Suriye Tarafından Kilis ve Reyhanlı'ya Roketli Saldırılar: Bir Kişi Hayatını Kaybetti 46 Kişi Yaralandı...

 > -
Abone ol

Hatay'ın Reyhanlı ilçesine Suriye tarafından roket mermileri atıldı. Pınarbaşı, Gültepe ve Mustafa Kemal Paşa mahallelerine düşen ilk roket saldırısının ardından Reyhanlı'ya saat 18.30 sıralarında, 3 roket daha atıldı. Saldırılarda 1 kişi hayatını kaybederken, 46 kişi de yaralandı. 

NTV canlı yayınına bağlanan Reyhanlı Belediye Başkanı, olayda bir kişinin hayatını kaybettiğini, 2’si ağır 32 kişinin de yaralandığını ifade etti.

Roketlerin düştüğü mahallelerde park halindeki araçlar ile evler de zarar gördü.

Bölgeye sevk edilen polis ekipleri çevrede güvenlik önlemleri aldı.

İşyerlerinin kapalı olması nedeniyle olası facianın eşiğinden dönüldü.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Twitter'dan açıklama yaptı: 'Roket saldırısını şiddetle kınıyorum'

1.5 saat arayla 6 roket

İlk roketin düştüğü Atatürk Caddesi'ne 300 metre uzaklıktaki şehir merkezine düşen roket, bir binanın duvarına isabet etti. Aynı zamanda Bayır Mahallesi'ndeki bir evin bahçesine de roket isabet etti. Diğer roketin düştüğü bölge ise araştırılıyor. Roketlerin düştüğü bölgede güvenlik önlemi alınırken, ambulanslar sevk edildi.

Hatay Valiliği'nden açıklama: 46 kişi yaralandı'

Hatay Valiliği, Pazar günü Suriye'nin Afrin bölgesinden Reyhanlı ilçesine doğru 11 roket atıldığını açıkladı. Roketlerden 9'u ilçe merkezine isabet etti, 2'si ise içle dışında boş araziye düşerek infilak etti. Saldırılarda 1 Suriye vatandaşı hayatını kaybetti, 4'ü hala tedavi altında olmak üzere 46 kişi yaralandı.

Kilis'e de roketli saldırı

1 roket mermisi de akşam saatlerinde Kilis kent merkezindeki bir eve isabet etti. Ekrem Çetin Mahallesi'nde bulunan 2 katlı evin çatısına isabet eden roketin patlamasıyla evde ve çevrede hasar oluşurken, yaralanan olmadı.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir