Görüş Bildir
Haberler
Süper Lig'de Yeni Sezon 'Borsa'da Açıldı

Süper Lig'de Yeni Sezon 'Borsa'da Açıldı

Enver K.
12.08.2015 - 12:11 Son Güncelleme: 12.08.2015 - 16:55
İçeriğin Devamı Aşağıda

Spor Toto Süper Lig'de 2015-2016 sezonu 'gong' çalınarak sembolik olarak açıldı.

Borsa İstanbul'da gerçekleştirilen törene Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ, Borsa İstanbul Genel Müdürü Tuncay Dinç ile TFF Başkan Vekili Ali Dürüst katıldı.

Demirören, Gümüşdağ ve Dinç, saat 09.15'te sahnede yer alan 'gong'u çalarak hem Süper Lig'de 2015-2016 sezonunun sembolik açılışını hem de Borsa İstanbul'da işlemleri başlattı.

Yıldırım Demirören, törende yaptığı konuşmada, 'Hasan Doğan Hoşgörü Dostluk Saygı Sezonu' olarak belirlenen 2015-2016 sezonunu sembolik olarak açtıklarını belirterek, 'Dünya çapında bilinen Türk markalarını saysanız, ilk sıralarda muhakkak kulüplerimiz geliyor. Dört kulübümüz borsaya kayıtlılar. Amacımız, Süper Lig'deki bütün kulüpleri bu genişliğe, bu hacme getirip, borsaya sokabilmek' dedi.

Tuncay Dinç ise yeni sezonun centilmence, fair-play ruhuna uygun geçmesini dilediklerini kaydederek, 'Futbolumuzun uluslararası arenada üstün başarılar elde edeceği, rekabetin dostluklara ve kardeşliğe gölge düşürmeyeceği, bol gollü bir sezon temenni ediyoruz' diye görüşlerini aktardı.

Türk takımlarının özellikle Avrupa ve dünyada kupalar kaldırmalarını beklediklerini dile getiren Dinç, 'Takımlarımız kupalarını aldıktan sonra üzerimize düşeni yaparak kupalarını buradan kaldırmalarını ve 'gong' töreni yapmayı vadediyoruz' ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Demirören ve Dinç, birbirlerine hediye takdim etti.

Eurosport

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0