Görüş Bildir
Haberler
Tam Kapanmanın Açıklanmasının Hemen Ardından: Seyahat Bileti Satan Siteler Kilitlendi

Tam Kapanmanın Açıklanmasının Hemen Ardından: Seyahat Bileti Satan Siteler Kilitlendi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan tam kapanma kararı sonrasında, kısıtlamalar başlamadan şehirler arası seyahat etmek isteyenler, çevrimiçi seyahat bileti sitelerinde yoğunluk yaşanmasına neden oldu.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Otobüs ve uçak bileti satış platformu obilet.com’un açıklamasına göre perşembe akşamı kısıtlamalar başlamadan yolculuklarını yapmak isteyenler seyahat bileti sitelerine akın etti. Seyahat kısıtlaması kararının açıklandığı ilk saniyelerde obilet.com web sitesinde normalden dört kat fazla ziyaretçi geldiği, açıklamayı takip eden beşinci dakikada ise bu oranın yedi kata çıktığı belirtildi.

Siteler hizmet dışı kaldı

Siteler hizmet dışı kaldı

Açıklamada görüşlerine yer verilen obilet.com Strateji ve Kurumsal Gelişim Direktörü Sertaç Keleş, birçok seyahat bileti sitesinin ‘yoğunluğa dayanamayarak’ hizmet dışı kaldığını belirtti.

‘En yoğun günlerin iki katı seviyesinde’

‘En yoğun günlerin iki katı seviyesinde’

Keleş, şunları kaydetti: 

“Kapasitemizin yüksek olması sayesinde hem web sitemiz, hem de mobil uygulamamız kanalıyla yolculara kesintisiz hizmet vermeye devam ediyoruz. Özellikle çarşamba akşamına yönelik bilet satışlarında daha şimdiden büyük yoğunluk yaşanıyor. Çağrı merkezimize gelen arama sayısı da pandemi öncesi dönemdeki en yoğun günlerin iki katı seviyesine ulaşmış durumda. Biz de ekip olarak gece vardiyasındaki kapasitemizi hızlı bir şekilde artırarak çağrılara kısa süre içinde cevap vermeye çalışıyoruz.”

Biletlerin ekran görüntüsünü alın

Biletlerin ekran görüntüsünü alın

Keleş ayrıca 29 Nisan sonrasındaki dönemde seyahat izni alabilecek durumda olanların terminallere gidiş-dönüşlerde sokağa çıkma yasakları nedeniyle ceza almamaları için seyahatlere ilişkin izin belgelerinin yanı sıra, biletlerinin ekran görüntüsünü, SMS mesajlarını veya onaylı e-postalarını seyahat öncesinde, seyahat sırasında ve seyahat sonrası ikametlerine giderken mutlaka yanlarında bulundurmaları gerektiğini belirtti.

Seyahat kısıtlamasında zorunlu hallerde Seyahat İzin Belgesi’nin Alo 199 ve e-Devlet üzerinden alınabileceğini dile getiren Keleş, şunları kaydetti: “Kısıtlama döneminde seyahat yapılabilmesi için özel izin belgesi alan vatandaşlarımız uçak, otobüs ve özel araçlarında seyahat edebilecekler. Vatandaşlarımıza, son dakika sefer değişiklik ve iptallerinden otomatik olarak haberdar edilmek, terminallere gidiş-dönüşlerde ceza almamak için elektronik bilet kayıtlarını ibraz edebilmek ve fiziksel teması en aza indirmek amacıyla biletlerini online kanallardan almalarını öneriyoruz.”

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
47
14
12
9
7
2
2
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
inci küpeli

bunların çoğu memleketine dönen kesim değil, kapanmayı dağ otelinde geçirip sosyal medyada hava atma çabalarına giren kesimin ta kendisi.

Art Ankara

Oteller kapalı olacak diye açıklandı bunlar memlekete gidenler.

Pasif Kullanıcı

Öldünüz amkduklarım hemen kaçın biyerlere. Evde oturunca götünüze kantar topuzu batıyor çünkü 🤦‍♂️

uzaklardan

Diğer ülkelere kıyasla türk halkın çoğunluğu covid19 önlemlerine daha uyumlu ama yönetim sınıfta kaldı. Kafa karıştıran yasaklar, saçma sapan cezalar, tıka ... Devamını Gör

Psimaxwe

Ah bu ne kadar mantıklı bir yorum...