 10 kişiydik amına koyiyim. Avm de pet shop tan 2 tavşan 4 köpek kurtardık kuş kafeslerini kırdık. Avm deki insanlar bize kötü gözle baktı çünkü düzenin dışına çıktık sizde öylesiniz. Burada konuşmakla olmuyor savaşacaksınız özgürlüğünüzü biz veremeyiz kendiniz almalısınız.

streetkedisi

Tüketim, denetim ve sömürünün en kolay yoludur kapitalist düzen için.Kredi kartları gelir ve tasarruf düzeyi düşen insanların olmayan paralarını harcattırmak için mükemmel bir araç değil mi?İnsanlar değerlerini,statülerini ancak elde ettikleri tüketim ürünlerinin muhteviyatına göre sınıflandırma normaline çekilerek, bu sayede hep bir fazlasını,hep bir üst basamaktakini sahip olmaya itiliyor.Çünkü sahip olduklarınla varsın artık günümüz dünyasında.HD bilmem ne tv yoksa evinde ,aman Tanrım sen kimsin ey zavallı.....Ki günümüz dünyasında sanal dünyanın bu kadar patlaması da aslında simüle hayatların bizlere empoze edilmesi değil mi? Simüle hayatların içinde sanal mağazalar vs yerleştirilerek gerçek hayatın dışında sana sunulan bu dünyada gerçeklikten kopmamış gibi ama tamamen sanal ve sihirli dünyanda yine tüketim olanağı sağlanıyor sana.

streetkedisi

Bir sonra ki adımda hepimiz işlerimizi yürütecek robotlar almaya çalışacağız mesela.Bu bir statü göstergesi olacak.Gelişen teknoloji en çok tüketime yönlendirmek için kullanılacak.3D yazıcı ile organlar yapacaklar,ömürler daha da uzayacak, daha çok şeye ihtiyacın olacak.Teknolojik gelişmeler sayesinde sen sanal dünyanda takılırken gerçek dünyada savaşlar ,felaketler , kıyımlar,katliamlar,sömürgeler,yok oluşlar devam ederken, sen sana sunulan dünyanda hiç bir şey olmamış gibi tüketmeye devam edebileceksin.Sen tüketeceksin ki senin gelirini arttırmayı zerre kadar düşünmeyenlere daha çok borçlan,borçlandıkça dışında kalmamak için sisteme daha çok ayak uydur , ayak uydurdukça itaat etmeyi öğren, itaat etmek sorgulamanı engellesin, sorgulamayan aklın sadece korkularla kaplansın ve korkuların sayesinde özgürlüğünden vazgeç.Sonra çıkış yazan kapının önüne gelince yanında tek bir ufak parçasını bile götüremeyeceğin şeyler için geçen ömrüne ağlarsın hüzünlü bir son eşliğinde.

lahme

Çok güzel ama 18 hatalı

balta-mizrak-kilic-soy

#16 da güzel imgeler kullanılmış, bunun haricinden gerçekten başarılı.

Görüş Bildir