Sürekli Tatili Düşlediği Halde Bir Türlü Tatile Çıkamayan İnsanların Bildiği 15 Durum

 > 
16bPAYLAŞIM

İş hayatında ilk yılın, bir yılı henüz doldurmadığın için izin hakkın yok mu? Ya da yeni iş değiştirdin ve bu seneyi tatilsiz geçirmek zorunda mısın? Yaz okuluna mı kaldın? Tatile çıkanlara gıpta ile mi bakıyorsun?

İstediğin şey yalnızca bir kaç gün tatil ama içinde bulunduğun şartlar yüzünden bir türlü çıkamıyorsun değil mi?

Bu içerikte de sizleri anlatmaya çalıştık. Yıllık izin mağdurları...

İşte "Sürekli Tatili Düşlediği Halde Bir Türlü Tatile Çıkamayan İnsanların Bildiği 15 Durum"

Parmak arası terliklerinizi ve havlularınızı danışmadan isteyebilirsiniz. 

Not: Şezlong kirası alınmayacaktır.. 

Buyurunuz...

1. Sen iş yerinde çalışırken, tanıdığın insanların sosyal medyada paylaştığı fotoğrafları görür, içten içe onlara ve yaptığın işe kin güdersin.

2. Uzun süre tatil yapılabilen mesleklere gıpta ile bakarsın. Mesela "Neden öğretmen olmadım ki?" diye her gün kendine sorar, sürekli 2 ay tatil gibi bir nimetin hayalini kurarsın.

3. Tükenmişlik sendromu sarar her tarafını. Hararet yapıp kafandan dumanlar saçacak seviyeye gelirsin.

4. Çalıştığın yer ile evin arasındaki o yol artık o kadar dayanılmaz gelir ki, bir gün işe diye çıkıp, kendini rastgele bir sahil kasabasında bulabileceğini düşünürsün.

5. Sen tatile gidemiyorsan, tatilin sana gelmesini sağlamaya çalışırsın. Ama bu pek mümkün olmaz.

6. Tatile gidip, dönen ve her yerde "Şahane bir tatil geçirdik hayatım" diye hava atanlara karşı hiç olumlu düşünceler beslemezsin.

7. Belki de hayatında ilk kez paran olduğu halde; yıllık iznin olmadığından tatile çıkamıyorsundur.

8. Hiçbir zaman bütün şartlar olumlu olmaz zaten. Ya paran olmaz, zamanın olur. Ya da zamanın olmaz, paran olur. Şartlar her zaman bir p.ştluğunu bulur.

9. Tatilsiz geçen onca yılın sonunda, kendin insanlıktan çıkmış gibi hissedersin. Gitgide, başka bir varlığa dönüşmeye başlarsın.

Bkz. Modern Hayatın İnsanı Vampirleştirmesi (syf. 293/ kısım 3)

10. Tam "Bayram geliyor, iyi ya hafta sonuyla birleştirip 1 hafta yaparım ben tatilimi" dediğin anda bayramın hafta sonuna denk geldiğini öğrenip olduğun yere öyle çivilemesine gömülürsün.

11. Artık rüyalarında sadece denizi, kumu, güneşi görmeye başlarsın. Sabah uyandığında ise gerçek hayatınla yüzleşmek zorunda kalman sana çok ağır gelir.

12. Artık, mavinin yeşille birleştiği o doğal güzellikleri konu alan videolar izlemeye başlarsın, bu tatil açlığını o şekilde doyurmaya çalışırsın.

13. Soğuk suyla aldığın duş sayısı artar. Çünkü sana tatili anımsatan tek şey o, duştur artık.

14. Öğrenciysen ve yaz okuluna kaldıysan eğer durum daha fenadır. Herkesin güneşin altında bronzlaşmaya çalıştığı o zamanlarda sen vize, final diye yardırmak zorunda kalırsın.

15. Gelecek sene için planlarını şimdiden yapıp, kendi kendine; bunca tatilsiz geçen yılların acısını çıkartacağına söz verirsin.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
guon

Yukarıdaki adama ve onun gibi düşünenlere sesleniyorum şimdi gençsin böyle kendince idare ediyorsun 1-2 poğaça ile günlerce yağmur dinlemeden çalışıyorsun ama ya yaşlanınca bunları yapabilecek misin işin olmadan çalışmadan sosyal güvencen olmadan... öyle atıp tutmak kolay hastalanınca görürüm seni daha fazla kaçamazsın bu işler boş işler millet enayi mi çalışıyor yoksa zaten ailesi varlıklı belli o yüzden takmıyorlar varlıklı olmayan düşün derim

corpse-bride

benım lan bu anlatılan mahlukat o reddeye gelmısım hatırlattınız ıyı halt ettınız !!!! cok sey ıstemıyom kı artık denız sesı duyayım havasını soluyayım ayagımı sokayım yetecek gıbı gelıyor nerde kaldı puket adası,tayland yada maldıv hayallerım ahah ulan ahhh

tripitaka

Başlıktaki foto nerde ya

hukumran

her maddede sövdüm.

mahmut-porsuk

bence de tamamada zaten dünya değişti ve gelişti 10 kişiden 9 u tatailde anlayın artık tataile gidemiyosanda ölünce cennete git artık naapalım

Görüş Bildir