Tek Uzuvları Olmayan Futbolcu ve Bebeğin Selamlaşması Sevginin Engellerin Ötesinde Olduğunu Bir Kez Daha Gösterdi

-
Abone ol

Sevgi engel tanımıyor...

Kaynak: https://www.unilad.co.uk/life/toddler-bo...

Doğuştan tek eli olmayan bu küçük sevimli bebeğin kendisi gibi olan futbolcuyla selamlaşmasının ölümsüzleştirildiği bu kare, herkesin içini ısıttı.

21 aylık Joseph Tidd'in farkındalık yaratmak için açılan Instagram hesabı, birçok insanın kalbine dokunuyor ve Joseph'in her zaman gülümseyen haliyle mest oluyor. Joseph'in popülerliği, Orlando Pride futbol takımının defans oyuncusu Carson Pickett ile çekilen fotoğrafıyla birlikte daha da arttı.

Fotoğraf, geçen ay oynanan Orlando Pride maçında Carson'ın seyircilere koşmadan önce küçük Joseph'in Carson için sevindiği anda çekildi.

Carson'ın Joseph'i selamlamasıyla Joseph'in yüzünde oluşan gülümseme, Joseph'in annesi tarafından çekildi.

Ailenin tanıdığı Fox 35 Orlando'nun muhabiri, aile ile Carson'ın bağlantı kurabilmesi için aileyle birlikte çalıştı...

Washington Post'a göre 21 aylık minik ve Carson; Pride'ın nisan ayında kendi sahasında yaptığı ilk maçtan sonra tanıştı. Söylentilere göre; Carson ve Joseph, küçük bebeğin babası ve futbolcuların ebeveynleri tek uzvunu kaybetmiş bir çocuğun nasıl yetiştirileceği hakkındaki notları tartıştıkları sırada yarım saat oynuyorlar.

Joseph'in annesi Colleen, ikilinin tanıştığı zaman aynı durumda olduklarını fark etmesinin birkaç dakika aldığını ve sonrasında Joseph'in gülümsemeye başladığını, bu olaydan sonra yakın arkadaş olduklarını söyledi.

View this post on Instagram

SWEETEST REACTION 💜🧡💜🧡 . . I wanted to share this quick clip from our meeting with Carson the other day. For anyone who has asked “do they really know their different”, just watch this video. . . You can see the moment that Joseph pauses, the look on his face changes...he is thinking hard as he’s studying Carson’s arm. Then the joy that washes over him as he realizes “she’s just like me”. The smile and giggle followed by the unprompted desire to show his arm to Carson. . . This was the moment I love to see when those with a lucky fin connect. We have been lucky enough to see this several times at our lucky fin meet ups with other kids and adults. If you haven’t had a chance to attend a local meet up, go check out the Facebook page for your local chapter for more info. We will be at the Central Florida meet up for those in the Orlando area. . . Here are some pictures from the local news story with Carson on Tuesday. The link to the interview with Joseph and Carson is in our Bio. We even bumped into Bo Outlaw which made for an awesome picture with little Joseph. . . #luckyfinfamily #orlandopride #orlandomagic #booutlaw #tenfingersareoverrated #fox35 #fox35orlando #localnews #locals #heros #mentors #happiness #purehappiness #understand #bond #preciousmoments #heknows #coolarm #joy #giggles #newfriends #centralflorida #proud #limbdifferenceawareness #limbdifferenceawarenessmonth #biggerthansoccer #biggerthanbasketball

A post shared by Joseph Tidd (@tiddbit_outta_hand) on

Today'e konuşan Miles, Carson'ın ebeveynlerinin nasıl hiçbir zaman 'yapamam' dedirtmediğini açıkladı ve Carson'ın her şeyi yapabileceğine inandığını, bunu Joseph'e de aşılamak istediklerini ekledi.

Joseph'in annesi Colleen, oğlunun doğuştan sporcu olduğunu ve futbol, basketbol gibi sporların hepsini yapabildiğini söyledi.

Joseph, diğer çocukların neden elin yok sorularına karşı yedim diyerek esprili bir cevap veriyor.

Uzuv eksikliğinin kesin sebebi tam olarak bilinmiyor fakat; hamilelikte kullanılan alkol, ilaç ve bazı davranışların riski arttırdığı ortada.

Güncel tedavi yöntemleri arasında protez, tabanlık,ameliyat ve terapi yöntemleri var. Bir yandan da Joseph ve Carson'nın arasındaki bağ, insanların bu durumda da mükemmel şeylere ulaşabileceğini kanıtlıyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gzd1

sevgi kurtaracak dünyayı

boslafebesi

Bunların ikisini alcan mıncıra mıncıra ısıra ısıra sevip bağrına basıcan :)))

joker_leo

Sevgi kazanacak deyip kendimizi avutalım :)

coldhearted

Dünyayı Sevgi ve Haluk Levent kurtaracak.

asli.unsal2

Bence Başkanımız Haluk Levent olsun

gzm-ynklr

Sevgidir ihtiyacımız olan.

Görüş Bildir