Görüş Bildir

Toplanan Paraları Zimmetine Geçirdiği İddia Edilen Okul Müdürüne Soruşturma İzni Çıkmadı

Haberler
> Toplanan Paraları Zimmetine Geçirdiği İddia Edilen Okul Müdürüne Soruşturma İzni Çıkmadı

İstanbul Ataşehir’de bulunan Yahya Kemal Beyatlı İlkokulu’nda müdür olarak görev yapan L.K’nin öğrenci velilerinden bağış adı altında topladığı parayı okul aile birliğine bildirmediği ve söz konusu paraları tutanaksız alarak zimmetine geçirdiği iddia edildi. Okul Aile Birliği Başkanı konuyu Cimer’e yazdıktan sonra Anadolu Adliyesi’ne suç duyurusunda bulundu. Savcılık müdür hakkında soruşturma izni istedi ancak Sancaktepe Kaymakamlığı soruşturma izni vermedi. 

Cumhuriyet'te yer alan habere göre Sancaktepe Kaymakamlığ müdürün tatil döneminde okulu temizlettiğini ve makbuzu okul aile birliğine vermeyi unuttuğunu belirtti. 

Kaymakamlık, müdür L.K’nin okul aile birliğinin izinde olması, eğitim ve öğretimin başlayacak olması, okuldaki temizlik işlerinin yapılması gerektiğinden müdürün inisiyatif aldığını ve işlemlerde usulsüzlük yapılmadığını kaydetti.

Başka okula gönderildi

Başka okula gönderildi

Cumhuriyet’e konuşan Okul Aile Birliği Başkanı Alev Demirok ise, “Soruşturmayı il milli eğitim müdürlüğü yürütüyordu. Ancak onlardan alarak ilçe milli eğitime verdiler. Bu konuyu il müdür yardımcısı ile görüştüm. Konuyla ilgileneceklerini belirtti. Bir süre sonra ise aradığımda, ‘bizi siyaseten aşan şeyler oldu’ diyerek soruşturmaya müdahale edildiğini belirtti. Müdürü suçsuz bulsalardı kendi okulunda çalışmaya devam ederdi” dedi. 

Başka bir okulda müdür olarak görevlendirilen L.K. ise iddiaları reddederek iftira olduğunu belirtti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
24
6
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?