Ticaret Bakanı Pekcan Maske Satışı Yapacaklarını Açıkladı, Sosyal Medyadan Eleştiriler Geldi

 > 
2.2bPAYLAŞIM

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Bakanlığımızın maskelere yönelik bir çalışması var, halkın ulaşabilir olduğu noktalarda inşallah bunların satışını gerçekleştireceğiz" dedi.

Dün akşam koronavirüse karşı alınan ek tedbirleri açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kalabalık ortamlarda maske kullanımını zorunlu kıldıklarını bildirdi. İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyeleri bu açıklamanın ardından toplu ulaşıma maske zorunluluğu getirdi. Belediyeler maskelerin halka ücretsiz dağıtılacağını duyurdu.

Haberin detayları için👇

Maskesiz Yolculara Toplu Ulaşımın Yasaklandığı İstanbul ve Ankara'da Ücretsiz Maske Dağıtılacak - onedio.com
Maskesiz Yolculara Toplu Ulaşımın Yasaklandığı İstanbul ve Ankara'da Ücretsiz Maske Dağıtılacak - onedio.com

A Haber yayınına katılan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan da gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Reklam Kurulu’nun fahiş fiyat artışı yapan 198 firmaya 10 milyon lira ceza kestiğini hatırlatan Pekcan, "Bu firmaların 14 gün savunma süresi var. Şu an yaklaşık 7 bin 400 firma daha inceleme altında, savunma istedik. Bunlarla ilgili de Reklam Kurulunun toplantısı 14 Nisan’da yapılacak. Biz yasal sınırlar içinde 10 bin liradan 104 bin liraya kadar ceza kesebiliyoruz” dedi.

"Maskelerin satışına yönelik çalışmamız var"

Türkiye’nin maske üreticisi ve ihracatçısı bir ülke olduğuna dikkati çeken Pekcan, “Bakanlığımızın maskelere yönelik bir çalışması var, halkın ulaşabilir olduğu noktalarda inşallah bunların satışını gerçekleştireceğiz. Vatandaşımız ekmeğini ya da sebzesini nereden alıyorsa ona yakın yerden bunlara daha rahat ulaşabilecek” diye konuştu.

Sosyal medyada maskelerin ücretsiz olarak dağıtılması gerektiği yönünde çok sayıda yorum var...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir