Görüş Bildir
Haberler
TFF Başkan Vekili İbrahim Usta: "Şike Süreci Bitmedi"

TFF Başkan Vekili İbrahim Usta: "Şike Süreci Bitmedi"

Enver K.
16.08.2015 - 13:53
İçeriğin Devamı Aşağıda

Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili İbrahim Usta, futbolda şike davasıyla ilgili, 'Olayın süreci şu anda FIFA'da itiraz halinde. Bunun peşinden CAS vardır. Oradan gelecek olan karar aynen uygulanacaktır' dedi.

Usta, bir otelde basın mensuplarıyla yaptığı toplantıda, Trabzon'da kanaat önderleri ile görüşmesi sonucunda federasyonda görev almaya karar verdiğini belirterek, 'Yaptığımız görüşmelerde, bu süreçte görevde olmamız ya da olmamamız gerektiğini söyleyenler oldu. Bu anlamda bizim de bir istişare sonucunda federasyon içerisinde bulunup, Trabzon'a ve Türk futboluna gerekli katkıyı yapmak görevimiz oldu' ifadelerini kullandı.

Usta, 2010-2011 sezonuyla ilgili düşüncesinin sorulması üzerine şunları söyledi:

'Siz ne düşünüyorsanız bu konuda, ben de altına imzamı atıyorum. 2010-2011 yılının şampiyonu konusunda tüm Türkiye ne düşünüyorsa, bende onu düşünüyorum. Türkiye'nin bu anlamdaki düşüncesi o yıl haksızlıkların olduğu yönünde. Bu haksızlıkları dün, ben TFF'de olmadığımda da ne şekilde ifade ediyorsam, bugün de bunun böyle olduğuna inanıyorum. Zaten bu süreç bitmedi, orada küçük bir yanlış algıma var. O dosya sayın başkanın şahsıyla ilgili belki kapanmış olabilir. Olayın süreci şu anda FIFA'da itiraz halinde. Bunun peşinden CAS (Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi) vardır. Oradan gelecek olan karar aynen uygulanacaktır. Öyle gözü kapalı her şeye 'evet' diyerek bir yere gelecek yapıda adam ve insan değilim. Belki sizden bu anlamda daha hassas ve duyarlıyımdır. Dün düşündüğümü bugün bir yere geldim diye farklı düşünürsem o da bende erozyon olur ve öyle bir insan yok.'

Usta, soruları cevapladığı toplantının ardından gazetecilerle bir süre sohbet etti.

HTSpor

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın