Susma Türkiye, Ses Ver! Rabia Naz'ın Şüpheli Ölümünü Araştıran Babası Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine Gönderiliyor!

-

Rabia Naz 11 yaşındaydı, tam bir yıl önce evinin önünce cansız bedeni bulundu, intihar ettiği söylendi ama ailesi buna hiçbir zaman inanmadı. Babası Şaban Vatan tam bir yıldır adalet savaşı veriyor ve kızının intihar etmediğini, bir trafik kazası sonucu öldükten sonra intihar süsü verildiğini anlatıyor. 

İşte o acılı baba Şaban Vatan için Samsun Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne gözlem için yatırılma kararı verildi.

Giresun'un Eynesil ilçesinde yaşayan 11 yaşındaki Rabia Naz, 12 Nisan günü evinin önünde ağır yaralı olarak bulundu ve kaldırıldığı hastanede kısacık yaşamına veda etti.

Rabia Naz'ın babası babası Şaban Vatan'ın ifadesiyle ölüm nedeni "Gece saat 12.00'ye kadar trafik kazası, 12.00'den sabaha kadar düşme veya intihar, sabah 06:00'dan sonra ise soru işareti"ydi.

Şaban Vatan'ın iddiasına göre, Rabia Naz siyah Doblo süren bir sürücü tarafından öldürülmüş, deliller ilçedeki üst düzey yöneticiler tarafından karartılmış ve siyasi bağlantılar sayesinde olay örtbas edilmişti.

Aylar süren mücadelesinin sonucunda Şaban Vatan sesini sosyal medyadan duyurmayı başarmıştı ancak bu sefer de kendisi hakkında akıl sağlığının yerinde olmadığına dair iddialar ortaya atılmıştı. Bu iddiaların ardından Giresun Sulh Ceza Hakimliği, Şaban Vatan için Samsun Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne gözlem için yatırılma kararı verdi. Mahkemenin, avukatların yaptığı itirazları da reddetmesi üzerine karar kesinleşti.

Ayrıntılar için: 👇

Türkiye'nin Gündemindeki Soru: #RabiaNazaNeOldu? - onedio.com
Türkiye'nin Gündemindeki Soru: #RabiaNazaNeOldu? - onedio.com

Son gelişmeler için: 👇

Mahkemeden, Şaban Vatan'ın Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde Gözlem Altında Tutulması Kararı... - onedio.com
Mahkemeden, Şaban Vatan'ın Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde Gözlem Altında Tutulması Kararı... - onedio.com

Olayın aydınlatılması için sosyal medyadan sesini duyurmaya çalışan gazeteci Metin Cihan, savcının bugün bir açıklama yapacağını duyurdu.

Savcının açıklamalarını bekleyen sosyal medya kullanıcıları Şaban Vatan'a destek verdi. İşte o paylaşımlar...

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

18. 

19. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
1kalenderman

Kaldıramadıkları gerçekleri söyleyen herkesi yok etmeye çalışıyorlar. Amına koyim ben böyle işin!

corpse-bride

sırf garıban dıye yapılana bak munevver karabulut cınayetını hatırlayın baba zengındı yıktı ortalıgı o pıslık yakalandı ama bu olayda hala bı kapatılmaya calısılması fakırı ezmeye calısmaktan baska bırsey degıl

ozden.ygt

Gelecek için umudum yok, adalete olan inancım kalmadı. Günün birinde biri bizim de canımıza kastedecek, ceza bile almayacak tanıdığı üç beş kişi varsa. Bu yavrucağın babasının adalet arayışını görmezden geldikleri gibi gün gelecek bizi de görmeyecekler. Ailemden birini kaybettiğimi, failinin elini kolunu sallayarak gezdiğini düşündükçe içim daralıyor. Sonra bunun manen kardeşimiz olan, bu toprakların çocuğu olan Rabia Naz'ın başına geldiği gerçeği dank ediyor aklıma ve içimin daralması hiç geçmiyor...

teknoooo

bu iktidara oy verenler nerde acaba ?!

Görüş Bildir