Görüş Bildir
Haberler
SPK Raporu 'Faiz Lobisi'ni Çürüttü: Gezi Sürecinde Piyasalarda Spekülatif İşlem Olmamış

SPK Raporu 'Faiz Lobisi'ni Çürüttü: Gezi Sürecinde Piyasalarda Spekülatif İşlem Olmamış

Batuhan
25.10.2015 - 10:38

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Gezi eylemleri sürecinde AKP’yi devirmeye çalışmakla suçladığı Batılı bankacılar, yabancı casuslar ve medya mensuplarından oluşan küresel faiz lobisi’ nin izine rastlayamadı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Cumhuriyet gazetesinden Alican Uludağ’ın haberine göre, söz konusu iddiaya ilişkin incelemesini tamamlayan SPK’nın hazırladığı 14 sayfalık raporda, Gezi eylemleri sürecinde sermaye piyasasında herhangi bir spekülatif işlem olmadığı kaydedildi.

Raporda, o dönem borsada yaşanan düşüş ve satışların ABD Merkez Bankası FED’in politika değişikliğine gideceğine dair tartışmalarla hükümetin olayları önlemede herhangi bir girişimde bulunmamasının neden olduğu belirtildi.

SPK Başkanı Vahdettin Ertaş’ın ‘faiz lobisi’ soruşturması başlatıldığında “İnceleme tamamlandığında sonuçlar açıklanacak” sözlerine karşın bu raporun siyasi iktidarın müdahalesi sonucu açıklanmadığı öne sürüldü.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
77
12
10
5
3
3
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
kartacali

kurtlar vardisindeki herşeyi gerçek zanneden bir %40 var tekrar söylesin tekrar yerler inatla, azimle, istekle yerler hemde. Tayyip söyledi biz bunu yemeliyi... Devamını Gör

TheWay

Faiz lobisi dediler tutmadı,7-8 ülke var dediler yine tutmadı,kabataş tutmadı ve artık rezillik seviyesinde abartıldı halada utanmadan konuşuyolar

osman zaa

biz bunu biliyorduk da akplilere anlatamıyorduk. hala da anlatabileceğimizi sanmıyorum.