Esnaf Şaşkın, Mülteciler Memnun: Suriyelilere Döner Ismarlayıp Hesabı Ödemeden Kaçan Kadın

 > -

Bugün İstanbul'da çok enteresan bir olay yaşandı. 

Taksim'de yoğun olarak bulunan Suriyeli sığınmacıların aç olduğunu gören bir kadın, oradaki bir dönerciye gitti, 35 döner ve ayran siparişi verdi.

1. 

Suriyelilerin dönercinin önünde dilenirken döner ısmarlayan kişinin geldiği ifade edildi.

2. 35 döner ve ayran 275 TL tuttu. Siparişi veren kadın, üzerinde 200 Euro olduğunu ve dövizciye gidip geleceğini söyledi.

Ama bir daha geri dönmedi. :(

3. Haber ajanslar tarafından paylaşılınca, günün en ilginç gelişmeleri arasına girdi!

Kimisi mültecilerin döner yemesine vesile olan kişiye hak verdi, kimisiyse dönercinin zarara uğradığını, sonuç olarak bunun bir hırsızlık olduğunu söyledi.

4. Sonrası bildiğiniz gibi... Kimisi Robin Hood dedi, kimisiyse Robin Food.

5. 

6. 

7. Kimi şu dakika evlenirim dedi!

8. Bazılarıysa Robin Food ablayı övenleri çok ciddi eleştirdi.

9. Hesaplayan adamlar hesabı çok buldu.

10. Etikçiler ise hiç etik bulmadı.

11. Döner ısmarlayıp parayı ödemeden kaçan kişi size göre...

Hırsız
İyiliksever

12. Tabii bir de işin acı boyutu var...

Aslında yalnızca o haber için değil, herkes için 'önemsizleşmeye' başladı etrafta dilenen mülteciler. Hayatın bir gerçeği olmaya başladı, bu olayın en acı boyutu.

Kaynak: Suriyeli çocuklara döner ısmarladı ödemeyi yapmadan kaçtı

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
natsemender

Ismarlamak tamam; ama parasını vermediğine göre hırsızlık yapmış oluyor.

gameister

Iki arada kalmak bu olsa gerek çocuklar doydu, kadın hırsızlık yaptı, esnaf şokta

kubb

ya bu insanları ülkeye soktuk nefes alacak yer kalmadı neden kimse sahip çıkmıyor her yere dağıldılar işe falan yerleştirsenize neden besliyoruz hala ? bu ülkede 60 yaşındaki adam hala emekli olmadan çalışırken 20 li yaşlardaki mülteciler yerlerde dileniyor soktun madem ülkeye türkiyede iş mi yok arkadaşım neden takip etmiyorsunuz bu insanları ? çocuklar desen her yerde okullara kayıtlarını yaptırın önce hayatlarını kurmak için destek verin sonrada veriyorsanız vatandaşlık verin ne yapacaksanız artık böyle hangi ülke mülteci besliyor ?

novavetus

3 milyon insanı bir anda işe sokmak,okula yerleştirmek hatta bakmak bile kolay değil bu insanlar olmasa bile işsizlik %9,3 kendi ülkemizde bile bütün çocuklar okula gitmiyorlar devlet ilgilenemiyor.Kısacası zor iş almasına aldık insanlık ettik ama ne yapılacak bundan sonra bilemiyorum alınan her kararın sonuçları olur bu olanlarda bu kararın sonuçlarıdır.

kubb

hepsini bir anda almanın da bir anlamı yoktu o zaman hiç birinin suç durumu bile sorgulanmadan sınırdan geçirdik her yere dağıldılar yollarda sürekli önümüz kesiliyor bakamayacağın insanları ülkeye sokmaya ne gerek vardı ki alt yapın sağlam değil bir şey değil , 3 milyonuna da iş bulunmaz ama yine bir çoğunluğu çalıştırılabilir yan gelip yatıp bir de devletten para alıyorlar

mustykor

Amına kodumun mülteci dilencilerine yardım edecek ve bunu başkasının parasıyla yapacak. O karının amına koyayım ben. Sikerim lan bu ülkeden siktirsin gitsin hem bu mülteciler hem bu kafadaki "hümanistler".

erkenbosalangarson

ülke kayafı yedi amk

Başlıklar

İstanbulolay
Görüş Bildir