Tıp Dünyası Şoka Uğradı! Kafasının Arkasında Boynuz Çıkan Kadın

-

Bu zamana kadar tıp dünyasında birçok şaşırtıcı olay yaşanmıştır. Bu vakalara bir yenisi eklendi. Bir kadın kafasının arkasında çıkan boynuz için doktora gitti. Detayları sizler için Unilad'dan derledik.

Kaynak: https://www.unilad.co.uk/science/woman-w...

43 yaşındaki, bir çocuk annesi Lisa'nın cildinde bir şişlik meydana geldi. Yaklaşık bir yıldır kafasının arka kısmında beliren bu şişliği gergedan boynuzuna benzetiyordu.

Beş yıldır nişanlı olan Lisa, yaklaşan evlilik nedeniyle bir müddet bekledi. Sonrasında fiziksel ve duygusal olarak yaşadığı zorlukları anlatmak için Dr. Lee'ye gitti. Bu cilt sorunundan kurtulmak istiyordu.

Göz yaşlarına hakim olamayan Lisa yaşadıklarını anlattı:

"Her gün büyüyordu. Bazen canımı acıtıyordu. Oldukça hassas bir halka vardı. Boynuza benziyordu. Özellikle de gergedanların boynuzu gibi, sertti. Kimsenin görmesini istemiyordum bu nedenle saçımın alt kısmına saklıyordum. Bu şişlik bana kendimi kötü hissettiriyordu. Kimin kafasında büyüyen ve boynuza benzeyen bir şişlik var ki?" 

Lisa, bu şişliğin kanser ile ilgili olabileceğini düşündü. Dr. Lee durumu açıklayarak Lisa'yı rahatlattı. Bu şişliğin, beyaz kan hücrelerinin sıkışmasından kaynaklanan cilt boynuzu olduğunu söyledi.

Şişlik Lisa'nın beklediği kadar tehlikeli olmasa da, büyüklüğü doktoru alarma geçirdi.

"Oldukça fazla uzamış bir tırnağa benziyordu. Daha önceleri de cilt boynuzu görmüştüm. Ama bu boyutta bir cilt boynuzunu ilk kez görüyorum."

Neyse ki, Dr. Lee ameliyata gerek kalmadan şişliği ortadan kaldırabildi.

Bir yıllık zorlu bir sürecin ardından rahatlayan Lisa, sonunda gerçekten mutlu olmuştu.

"Neden bu kadar uzun süre beklediğimi bilmiyordum. Geçen yıl, sadece 30 dakikada kurtulabileceğim bir şey uğruna o kadar çok şey kaçırdım ki... Dönüp bakmak ve orada hiçbir şey görmemek harika hissettirdi. Hayatıma devam edebileceğim, saçlarımı açabileceğim ve evleneceğim için oldukça heyecanlıyım."

Bizler de yaklaşan bu büyük günde Lisa ve ailesine bol şans diliyoruz!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
jey

sanırım bunun adı "inkar etme". durumunu inkar etmis ve tedavi icin basvurmak yerine saklamış. Belki de kanser teshisinden korktu ve bunu duymayı uzatmak istedi.

merve-yildiz24

küçükken şakaklarım kaşındığında boynuzlarım çıkacak galiba der gülerdim salak salak. espirilerime dikkat etmeliyimişim :(

ashirogi-muto

Lütfen normal bir başlık atın artık ya. Okuyucu çekmek için saçmalıyorsunuz. Tıp literatürüne geçmiş bunun gibi bir sürü vaka var, kim neden şoka uğrasın? Tıp dünyası dediğiniz de Sandra Lee, hatta o bile şok olmamış şaşırmış biraz sadece. Komiksiniz.

Görüş Bildir