Görüş Bildir
Haberler
Tarım Kredi Marketlerinde Yüzde 30 İndirim! Zincir Marketlerde Ne Zaman İndirim Yapılacak?

Tarım Kredi Marketlerinde Yüzde 30 İndirim! Zincir Marketlerde Ne Zaman İndirim Yapılacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz akşam yaptığı açıklama sonrası 18 TL'yi aşan doların bugün 11 TL seviyelerinden işlem görmeye başlaması vatandaşların aklına zamların geri çekilip çekilmeyeceği sorusunu getirmişti. Tarım Kredi Pazarlama ve Marketçilik AŞ Genel Müdürü Bayramali Yıldırım, fiyatları düşürdüklerini açıkladı. Tarım Kredi Marketleri'nde ürünlere %30 oranında indirim yaptıklarını belirten Yıldırım'dan sonra zincir marketlerden haber beklenmeye başladı. İşte detaylar...

İçeriğin Devamı Aşağıda

Tarım Kredi Pazarlama ve Marketçilik AŞ Genel Müdürü Bayramali Yıldırım, dolar kurunun birden düşüşünden sonra ürünlerin fiyatlarını indirdiklerini açıkladı. Dolar sebebiyle son derece zamlanan gıda ürünlerinde %30 oranında bir indirim uyguladıklarını belirten Yıldırım 'Un fiyatlarımızı yüzde 27 aşağı çektik, ayçiçeği yağında yüzde 11 civarında indirim oldu, tuvalet kağıtlarında yüzde 30'a yakın indirim yaptık' şeklinde açıklama yaptı. İşte detaylar...

Gıda Ürünlerinde Fiyatlar Artmıştı

Gıda Ürünlerinde Fiyatlar Artmıştı

Son 3 ayda döviz kurlarında spekülatif bir artış yaşandığına dikkat çeken Yıldırım, 'Bu aslında Türkiye gerçeklerinde olmayan bir yükselişti. Buna bağlı olarak girdi fiyatları çok arttığı için gıda ürünlerinde de fiyatlar arttı' diye konuştu.

Marketlerde Fiyatlar Düşmeye Başladı

Marketlerde Fiyatlar Düşmeye Başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması sonrası döviz kurlarında devam eden geri çekilmeye işaret eden Yıldırım, 'Girdi maliyetlerinde de bir indirim olması normaldir. Biz Tarım Kredi Kooperatif Market olarak vatandaşlarımızın yanında yer almak için girdi fiyatlarında indirim olmasını beklemeden indirimleri fiyatlarımıza yansıtmaya başladık. Dün yaptığımız çalışmayla beraber yüzde 30'a varan indirimlerimizi fiyatlarımıza yansıttık' ifadelerini kullandı.

Biz Öncülük Ettik

Biz Öncülük Ettik

Yıldırım, piyasayı regüle etme görevleri olduğunu belirterek, 'Fiyatlar yukarı doğru çıkarken fiyatlarımızı aşağıda tutarak regülasyon görevinde öncülük yaptık, şu anda fiyatlarımızı aşağı alırken ilk hareketi yaparak da piyasada öncülük yaptık' dedi.

Yüzde 30 İndirim

Yüzde 30 İndirim

Üretici firmaların da girdi maliyetleri düştüğü için bunu fiyatlara yansıtması gerektiğini vurgulayan Yıldırım, konunun sosyal sorumluluk boyutunun da bulunduğunun altını çizdi. Yıldırım, bakliyat grubu, yağ, deterjan ve kozmetik grubu gibi birçok üründe indirim yaptıklarını dile getirerek şunları kaydetti:

'Un fiyatlarımızı yüzde 27 aşağı çektik, ayçiçeği yağında yüzde 11 civarında indirim oldu, tuvalet kağıtlarında yüzde 30'a yakın indirim yaptık. Temel ihtiyaçlarda indirimlerimizi hızlıca yaptık. Bu çalışmamız devam edecek. Biz devam ettikçe inanıyorum ki perakende sektöründe bizi takip edenler de indirim yapmak zorunda kalacak.'

İçeriğin Devamı Aşağıda

Hedef 1000 Mağaza

Hedef 1000 Mağaza

Tarım Kredi olarak çiftçilerden ürün almaya devam ettiklerini söyleyen Yıldırım, piyasayı regüle etmek için patates ve soğan gibi ürünleri depoladıklarını belirtti. Yıldırım, Tarım Market sayısını artmayı sürdürdüklerini, Mart 2022'de 1000 mağazaya ulaşacaklarını bildirdi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın

Güzel umarım geri zincir marketler de takip eder, ite kaka bu fiyatları indireceğiz, yani enflasyonu.