Suudi İmam Şeyh Bender El Hayberi'den Bilim Dünyasını Şaşkınlığa Uğratan 12 Nefis Tespit

 > -

Dün gündemimize girdi Suudi imam Şeyh Bender El Hayberi, "Eğer dünya dönüyorsa bir uçak havada durduğunda Çin'in uçağa doğru gelmesi gerekmez miydi?" sorusuyla bilim dünyasının açığını çok pis yakalayan Hayberi duracağa benzemiyor. Bugüne kadar sorgusuz sualsiz kabul ettiğimiz gerçekleri bir bir çökertmeye ant içmiş olan bu ulema kişi, bilim dünyasını önümüzdeki günlerde çok yoracağa benziyor. İşte kendisinin bilim dünyasına meydan okuduğu 12 şahane bilimsel tespiti.

1. Dünya yuvarlak değildir, öyle olsaydı baş aşağı döndüğümüzde uzaya düşmemiz gerekmez miydi?

2. Dünyayı aydınlatan güneş değil, ışık toplarıdır, öyle olmasaydı güneşin kapkaranlık uzayı da ışıl ışıl yapması gerekmez miydi?

3. Dünya güneşe 1 cm daha yakın olsa yanardık, 1 cm daha uzak olsa donardık diyorlar öyle olsa mesela sırıkla atlama yapanların cayır cayır yanması, çömelenlerin donması gerekmiyor mu?

4. O kadar kuvvetli yer çekimi varsa neden bizi toprağın içine çekmiyor? Çekim yoktur, itim vardır.

5. Dünya yuvarlak olsa ucuna geldiğimizde tepetaklak yuvarlanmamız gerekmiyor mu? Dünya düzdür.

6. Dünya güneşin etrafında dönüyor olsaydı, her gün sallanmaz mıydık? Güneş Dünya'nın etrafında dönüyor, Dünya sabittir.

7. Dönme dolaba bindiğinde bile başın dönerken, koca Dünya dönse mide bulantısından durabilir misin? Dünya dönmüyor.

8. Mevsimler Dünya'nın dönmesiyle alakalı değildir, "Mevsim yaratığı" adı verilen yaratıkların üremeleriyle alakalı bir konudur.

9. Ay'ın Güneş'ten aldığı ışığı yansıttığı koca bir yalandır, bakın avucumdaki toprağa ışık tutuyorum parlıyor mu? Ay da toprak olduğuna göre?!

10. Gece ve gündüzün oluşumu yine ışık toplarıyla ilgilidir. Güneş'le bir alakası yoktur.

11. Suyun kaldırma kuvveti yoktur, batmayan cisimlerin yüzeyinde "batmamaya karşı direnç" maddeleri vardır.

12. Enerji vardan yok, yoktan var edilemez diyorlar, otururken bir anda koşmaya başlayıp aniden dursam... E enerji geldi ve gitti ne olacak şimdi?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
harun-yanlar

adam haklı

eurovision

3'te haklı en son maddede şirk koşmuş.

hknbyrm

#3 haklı olduğu tek madde.

mustafa-karakoc2

Beyin Terk

sertan.kacar

O kadar saçma ve cahilce şeyler ki anlatamam. Hadi bazı şeyleri biz anlatamayız biraz daha bilim insanlarının işi yer çekimi tarzı şeyler ama Dünya'nın Güneş'e 1 cm yakınlaşması ya da uzaklaşması aşırı saçma ve mantıksız. Dünya zaten yıl boyunca Güneş'e milyonlarca km yaklaşıp uzaklaşıyor ve şuan da Dünya Güneş'ten uzaklaşıyor.

Görüş Bildir