Telefon Dolandırıcıları, 'FETÖ' ile Korkuttukları Kadının 800 Bin Dolarını Aldı

 > 
39PAYLAŞIM

İstanbul Üsküdar'da kendilerine polis süsü veren dolandırıcılar FETÖ ile korkuttukları bir kadının önce evini sattırdı, ardından da 800 bin dolarını alarak kayıplara karıştı.

58 yaşındaki Sezer Wasner'in iddiasına göre; geçtiğimiz ay telefonla arayan kişiler kendilerini polis olarak tanıtarak, "FETÖ'cüler evini satmaya çalışıyor, bizimle operasyona başlayacaksınız" dedi.

Yurt dışına çıkarsa hapse atılacağını söylediler

Bunun üzerine dolandırıcıların isteklerini yerine getiren Wasner, dolandırıcıların talimatlarıyla evini değerinin çok altında sattı. Dolandırıcılar, talihsiz kadını "Yurt dışına gidersen havalimanında yakalanarak hapse atılırsın" diyerek de tehdit etti.

800 bin doları dolandırıcılara elden teslim etmiş

Evinin satışından elde ettiği yaklaşık 2,5 milyon liranın da 800 bin dolarını Kız Kulesi karşısında buluştuğu kişilere elden teslim etti. 

Kendilerini sivil polis olarak tanıtan bu kişiler, "Bir hafta sonra seni arayacağız, kimseye bir şey söyleme" diyerek Wasner'in yanından ayrıldı.

Ocak ayında Türkiye'ye dönmüştü

Ancak geçen süre içinde kimse aramayınca durumdan şüphelenen kadın, bir avukat arkadaşının yardımıyla polise başvurdu. 

42 yıldır Almanya'da yaşadığını ve Ocak ayında Türkiye'ye geri döndüğünü kaydeden Wasner, yetkililerden kendisine yardım etmesini istedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir