Görüş Bildir
Haberler
Tardu Flordun: Ara Verme Sebebim Kendimi Sorgulamam

Tardu Flordun: Ara Verme Sebebim Kendimi Sorgulamam

Oyuncu Tardu Flordun, TRT 2'de Hülya Koçyiğit'in sunduğu 'Film Gibi Hayatlar' programına konuk oldu. Tiyatroya beş senedir ara verdiğini söyleyen Flordun, 'Biraz inzivaya çekildim, biraz bilinçli bir tercih' dedi. İşte detaylar...

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

İlk oyunculuk deneyimini iki yaşındayken babası Macit Flordun ve Cüneyt Arkın’ın filmi 'Yarınsız Adam' ile yaşayan Tardu Flordun, 'Orada yatakta zıplayan, babamın oğlunu oynuyordum. Daha iki yaşındayken sinema deneyimimi yaşadım. Ondan sonra babamla aynı projede yer alamadım maalesef. 95’te mezun olmuştum. O dönemde pek görüşmüyorduk, öyle bir durum var. Maalesef babam beni herhangi bir işte izleme şansını bulamadı. O kötü acıdır, acı gelir bana' şeklinde konuştu.

"Babam Oyuncu Olmamı İstemedi"

"Babam Oyuncu Olmamı İstemedi"

49 yaşındaki oyuncu 'Çok fazla set gördüm, babamın devlet tiyatrosundaki oyunlarını çok fazla izledim ve provalarına katıldım. Demek ki o zamanlardan beri kafamda şekillenen bir şeydi. Babam çok meşakkatli bir iş olduğu için çok istemese de oyuncu olmamı, ben istedim. 'Senin bu işi yapmanı istemiyorum ama kararı sana bırakıyorum' dedi. Yani bir baskı yapmadı üstümde' ifadelerini kullandı.

Yeşilçam döneminin ekip ruhunu ve samimiyetini çok sevdiğini belirten Flordun, 'Yeşilçam döneminin imkanları çok kısıtlı olduğu için o ekip ruhu, o yaratıcılık filmlere yansıyor. O dönemin samimiyetini, içtenliğini seviyorum ve özlüyorum. Keşke bizler de bu şartlar altında o ekip ruhuyla çalışabilsek' dedi.

"Babamla 17 Yaşına Kadar Görüştük"

"Babamla 17 Yaşına Kadar Görüştük"

49 yaşındaki oyuncu, daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü:

Babamla 17 yaşına kadar görüştük. Bana miras bıraktığı tek şey; 'İnsanlığını koru, mesleki ve ahlaki insanlığını koru' sözüydü. Ben de onu elimden geldiği kadar korumaya, diğer sapa yollara girmemeye gayret ederek kendimi korumaya gayret ettim.

"Tiyatroyu Çok Özledim"

"Tiyatroyu Çok Özledim"

Son yıllarda televizyonda tiyatro tarzı projelerin yoğunlaştığını ifade eden Tardu Flordun, 'Bence tiyatro anlık, bir nefes alıp soluğu sonuna kadar tutma meselesi. Tekrarı olmamalı bence. 'Yanlış yaptım hadi baştan alalım' durumu yok' diyerek, tiyatroyu çok özlediğini ve beş senedir ara verdiğini söyledi: Biraz inzivaya çekildim, biraz bilinçli bir tercih. Yıllardır henüz yapamadım ama umarım bir gün hayata geçiririm. Çok sevdiğim yazarlardan Peter Handke’nin 'Kaspar' diye bir oyunu var. Onu ben ya yönetmeyi ya da oynamayı, o oyunun içinde olmayı istiyorum. Umarım bir gün sahnede oynarım. Bir kaç kişilikli bir adamın hikayesi.

"Babama Vefa Olarak Bir Şey Yapmak İstiyorum"

"Babama Vefa Olarak Bir Şey Yapmak İstiyorum"

Bir kitap yazdığını belirten ünlü oyuncu, 'Yazmaya çalışıyorum ama her gece oturup da sayfalarca yazmıyorum. Babam vefat ettikten sonra onun eşyalarını ben teslim aldığımda, bir dönemimizde ayrı geçmişti maalesef babamla. Yüzlerce sayfa yazmış olduğunu gördüm. Bir iki tane oyun yazmış. Bir de anılarını yazmış ama bitirememiş. Ben şimdi kendi yazdıklarımla babamın yazdığı hikayeleri birleştirip kendim için anı olarak bir şeyler yapmak istiyorum. Ya da babamın o bitiremediği tiyatro oyunu olarak yazmaya çalıştığı bazı şeyler var. Babamın ruhuna bir vefa olarak öyle bir şey yapmaya çalışıyorum' şeklinde konuştu.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
1
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın