Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Standart Donanımında Her şeye İtiraz Etme Özelliği Bulunan Ankara Trafiğinin 12 Yiğidosu

-

İstanbul gibi bel bükecek seviyeye gelmesine ramak kalan Ankara trafiğinin sıkışık caddelerden daha büyük sorunları da var. Yaya yoluna park eden şuursuz mu ararsın, hatalı sollama yaparken kaza yapıp kavga çıkaran mı ararsın...

1. Trafiğin nabzını tutan Ankara'da Trafik sayfasında öyle örnekler var ki nutuk tutulması yaşatır. Önce paylaşımları, ardından akıllara zarar yorumları görelim.

Her gün karşılaşılan bir kaza belki de... Ama o da ne? Bir anda alakasız biçimde "sağlam arabayı öven" geldi.

2. 

Derin bir "haydaaaa" çektiren yorum. Tabelaya aykırı yasak park var muhterem, taksiciyle ne alakası var?

3. 

Zenginliğe bütçe olarak hazır olmayan fakat mantalite olarak hazır olan yiğido isterse 3 araçlık yeri kaplayarak park eder, sonuçta herkesin aracı sakızdan çıktı o alın teriyle kazandı.

4. 

Bu Tatar Ramazan Yiğidonun sesi duyulsun: Yasaklanmış noktaya park eden şoförlere TCK'nın "Kaç saat yol geliyor" maddesine göre hafifletilmiş ceza uygulansın.

5. 

Kurallara uymayan ama efendi olanı seven, babacan yiğido.

6. 

Bu modeller hep aynı, "Malına çok para veriyorsa korumak için hak ihlali yapabilir" demeye getiriyor. Ah şu araçların sahibi yorum yapanları bulsa da bir tur gezdirse en azından bunca övgü boşa gitmese, değil mi?

7. 

Kimi zaman hatalı parkı yapanı şıp diye tanır yiğidolar, eşsiz bir mizahla.

8. 

Kendisinden başka herkesi gezip tozmaya, itlik serserilik yapmaya çıkmış bilerek park eden yiğidoya destek çıkan yiğido: Yiğidoception

9. 

Trafik sayfasında dükkana giren hırsız bildirisinin garipliği bir yana, konu hırsız ihbarı bile olsa derdi ayrı olan, dedektiflik yetenekleri gelişmiş Yiğido Holmes.

10. 

İstemediği yorumu görünce alakasız da olsa "admın sıyaset yapma" butonuna basmaktan çekinmeyen yiğido.

11. 

"Fotoğraftaki 1 anahtarı bulunuz" sorusu tadındaki paylaşımın altında göz yanılmasına yeni bir boyut getiren ve hakır hakır güldüren mizahşör yiğidolar.

12. 

Hatalı şeritte seyredeni mazlum belleyip yanında olan yiğido amacı yanlışı savunmak mı yoksa eleştireni düşünmeye çağırmak mı belli olmayan "sen kendine bak" argümanıyla zihinlerde deprem yaratır.

BONUS: Aynı paylaşım altına gelen, kaynaksız ve gizemli konuşmayı seven, dolmuşu polizei statüsüne koyan uluslararası yolların da ustası yiğido.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
syuksel

Bonus dogrudur cogu ülkede sadece ticarilerin ve otobuslerin kullanabildigi özel seritler var. Yazar kaynaksiz sallamis.

sansal-orcun-ferah

Ankara trafiğinin amk. 9 sene o trafik hayatımı sömürdü. 3 senedir İstanbul trafiğinin kocaman kocaman sündüre sündüre amk. meğerse Ankara trafiğinden arta kalan zamanda hayatımı yaşayabiliyormuşum.

paco-hernandez

şöyle arabam pahalı diye 5 araçlık yere park eden şerefsizlerin sibop kapaklarını çıkarıp küçük taş sıkıştırmak lazım. bakalım pahalı arabası jant üstünde gidince nasıl oluyormuş!

selaminko

bonustaki elemanın kısmen haklı olduğu noktalar var. finlandiya da topku taşıma araçlarına ait sağ şeritte bir yol vardı gerçekten. özel araçların oraya girmesi yasaktı. türkiyede de benzer bir uygulama olabilir. metrobüs yolu buna bir örnek mesela. Ha bir de ışıkta durduk özel araçların olduğu şeritler full dolu iken bu bahsettiğim şerit bomboştu ve bir Allah'ın kulu da demedi ki ben şuradan gitsem ne olacak? bizde ise emniyet şeridi maşallah en çok kullanılan şerit olma yolunda hızla ilerliyor.

mistral

Araçların insanlardan daha kıymetli olduğu yegane ülkelerden biriyiz, araçların aşırı pahalı olması bir yana, içerikteki yorumlardan zengin sevdiğimizde ortada.

Görüş Bildir