Görüş Bildir
Haberler
TİB, Cüneyt Özdemir'in Twitter Hesabına Erişim Engeli İstemiş

TİB, Cüneyt Özdemir'in Twitter Hesabına Erişim Engeli İstemiş

ATKN
06.10.2015 - 11:38 Son Güncelleme: 06.10.2015 - 13:02

Telekominikasyon İletişim Başkanlığı'nın (TİB) gazeteci Cüneyt Özdemir’in Twitter hesabına erişim engeli talep ettiği bu talebi mahkemenin reddettiği ortaya çıktı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Fox TV’de sabah programı sunan İsmail Küçükkaya, TİB'in Cüneyt Özdemir’in Twitter hesabına erişim engeli talep ettiğini, bu talebin ise mahkeme tarafından reddedildiğini açıkladı.

Özdemir’den ilk yorum: TİB belki de kitapları beğenmedi

Cüneyt Özdemir, konuyla ilgili Hürriyet'e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

'Hiçbir şeye şaşırmıyorum'

'TİB’in, onaylı twitter hesabımı kapatma talebi olduğunu bu sabah öğrendim. Olabilir mi, hiçbir şeye şaşırmıyorum. Ama şöyle bir durum var. Beni 4 milyon kişi takip ediyor. Türkiye’de 12 milyon twitter kullanıcısı var diye biliyorum. Bana yasak koydurmak, neredeyse Türkiye’de Twitter’ın üçte birini kapatmak demek. Çatışma döneminin başladığı son birkaç aydır siyasi mesajlar atmıyorum. Sadece sevdiğim filmleri, kitapları, Instagram’da çektiğim fotoğrafları paylaşıyorum.

'Adıma çok sayıda sahte hesap kurulmuş'

Yaklaşık 4 milyona yakın takibim var Twitter’da. Twitter gibi Facebook’ta da çok sayıda sahte hesap kurulmuş adıma. Olur olmaz içerikler paylaşılıyor. Facebook’a başvurarak tespit ettiğim 12 hesabı askıya aldırdım. Sadece sahte hesaplar da değil, adam Facebook’ta fotoğrafımı kullanarak penis büyütücü bile satıyor!

'TİB işini gücünü bırakıp...'

Endişe verici olan şu açıkçası… Terörle mücadelenin arttığı bugünlerde eğer TİB işini gücünü bırakıp Türkiye’nin en tanınmış gazetecilerinden birinin sosyal medya hesabını kapatma derdine düştüyse, bunu kara kara düşünmeliyiz… TİB’in varlığından, şu andaki bürokrasinin çalışma biçimine, Türkiye’de demokrasi ve hukukun işletilme şekline kadar vahim bir tablo içindeyiz.

'Vurur yüze ifadesi, sıra benim hesabımı kapatmaya kadar geldi bir tanesi'

Ben artık Ahmet Hakan’a saldıranların elini kolunu sallayarak bırakıldıklarını gördükten sonra hiçbir şeye şaşırmıyorum. Benim hesabımı neden kapatmışlar elbette anlamış değilim… Çünkü Twitter hesabımda sıkıntılı hiçbir şey yok. Telefonlarımız 24 saat dinleniyor zaten, aşırı şeffaf yaşıyoruz. Ama belki TİB yetkilileri paylaştığım filmleri, kitapları, Instagram fotoğraflarımı beğenmemiş olabilirler! Vurur yüze ifadesi, sıra benim hesabımı kapatmaya kadar geldi bir tanesi…'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Cagdas Tosun

ergenekoncu bunlar yok çapulcu pardon terörist ya durr öff hea paralel yapı