Görüş Bildir
Haberler
Sosyal Medya Dünyasının Eğlenceli Uygulaması: Bigo Live

Sosyal Medya Dünyasının Eğlenceli Uygulaması: Bigo Live

Popüler canlı yayın platformu Bigo Live sunduğu özellikler ile sosyal medya ekosisteminde dikkat çekmeye devam ediyor. Giderek sanallaşan iletişim dünyamızda etkileşim kurmanın yeni yollarından biri de canlı yayın yapmak diyebiliriz. Hepimizin bildiği uygulamalar dışında, yenilikçi yaklaşımlar sunan sosyal medya mecraları da bu yükselişten son dönemde payını alıyor. 150’den fazla ülkede 400 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Singapur merkezli Bigo Live, canlı yayın alanında akla gelen dev şirketlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Peki ama Bigo Live nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır? Canlı yayın yapmak neden bu kadar yükselişte? İşte cevapları…

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Bigo Live nedir?

Bigo Live nedir?

Instagram, Facebook ve YouTube gibi bir sosyal medya platformu olan Bigo Live, sağladığı farklı özelliklerle kullanıcılarına çok daha fazlasını sunuyor. Canlı yayın yapma özelliği ile ön plana çıkan Bigo Live uygulaması; fotoğraf ve video paylaşım özelliğinin dışında kullanıcıların müzik, dans ve çeşitli yeteneklerini sergileyebildiği dinamik bir mecra olarak karşımızda. Geleneksel sosyal medyaya alternatif olarak, mobil oyun ve eğlence canlı yayını, 12 kişiye kadar anlık görüntülü sohbet ve eğlenceli yetenek içerikleri ile birçok kesimden farklı kullanıcının ilgisini çekmiş durumda. Nedenlerine bakacak olursak; işte Bigo Live’ı “sosyal medya ve canlı yayın fenomeni” haline getiren özellikler…

● Üst düzey teknoloji:

● Üst düzey teknoloji:

Her şeyden önce Bigo Live’ın bir teknoloji devi olduğunu söyleyebiliriz. Yapay zeka ve makine öğrenmesi altyapısı ile kurulmuş olan uygulamada canlı yayın yapan yayıncılar için her şey düşünülmüş. Farklı efekt ve filtrelerin kullanılabildiği uygulamada, müzik ve dans gibi yetenek gösterileri için “Live House” isimli sanal bir konser alanı bulunuyor. Binlerce kişinin aynı odada buluşarak yayıncı ile etkileşime girebildiği uygulamada, kullanıcılar destekledikleri kişiye uygulama içi hediyeler gönderebiliyor. Efsanevi mobil oyun canlı yayınları, müzik performansları ve dans gösterilerinin yapılabildiği uygulamada sosyal medya teknolojisinin tadını sonuna kadar çıkarabiliyorsunuz.

● Eğlenceli ve Rekabetçi Etkinlikler:

● Eğlenceli ve Rekabetçi Etkinlikler:

Bigo Live’ın en popüler özelliklerinden biri PK (Player Knock-out) olarak bilinen bir canlı yayın modu. Canlı yayın esnasında heyecanın ve eğlenceli anların yaşandığı bu etkinlikte belirli bir süre içerisinde en fazla etkileşim ve uygulama içi hediye alan kullanıcı kazananı belirliyor. Karaoke yarışmaları, dans çarpışmaları gibi yeteneklerin sergilenmesi sonucunda kullanıcıların kazananı belirlemede oynadığı rol büyük. Uygulama üzerinden kazandıkları “elmas” adı verilen hediyeler ile önemli kazançların da elde edildiği uygulama yayıncı olmak ve yayıncılıktan para kazanmak isteyenlerin de büyük ilgisini çekiyor. Yurtdışında da gittikçe popülerleşen uygulama ülkelerin sembolü haline gelen meydanlara yerleştirdiği büyük tanıtım görselleri ile de ünlü. Büyük etkinliklerde kazananların sergilendiği bu tanıtımlarda yayıncılar Amerika’nın ünlü Times Meydanı’nda bile sergilenme şansı bulabiliyor.

● Uygulama İçi Çeşitlilik:

● Uygulama İçi Çeşitlilik:

Reklamsız ve kullanımı tamamen ücretsiz olan Bigo Live, dileyen kullanıcılar için bazı uygulama içi satın alma özellikleri de sunuyor. Kullanıcılar sevdikleri içerik üreticileri ve yayıncıları desteklemek için “elmas” satın alabiliyor veya kendi hesaplarını daha üst seviyelere taşımak için uygulama içi satın almadan faydalanabiliyorlar. 24 saat kesintisiz etkileşim şansı sunan uygulamada dünyanın farklı yerlerinden arkadaşlar edinerek sohbet edebilir veya yeteneklerinizi sergileyerek keşfedilmenizi sağlayabilirsiniz. Müzik, spor ve dansın dışında farklı işletmeler, eğitim, yemek yapma, spor gibi çeşitli kategorideki içeriklerin bulunduğu uygulama farklı amaçları olan kişileri bir araya getiriyor. Özetle Bigo Live’da hergün binlerce yeni içerik yayınlanıyor ve eğlenceli anlar paylaşılıyor!

● Bigo Live Oyun (Mobile Gaming)

●  Bigo Live Oyun (Mobile Gaming)

Bigo Live’da yakın zamanda geliştiğini gözlemlediğimiz bir diğer özellik de oyun yayıncılığı olabilir. Oyun dünyasına yapılan Türkiye’deki yatırımların artması ile birlikte, birçok profesyonel oyuncuyu Bigo Live’da da bulmak mümkün. Oyun yayını yapmak için “Game Live” butonunu kaydırarak favori oyununuzu seçmeniz yeterli. Uzaktan erişim sayesinde etkileşimin oldukça yüksek olduğu oyun topluluğunun çok hızlı büyüdüğü bu kategoride izleyenlerin favori oyuncularını desteklemesi ve oyuncuların da yüksek kazançlar elde ettiğini söyleyebiliriz. Her ay büyük turnuva ve ödüllü yarışmaların yapıldığı oyun kategorisinde uygulama içi çoklu topluluk maçları de epey yaygın. Favori yayıncınız ile sohbet edebileceğiniz hatta birlikte oynayarak eğlenceyi katlayabileceğiniz kategorinin fanatik bir izleyici kitlesi var.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Bigo Live Nasıl Kullanılır?

Bigo Live Nasıl Kullanılır?

Android ve iOS işletim sistemi olan her cihazda kullanılabilen sosyal medya uygulaması, fotoğraf paylaşma, canlı yayın akışı ve hayranlardan elde edilen hediyelerle yakın geleceğin en popüler sosyal medya platformu olma yolunda emin adımlarla ilerliyor! Basit bir tıklama ile yüzlerce farklı canlı yayına katılabildiğiniz uygulama kullanıcı kitlesini dünyada her geçen gün artırıyor. Basit arayüzü sayesinde Türkiye ve dünyanın farklı yerlerinden insanlarla sohbet edebildiğiniz uygulamada arkadaş edinmek, hayran kazanmak ve içerik üreterek yayıncı dünyasına giriş yapmak oldukça kolay. Eğlence ve para kazanmanın buluştuğu Bigo Live topluluğu gün geçtikçe büyümekte.

İndirmek için Android - Appstore

Bigo'nun resmi internet sitesi için tıklayın.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
7
4
4
3
2
1
1
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın