Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dünyanın En Eski Mesleği Fahişelik ve Tarihteki 10 Farklı Hayat Kadını Türü

 > 
1.8bPAYLAŞIM

Tarihteki en eski mesleklerden biridir. Tarihin başlangıcından beri devam eden fahişelik, farklı farklı medeniyetlere hizmet etmiş olsa da, birçok medeniyette aynı hizmet ya da benzerlikler göstermektedir.

10. Ying-chi

Ying-chi belki de Çin tarihinin ilk resmi bağımsız fahişesidir. M.Ö 100 yıllarında yaşadığı düşünülen Ying-chi'nin adının anlamı: "Kamp Fahişe" anlamına gelmektedir. Orduda görevli olanlara hizmet ettiği düşünülmektedir.

9. Temple Prostitutes

Rolü Tapınak Fahişeliğidir. Antik Roma tarihinde tartışma konusu olmuştur. Bazı kişiler, para kazanmak için tapınakta satılan köleler olduğunu iddia etmiştir.

8. Devadasis

Hindu hizmetinde, bereket Tanrıçasıdır. Fuhuş hayatına mecbur edilmiş kadınlardır. Kızlar, ergenlik çağına geldiğinde, ebevenyleri tarafından açık arttırma ile en yüksek teklif verene satılmaktadır.

7. Comfort Women

Konfor Kadınları anlamına gelmektedir. Genelevlerine, Konfor İstasyonları denilmektedir ve Japon Askerleri tarafından kullanılmaktadır.

6. Auletrides

Auletrides, Yunan fahişesidir. Toplumda benzersiz bir pozisyonu vardır. Eğitimli birer dansçılardır. Hokkabazlık, eskrim, akrobasi gibi özellikleri de bulunmaktadırlar ve sadece özel partilerde çalışmaktadırlar.

5. Ganika

Ganika, Japonya geyşasının Hint versiyonudur.

4. Zonah

3. Hetaira

Atina'da yüksek sınıf bir fahişedir.

2. Tawaif

1. Mut’ah

Mut'ah veya Mut'a olarak anılmaktadır. İslamiyette bazı mehseplerde ve yörelerde anlaşmalı İslami yasaları bozmadan geçici evlilik yapılarak ve hatta birkaç saat sürebilecek evlilikler karşılığında para almaktadır.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tolga-lale

digerlerinin dogrulugunu bilmem ama comfort kadinlar fahise degil kole idi. japonlar tarafindan esir alinan koreli ve guneyasyali kiz cocuklari seks kolesi olarak kullanildi. bugun hala japonya ve kore arasinda ciddi bir sorundur....

ecefobi

yetersiz içerik, sığ bir derleme...

antheaneko

İçeriğin yetersizliği, yazım hataları ve çeviri boşlukları beni benden aldı, dipsiz kuyulara saldı.

tolga-emirbuyuran

Bazı kadınlar sadece topuğu kadar yükselebiliyor ..

cahit-ozkaya

Evlenin ve (ciddi bir sebep olmadıkça) boşanmayın, zira boşanmada arz titrer." (Ebu Davut ibnül-Humam, Fethul Kadir. c.2 sh.22) "Evlenin, boşanmayın. Çünkü Allah ne zevkine düşkün erkekleri, ne de zevkine düşkün kadınları sevmez." (İbni Adi, Muh-Eha. sh.60) Bunu söyleyen bir dinde muta nikahı diye bir saçmalık olabilir mi? Siz karar verin.

erulke

boşanma kadar doğal bir şey yoktur.Allah kadına da erkeğe de bu ehliyeti vermiştir.şartlar yerine getirilir ve boşanılır...hadis değilde sana sadece tamamı farz olan NUR suresini TÜRKÇE okumanı tavsiye ediyorum. Erkeğin maksimum 4 kadınla evlenmesi kuralı geldiğinde çoğu 10-12 eşli sahabe anlaşarak,mehillerini vererek yani KURAN da geçen şartları yerine getirerek boşanmışlardır.Yukarıda yazdıklarına göre İslam boşanmayı ZULM haline getirmiş gibi olmuş.Hristiyanlıkta katolikler BOŞANAMAZ ve İslamın da onlara benzemesini bekleyemezsin sanırım...

tugba-pur

Efendim hadislerin onu yazan adamların kıçından uydurduğu şeyler olduğunu hala anlamadınız mı?

erulke

lafı uzatmadan direk anlatım daha mı şık olmuş ne?

cahit-ozkaya

Hadiste zaten mecbur kalmadıkça boşanmayın diyor.İyi okusaydınız keşke.

erulke

cahit bey, hadis e göre mi kuran a göre mi değerlendirme yapmak gerekir? islamda boşanma vardır.kuranda yazar,örnekleri de vardır.Muta apayrı bir konudur. mecbur yada değil,insanın doğası gereği tek eşlilik zordur,herkesin kaldırabileceği bir yükümlülük değildir.bu sebeple Cenabı Hak erkeğe yine belli şartlar yerine getirildiğinde 4 eşe kadar izin vermiştir.Hadis değil,kuranda tek eşliliğin daha hayırlı olacağı da aynı ayette eklenmiştir.

erulke

doğası gereği erkek yada kadın çok eşlilik isteyebilir,Kuran açıktır,nettir.Gerçekçidir.zamanın nüfus oranına göre kadın nüfusu daha fazladır.bu sebeple haram olan zinayı önlemek için erkeğe 4 kadın ile evlenme hakkı tanınmıştır.kadın da ister ise erkekten boşanır ve başkası ile evlenebilir.bunun için belli bir süre beklemesi gerekir.beni boşa yoruyorsunuz.Nur suresini okuyunuz...

erulke

hadi bunu da yazayım,İSLAMDA EVLİLİK İÇİN ERKEKTE BAKİR,KADINDA DA BEKARET ŞARTI ARANMAZ...dediğim gibi Allah kuluna yakındır.yarattığını bilir,hatasını da düşüncesini de , olacağı da.Zorluk çıkartmak için değil,Allah ın koyduğu kanunlara uymanı itaat etmeni O nu anmanı O nun kurallarına uyarak da bunu samimi olarak içten göstermeni ister.

erulke

rivayet hadiste yazıldığı gibi zevkine düşkün kadın erkek yakıştırmasını diğer insanlar yapar.bir çift in içinden geçenleri inanışlarını teslimiyetlerini boşanma sebeplerini bir kendileri birde Allah bilebilir.Zevkine düşkünlük diğer insanlar tarafından yapılmış yakıştırmadır.

cahit-ozkaya

Güzel kardeşim ben de aksini söylemiyorum ki.Elbette boşanma hakkı tanınmıştır.Benim vurgulamak istediğim saçma sapan cinsel sapkınlıklar yüzünden boşanmak doğru değildir.Bunu söylemek istiyorum.Ayrıca İslamda muta olmadığını da söylemiyorum.Muta nikahının saçma olduğunu vurgulamak istedim.Erkek 4 kadınla evlenebilir ama günümüz şartların da düşünmek daha doğru kanımca.Çünkü bizim kültürümüzde çok eşlilik pek mevcut değil.Ayrıca onun da belli şartları var.Adil ve eşit olman lazım.Bu şartları sağlamak zor,aksi caiz olmaz.

erulke

haklısın.ayrıca sayfada konu başlığı,bir bir yazılan fahişelik ile ilgili bilgilerin en altına muta nın gerekli açıklamalar yapılmadan islam da olduğunun vurgulanması da yanlış.

Görüş Bildir