Görüş Bildir

Tanju Özcan: 'Faiz Haram, Cumhurbaşkanının En Yakın Silah Arkadaşı Olmaya Hazırım'

Anasayfa > Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faiz indirme politikasına destek veren Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan 'Milli Kurtuluş Savaşı’nda faiz indirme noktasında ben Sayın Cumhurbaşkanımızın en yakın silah arkadaşı olarak görev almaya hazırım' dedi. 

Bolu Belediyesi Aralık ayı birinci birleşimi Tanju Özcan başkanlığında Meclis Salonu’nda gerçekleşti.

Oturumda kurdaki hareketliliğe değinen Tanju Özcan, “Milli Kurtuluş Savaşı’nda faiz indirme noktasında ben Sayın Cumhurbaşkanımızın en yakın silah arkadaşı olarak görev almaya hazırım. Sayın Cumhurbaşkanının faize karşı başlattığı bu savaşta ben Bolu Belediye Başkanı olarak yanındayım. Allah yar ve yardımcısı olsun” dedi.

"Cumhurbaşkanımızın yanındayım, faiz haram"

"Cumhurbaşkanımızın yanındayım, faiz haram"

'Merkez Bankası Başkanı’nın faizi derhal sıfıra düşürmesi için' çağrıda bulunan Özcan, “Artık faiz konusuna da bir noktayı koyalım. Ben Sayın Cumhurbaşkanımızın yanındayım. Faiz haram. Bakara Suresi 275. Ayetinde Allahuteala faizcilerin asla cehennemden çıkamayacaklarını bildiriyor. O Merkez Bankası Başkanı derhal faizi sıfıra düşürmeli. Kurtulalım faizden. Dolar yükselirse yükselsin. Faiz düzeni ve faizcilerden sıkıldım” diye konuştu.

"Parti Sözcüsü'ne de kızıyorum"

"Parti Sözcüsü'ne de kızıyorum"

CHP Sözcüsü Faik Öztrak’ın ‘Faizin düşmesi yanlış’ sözlerine yanıt veren Özcan, “Bir avuç tefeciye Türkiye’yi mahkûm edenlerden sıkıldım. Derhal Merkez Bankası Başkanı istifa etsin ya da bir kararname ile faiz sıfıra düşsün. Ben faizin derdindeyim. Dolar isterse 100 liraya çıksın. Bizim Parti Sözcüsü'ne de kızıyorum. Sayın Öztrak, ‘Faizin düşmesi yanlış’ diyor. Nesi yanlış Sayın Öztrak? Sayın Cumhurbaşkanı faizleri sıfıra çeksin ve kısa zamanda bu ülkeyi refaha ulaştırsın. Ben kendisinin bu konuda samimi olduğunu biliyorum” dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
84
44
32
27
16
12
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Şeyh Pir

fena ironi yapiyor arkadaslar, yanlis anlaycaklar icin. :D

Ömer Kaya

Aynen kardeşim yazdığın iyi oldu, sonra aşağıdaki yorumumu anlamayan bana söver :)

Ömer Kaya

Ahahahaha :) Hastayım bu adama :) Lafı gediğine oturtuyor :) CHP'nin şımarık çocuğu.

Metal

Adam trollüyor, madem durum bu kadar kötü deyip. :) (umarım öyledir) çünkü biz de benzer şeyler söylüyoruz arada.