Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Trafik Cezaları SMS ile Bildirilecek

 > 
7PAYLAŞIM

Trafik cezaları, vergi borçları ve otoyollardan hatalı geçişler vatandaşlara SMS ve e-postayla ücretsiz bildirilecek.

Sabah'tan Tarık Işık'ın haberine göre; Vatandaşın 'yaka silktiği' konuların başında gelen, tebligatı aylar sonra yapılan trafik cezaları tarihe karışacak. Başbakanlık İdareyi Geliştirme Başkanlığı'nın hazırladığı, Bakanlar Kurulu'nda da ele alınan "Bürokrasi ve Kırtasiyeciliğin Azaltılması Planı"na göre trafik cezaları, vergi borçları, otoyollardan hatalı geçişler vatandaşlara SMS ve e-postayla ücretsiz bildirilecek. Plan çerçevesinde, toplam 423 hizmette iyileştirmeler yapılacak. 

% 30 TASARRUF SAĞLANACAK

Mezuniyet durum bilgileri, vukuatlı nüfus kayıt örneği, ikametgâh belgesi e-Devlet kapısından barkodlu olarak verilecek. Bakaya durum bilgisi, ilgilisine SMS ve e-posta yoluyla bildirilecek. Kimlik yerine geçen belgelerin kaybolması halinde kolluk birimlerinden tutanak alınması uygulamasına son verilecek. Gelir/kira beyannamesi vatandaşlar adına Maliye Bakanlığı'nca oluşturulacak. Düzenleme yıllık 26 milyon yevmiye kaydı ile 3.5 milyon kişi ve 2.7 milyon tüzel kişiyi ilgilendiriyor. Böylece 16.7 milyar TL olan merkezi yönetim kamu idareleri kırtasiye giderlerinden yüzde 30 tasarruf sağlanacak.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir